Новини

Увійти в айті: зарплати, дівчата і податки очима українських програмістів – в проєкті “Геометрія Л”

FacebookTwitterTelegram

Що думають українські айтішники про податки, зарплати, сексизм в галузі та криптовалюти? І головне, чи погоджуються вони між собою у цих питаннях - дивіться в новому випуску проєкту “Геометрія Л” від Bihus.Info, героями якого стали програмісти.

Програмісти працюють як ФОПи і готові платити більше податків. Звучить нереально? А ви впевнені, що знаєте програмістів? Щоб більше про них дізнатися, ми запросили їх в проєкт “Геометрія Л”. У ньому учасники чують твердження та обирають позицію на шкалі – від “повністю згоден” до “абсолютно не підтримую”.

Про зарплати. Чи справедливі?

“Я вважаю, що це напівсправедливо, щоб стати програмістом треба дуже багато вчитися, дуже багато часу постійно щось нове вивчати і багато часу приділяти. В той же час, коли, наприклад, продавцем в супермаркеті можна прийти без досвіду роботи.” (Олександр)

“Якщо програміст сидить в Києві, він може працювати на якусь європейську економіку, типу Швейцарії чи Іспанії і отримувати зарплату виходячи з ефективності цієї іншої країни.” (Іван)

Чи є майбутнє у криптовалют?

“Я розумію користь від взагалі, руху, який породив криптовалюти, це була технологія блокчейну, яка вона може мати користь для суспільства.”(Олексій)

“Криптовалюты – это способ приблизится к свободному рынку, и в этом отношении, в принципе, это отличное решение. Это касается и рынка, который запрещен в каких-то там географических названиях, это допустим проституция, наркотики, оружие, всё это, в принципе, можно приобрести и с легкостью делается с помощью криптовалюты.” (Євген)

Про податковий альтруїзм

“Я готов платить больше налогов со своего дохода, если я буду знать, что они доходят до тех целей, которые должны быть сделаны.” (Горо Омар)

“Важливо не так платити малий податок, як розуміти те, що сплата податків використовується прозоро і ефективно.”(Олексій)

Чи знищать програмісти деякі професії в майбутньому?

“Професії, які є простими, відходять на задній план. Але в той же час з’являються нові професії, наприклад як робітники різних, сапорт груп.” (Олександр)

“Автоматизація, технології призводять до того, що кількість робочої сили, що виконує просту роботу, зменшується потреба в ній.” (Олексій)

Як айтішнікам живеться в Україні?

“Мне нравится Украина, мне нравится здесь жить, но я не считаю эту страну лучшей страной для жизни программиста.” (Олександр)

“Україна – найкраща країна для роботи програмістом із усіх країн про які я знаю, тому що у нас не таке дике суспільство і не такий рівень небезпеки, як в Сомалі, і в той же час у нас доволі хороший доступ до багатьох цивілізаційних благ таких, таких як в Європі. При цьому різниця в доходах між ІТ-сферою і не-ІТ-сферою відчутна, значна, вона присутня, і це, мені здається, робить Україну такою вигідною на сьогодні для роботи в ІТ сфері.” (Ігор)

“Я считаю, что в любой стране можно работать. Главное – правильно уметь себя продавать, вот и всё.” (Горо Омар)

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.