Утримання президента у 2020-му коштувало платникам податків 30 мільйонів грн (без держохорони)
За мінімальними підрахунками забезпечення діяльності президента у 2020 року році коштувало платникам податків 30,8 мільйонів гривень. Це не враховує витрат на державну охорону президента, оскільки ця інформація засекречена. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info про бюджетні витрати на президента.
Зокрема, найбільша стаття видатків на президента – це оплата перельотів. Мова йде і про внутрішні, і про закордонні візити. У 2020-му Зеленський “налітав” на понад 22 мільйони гривень. Наприклад, переліт президентського борту маршрутом Київ-Цюріх-Тель Авів-Київ у січні 2020-го коштував 2,5 мільйони гривень.
Ще 4,8 мільйони гривень за рік витратила автобаза Державного управління справами – на пальне, оплату добових та проживання працівників у відрядженнях з президентом.
Крім того, перед переїздом президентської родини на державну дачу в Конча-Заспі, на ремонтні роботи на її ділянці витратили 1 мільйон. А загалом утримання будинку, в який переїхав Володимир Зеленський, у 2020-му коштувало 3,4 мільйони.
На мінімум 391 тисячу гривень потягнув новорічний візит Зеленського в Івано-Франківську область. Там, в президентській резиденції “Синьогора”, він зустрів Новий рік. Адміністрація резиденції підтвердила журналістам Bihus.Info, що приймала Зеленського на свята і повідомила, що кошторис цього візиту – 100 тисяч гривень. Ще 138 тисяч управління справами президента заплатило за переліт з Києва. І 153 тисячі пішло на оплату відрядження для 15 співробітників президентської автобази.
Крім того, у 2020-му Зеленський 2 тижні перебував у “Феофанії”. За прайсом лікарні – це 109 тисяч гривень з бюджету.
Але цей підрахунок не враховує бюджетних витрат Управління державної охорони на захист президента і його родини. Їх неможливо підрахувати, оскільки навіть інформація про кількість залучених до цього людей – є секретною. Хоча можна припустити, що йдеться про додаткові десятки мільйонів гривень на рік, адже загальний бюджет УДО – 1,5 мільярди гривень на рік.
Загалом бюджетні витрати на президента у 2020-му виявилися значно менші, ніж в попередні роки – за рахунок економії на закордонних перельотах. Імовірно, вона сталася через пандемію. На початку 2020-го у Зеленського планували витратити на перельоти 56 мільйонів гривень, а фактичні витрати за рік склали лише 22 мільйони.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниFour Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children
The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.
Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини
Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України.
“They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications
The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.