«Укрзалізничпостач» переплатив Ахметову два мільйони, тому що олігарх у скруті

На початку квітня «Укрзалізничпостач» провів тендер на закупівлю клеми пружної […]
На початку квітня «Укрзалізничпостач» провів тендер на закупівлю клеми пружної для залізничних колій. Найдешевшу пропозицію держпідприємство відхилило. Натомість виграла фірма із групи компаній Ріната Ахметова – «Метінвест-СМЦ» – із дорожчою майже на 2 млн грн пропозицією. Того ж дня, коли відбулось відкриття пакетів документів, відео, на якому було зафіксовані торги, зникло із офіційного сайту «Укрзалізничпостачу».
Про це ідеться у сюжеті Надії Бурдєй.
На закупівлю вийшли п’ять фірм: «Метінвест-СМЦ», «Дніпропетровський стрілочний завод», «Дніпрозалізничпостачання», «Завод Укрзалізничбуд», «Металобази комекс сервіс».
Найнижчу ціну запропонував «Укрзалізничбуд» – 12 млн грн за 455 тонн клеми пружної. Однак цю пропозицію відхили, бо компанія мала, ніби, протерміновану банківську гарантію.
«Його банківська гарантія була готова на заплановане розкриття, яке потім було перенесено, але банківську гарантію він, на жаль, не поновив», – розповідає в.о. керівника ДП «Укрзалізничпостач» Євген Хорощак.
На 23 квітня, день, коли мали відбутись торги, гарантія була дійсною, але через перенесення закупівлі вона, за версією залізничників, втратила свою чинність. Однак, підприємство «Завод Укрзалізничбуд» не поновлювало банківський документ, оскільки отримало листа за підписом заступника голови комітету з конкурсних торгів «Укрзалізниці», в якому йдеться про наступне: «Довідки та інші документи, які вимагаються документацією конкурсних торгів на закупівлю клеми пружної залишаються чинними до дати розкриття, призначеної замовником на 30.04.15., в разі їх чинності на 23.04.15».
Тобто, на 30 квітня всі документи мали бути дійсними. Однак «Укрзалізничпостач», не зважаючи на свій лист-роз’яснення, відхиляє пропозицію заводу й акцептує пропозицію «Метінвесту».
Відтак, у випадку, якби не відбулось перенесення закупівлі, то перемогла б із найнижчою ціною компанія «Укрзалізничбуд». Серед причин переносу тендеру – зміна строків оплати у тендерній документації. «Укрзалізниця» мала розрахуватись протягом чотирьох місяців. Однак зменшили строки оплати до п’яти днів. Так швидко «Укрзалізничпостач» платить переважно одній компанії – «Метінвесту».
Євген Хорощак підтверджує, що компаніям Ріната Ахметова «Укрзалізничпостач» платить найшвидше. Однак, пояснює, що ринок металевих залізничних виробів в Україні доволі вузький, тож залізничники намагаються прислуховуватись до постачальників. Невдовзі «Укрзалізничпостач», за словами Євгена Хорощака, планує повністю переглянути умови оплати для всіх компаній – учасників торгів. Однак, нині серед фаворитів – «Метінвест».
Отже, незадовго до тендеру, «Укрзалізничпостач» змінює строки оплати на звичні для групи компаній Ріната Ахметова, а далі перемагає – «Метінвест». Натомість на відео, яке зникло після відкриття цінових пропозицій, зафіксовано, що в пакеті документів «Метінвесту» не було необхідного документа – антикорупційної програми, відтак пропозицію мали б автоматично відхилити.
Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про здійснення державних закупівель», замовник зобов’язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника у разі, якщо зазначена юридична особа не має антикорупційної програми. Закон набув чинності 26 квітня, а тендер відбувся 30 квітня. Тобто, «Укрзалізничпостач» мало не акцептувати пропозицію «Метінвесту», а відхилити.
Нагадаємо, у 2014 році «Укрзалізничпостач» вже мав досвід співпраці із «Метінвестом». Тоді держпідприємство уклало угоду із підприємствами цієї групи на постачання 2,4 тонн клеми
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.