В тилу ворога: 60% чиновників перереєстрували кримський бізнес на російську податкову (інфографіка)

Майже чотири роки минуло після подій весни 2014 року. За цей час анексований Крим і війна на Донбасі стали частиною буденності. Більше того, частина суспільства навіть змогла пристосуватися до нових реалій. Яка доля спіткала кримський бізнес українських чиновників - дивіться у свіжій інфографіці від аналітиків проекту “Декларації”.
Результати дослідження показали, що 60% чиновників, які мали бізнес в Криму, після анексії продовжують ним займатися, створивши російські фірми-клони. При цьому близько 67% із них не афішують цей факт у своїх деклараціях.
Рекордсменом по перереєстрації бізнесу виявився депутат Київської міської ради Ігор Баленко. У грудні 2014-січні 2015 років у російський ЕГРЮЛ були внесені відомості про чотири його компанії – ТОВ “Отель “Чайка”, ТОВ “Виробничо-комерційне об’єднання “Соляріс”, ПАТ “Ремез” і ТОВ “МП “Оптімум-К”. Засновником клону “Солярісу” виявився сам Баленко, а “Чайки” й “Оптімуму” – його українські компанії ТОВ “7 днів” і ТОВ “Н.С.К. Сіті”. Проте у декларації російські компанії Баленко так і не вказав.
Окрім окупованого Криму, чиновники часом не гребують вести бізнес і на території самої країни-агресора. Компаніями у Російській Федерації у 2016 році володіли 13 декларантів. Лідером серед них виявився народний депутат Вячеслав Богуслаєв, який є кінцевим бенефіціарним власником 7 російських фірм.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.