АЛІСА

ЮРЧЕНКО

Profile picture for user a.yurchenko
Журналіст та ведуча

З 2014-го працює в програмі «Наші гроші» з Денисом Бігусом. У 2016-17 рр. під її керівництвом вийшов піврічний цикл програм «Наші гроші. Досудилися» - про суддів і судову реформу.

Найкоротший досвід роботи – проект журналістських розслідувань, який запускав канал СТБ. Без назви – її не встигли затвердити до того, як проект зупинили. Але Аліса встигла попрацювати «під прикриттям» в одній з донецьких компаній, і остаточно закохалася у жанр розслідувань.

Попередні 8 років (2006-2014) працювала в команді політично-ділового тижневика «Власть денег». Редактором і журналістом рубрик «Особый взгляд» та «Большие деньги», постійним автором портретних інтерв’ю з політиками і бізнесменами («Личное дело»), журналістом кількох розділів про особисті фінанси.

З 2003-го по 2006-й – журналіст видань Commercial Property, «Молодь і підприємництво», газети «Деловая неделя».

2008-го закінчила магістратуру Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Наступне речення нерідко викликає посмішку (чому, до речі?): з червоним дипломом.

Професійні відзнаки:

2017

Національна щорічна премія журналістських розслідувань та спеціальних репортажів. Переможець в номінації "Краще журналістське розслідування" з роботою “Парламентські хакери на війні з е-декларуванням”.

Конкурс професійної журналістики "Честь професії". Фіналіст в номінації “Краще подання резонансного матеріалу” з роботою “Особливо важливий департамент”.

2016

Національна щорічна премія журналістських розслідувань та спеціальних репортажів від видань «Українська правда» та Kyiv Post. Переможець в номінації «Найкращий спецрепортаж» з роботою для програми "Наші гроші" під назвою «За парканом мільярдера. Ранчо очільника Держекспортконтролю».

Конкурс професійної журналістики "Честь професії". Фіналіст в номінації "Краще журналістське розслідування" за розслідування про виведення з банку-банкруту коштів через ОВДЗ за участю компанії ICU, співвласницею якої була голова НБУ Валерія Гонтарєва.

2015

Конкурс професійної журналістики "Честь професії". Переможець в номінації «Краще журналістське розслідування» з сюжетом для програми «Наші гроші» про продаж всередині країни автоматів зі складів Міноборони.  

Фіналіст в номінації "Краще подання складної теми" за роботу про приватні компанії-прокладки, що з часів Януковича заробляють на передачі даних з касових апаратів до податкової.

2014

Конкурс «PressЗвание». Фіналіст в номінації «Телекомунікації та IT» за розслідування для тижневика «Власть денег» про поставки електронних підручників для шкіл в рамках проекту «Відкритий світ» Держінвестпроекту під керівництвом Владислава Каськіва.

 

Аліса переконана, що професійна журналістика - це дзеркало:

"В цьому дзеркалі видно, що кожен поганець – поганець в чомусь конкретному. Або кількох конкретних кейсах. Або цілій купі абсолютно конкретних кейсів. В інших він може бути і з німбом".

Громадський контроль

2015-2016 - представник першого складу Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро. 

 

Всі тексти автора