“Укравтодор” будує “кредитні” дороги через непрозорі схеми

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) за кредитні гроші налагодило […]
Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) за кредитні гроші налагодило схему непрозорих підрядів ремонту доріг, яка дає можливість закуповувати послуги та матеріали за дорожчими цінами у своїх. І хоча формально “Укравтодор” підпорядковується Міністерству інфраструктури, міністерство не має доступу до контрактів і не може проконтролювати, яких субпідрядників залучено до будівництва тої чи іншої дороги.
На автошляху М-06, частина якого навіть не введена в експлуатацію, програма “Наші гроші” виявила дефекти: тріщини та пошкоджену розмітку, яку поклали 4 роки тому. Неозброєним оком видно: спочатку розмітку нанесли пластиком, проте він зліз. Тоді розмітку зірвали і нанесли звичайною фарбою. За інформацією “Укравтодору”, розмітку клала компанія ВАТ “Азеркорпу” (Азербайджан). Гарантійний термін дії такої розмітки, за словами чиновників, рік. Коли термін пройшов, фірма-підрядник нанесла розмітку фарбою за власні гроші.
Журналісти знайшли виробників матеріалів для дорожньої розмітки в Україні. І з’ясували: якщо притримуватися технологій оновлення, якісна розмітка служить не менше 5 років. Частину розмітки, яка злізла, наносила фірма ТОВ “Транс лайн груп” із Чернігова. Вона пов’язана із керівником структури, підпорядкованої “Укравтодору” – “Укрдорінвестом”. Інженер “Транс лайн груп” Віталій Коваль раніше працював заступником начальника відділу в “Укрдорінвесті”. У внутрішніх документах “Укравтодору”, що опинилися у розпорядженні журналістів, вказано: керівник “Транс лайн груп” Микола Лавріченко є консультантом з технічних питань “Укрдорінвесту”. І саме Роман Гнатенко клопотався, щоб Лавріченко отримав перепустку для входу в “Укравтодор”.
Гроші на дорогу М-06 “Укравтодор” брав в Європейському Банку Реконструкції та Розвитку та в Європейському Інвестиційному Банку. Загальний обсяг коштів МФО, залучених з 2005 року для покращення стану траси, складає 1, 475 млрд євро. Станом на 01.06.2015 “Укравтодор” отримав 939, 44 млн. євро. Гроші по кредитній угоді з ЄБРР доведеться повертати в 2025 році. А ЄІБ – у 2035 році.
Будівництвом дороги М-06 зацікавилися Генпрокуратура та СБУ. В Генпрокуратурі проводиться досудове розслідування щодо розтрати коштів в особливо великих розмірах, вчиненої групою осіб. Служба безпеки запросила в “Укравтодору” всю інформацію по будівництву траси М-06, зокрема, угоди по субпідрядниках та рух коштів на рахунках.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.