Увесь експорт зброї досі в руках високопосадовця, в якого ще півроку тому знайшли частину хабара

Минуло півроку відтоді, як у грудні 2015-го співробітники СБУ вилучили […]
Минуло півроку відтоді, як у грудні 2015-го співробітники СБУ вилучили в голови Державної служби експортного контролю Юрія Терещенка частину міченого хабара. Що змінилося за цей час? Правоохоронці так і не повідомили Терещенку про підозру. Службове розслідування, за яке відповідала Нацдержслужба, фактично виправдало очільника Держекспортконтролю в епізоді з хабарем. Сам він після тимчасового відсторонення повернувся на посаду. І навіть новий прем’єр-міністр Володимир Гройсман не спромігся замінити заплямованого чиновника.
$250 тис. – стільки мали заплатити представники заводу «Мотордеталь-Конотоп» чиновникам Держекспортконтролю за те, щоб легально продати за кордон свою продукцію – комплектуючі до двигунів військових автомобілів, БТРів і танків. Цю суму керівництву заводу озвучував тодішній підлеглий Юрія Терещенка в Держекспортконтролі і його колишній однокурсник Сергій Головатий. Він же отримав від представників заводу $125 тис – половину від озвученої «ціни» експортного дозволу. Ці гроші передавалися Головатому кількома траншами. Передавалися під контролем СБУ – перед тим, як платити, представники заводу звернулися до спецслужби їз заявою про вимагання хабара.
На початку грудня 2015-го СБУ гучно затримала Сергія Головатого з черговим траншем. «Це була контрольована дача хабара, яка була повністю задокументована в рамках нашого кримінального провадження,» – зазначив на грудневому брифінгу Сергій Ткачук, голова апарату СБУ.
Майже одночасно із затриманням Головатого пройшли обшуки і в його шефа – Юрія Терещенка. У маєтку Терещенка СБУ знайшла частину з раніше переданих Головатому мічених грошей. $1900. Небагато. Але факт. Один зі свідків – учасник переговорів з Головатим – підтвердив програмі «Наші гроші», що на записах правоохоронців фігурує прізвище того, кому призначалися кошти і без чиєї згоди надати дозвіл на експорт зброї і товарів подвійного призначення неможливо. Та й самі правоохоронці взимку не дуже приховували, що ниточки від Головатого тягнуться вище.
Голова СБУ Василь Грицак так описував перший коментар Терещенка під час обшуків: «Він сказав: так, це мої гроші. Він фактично визнав, що це гроші його. Він навіть не намагався сказати, що він їх позичив у когось, він сказав: так, це мої гроші».
Докази щодо хабара у $250 тис. були зібрані і задокументовані ще в грудні. Минуло півроку, але ситуація виглядає так, наче дійові особи потрапили в часову петлю. Піврічний День сурка. Юрій Терещенко так само очолює Держекспортконтроль. Правоохоронці продовжують вести розслідування. Прем’єр – не помічати проблеми. Тільки тепер справу веде не СБУ, а НАБУ. А замість Арсенія Яценюка, Кабмін якого призначав Терещенка, уряд очолює Володимир Гройсман.
Просто нагадаємо нинішньому прем’єру перелік новенького майна, яке, за даними НАБУ, було придбано на оточення Юрія Терещенка лише минулого (!) року. Столична квартира за 7 млн грн. Автомобіль Range Rover за понад мільйон гривень. Три земельні ділянки – ще за 4 мільйони. Ще одна квартира за понад мільйон. Два паркомісця – ще півмільйона гривень. Сам він мешкає в приватному маєтку на березі Київського моря, тільки на утримання якого разом з прислугою потрібно кілька зарплат чиновника.
Справа Терещенка могла б стати символом рішучості і безкомпромісності керівництва уряду та правоохоронних органів. А стає пам’ятником їх безпорадності. Цікаво, скільки ще амбітних державних управлінців «переживе» Терещенко?
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.