“Укравтодор” будує “кредитні” дороги через непрозорі схеми

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) за кредитні гроші налагодило […]
Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) за кредитні гроші налагодило схему непрозорих підрядів ремонту доріг, яка дає можливість закуповувати послуги та матеріали за дорожчими цінами у своїх. І хоча формально “Укравтодор” підпорядковується Міністерству інфраструктури, міністерство не має доступу до контрактів і не може проконтролювати, яких субпідрядників залучено до будівництва тої чи іншої дороги.
На автошляху М-06, частина якого навіть не введена в експлуатацію, програма “Наші гроші” виявила дефекти: тріщини та пошкоджену розмітку, яку поклали 4 роки тому. Неозброєним оком видно: спочатку розмітку нанесли пластиком, проте він зліз. Тоді розмітку зірвали і нанесли звичайною фарбою. За інформацією “Укравтодору”, розмітку клала компанія ВАТ “Азеркорпу” (Азербайджан). Гарантійний термін дії такої розмітки, за словами чиновників, рік. Коли термін пройшов, фірма-підрядник нанесла розмітку фарбою за власні гроші.
Журналісти знайшли виробників матеріалів для дорожньої розмітки в Україні. І з’ясували: якщо притримуватися технологій оновлення, якісна розмітка служить не менше 5 років. Частину розмітки, яка злізла, наносила фірма ТОВ “Транс лайн груп” із Чернігова. Вона пов’язана із керівником структури, підпорядкованої “Укравтодору” – “Укрдорінвестом”. Інженер “Транс лайн груп” Віталій Коваль раніше працював заступником начальника відділу в “Укрдорінвесті”. У внутрішніх документах “Укравтодору”, що опинилися у розпорядженні журналістів, вказано: керівник “Транс лайн груп” Микола Лавріченко є консультантом з технічних питань “Укрдорінвесту”. І саме Роман Гнатенко клопотався, щоб Лавріченко отримав перепустку для входу в “Укравтодор”.
Гроші на дорогу М-06 “Укравтодор” брав в Європейському Банку Реконструкції та Розвитку та в Європейському Інвестиційному Банку. Загальний обсяг коштів МФО, залучених з 2005 року для покращення стану траси, складає 1, 475 млрд євро. Станом на 01.06.2015 “Укравтодор” отримав 939, 44 млн. євро. Гроші по кредитній угоді з ЄБРР доведеться повертати в 2025 році. А ЄІБ – у 2035 році.
Будівництвом дороги М-06 зацікавилися Генпрокуратура та СБУ. В Генпрокуратурі проводиться досудове розслідування щодо розтрати коштів в особливо великих розмірах, вчиненої групою осіб. Служба безпеки запросила в “Укравтодору” всю інформацію по будівництву траси М-06, зокрема, угоди по субпідрядниках та рух коштів на рахунках.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]