Важливо
Новини

У Зеленського заплатять Коломойському мільйони за право побудувати йому злітну смугу за мільярди

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Компанії ПАТ “Дніпроавіа” і ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” отримали 36 млн грн від держпідприємства “Фінансування інфраструктурних проектів”. Це ДП оплачує будівництво нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди. 

Повідомляє Bihus.Info у відеопроекті “Що там у олігархів?”.

Наприкінці 2021 – на початку 2022 рр. ДП “Фінансування інфраструктурних проектів” здійснило низку транзакцій на рахунки фірм з орбіти олігарха Ігоря Коломойського.

У призначенні платежів сказано, що бюджетні гроші сплачені приватним компаніям як “Оплата за купівлю нерухомого майна; Будівництво міжнародного аеропорту “Дніпропетровськ””. Імовірно, ідеться про викуп старих об’єктів для будівництва нової злітної смуги.

ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” належить ПАТ “Дніпроавіа”, яка, у свою чергу, належить ТОВ “Галтера”. Усі три три компанії вважаються сферою інтересів бізнес-групи олігарха Ігоря Коломойського. Власниками часток в “Галтері” записані фірми з Кіпру, Белізу, БВО та України. 

За даними державного майнового реєстру, ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” і ПАТ “Дніпроавіа” володіють об’єктами нерухомості в аеропорті Дніпра.

Об’єкти аеропорту опинились у структур олігарха під час приватизації державної авіаційної компанії “Дніпроавіа” за президентства Віктора Ющенка. На балансі держкомпанії перебував майновий комплекс аеропорту.

Під час приватизації злітна смуга мала бути передана державі, а покупець (ТОВ “Галтера”) зобов’язувався інвестувати в аеропорт сотні мільйонів гривень. Однак ані перше, ані друге приватні власники не виконали. Держава неодноразово намагалася повернути стару злітну смугу собі і навіть розірвати договір купівлі-продажу акцій “Дніпроавіа”. Але у 2020-му Верховний суд відмовився задовольнити позов держави до структур з “групи Коломойського”.

Нагадаємо, команда Володимира Зеленського витратить майже 6 млрд грн. з бюджету на будівництво нового аеродрому у Дніпрі під брендом ініціативи президента “Велике будівництво”. 

А компанія з орбіти Ігоря Коломойського ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” може претендувати на те, щоб стати експлуатантом нової злітної смуги. Як повідомляло інтернет-видання “Наші гроші”, ще влітку 2021 р. Державіаслужба видала ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” безстроковий сертифікат експлуатанта аеродрому “Дніпро”. 

Міськрада Дніпра спробувала оскаржити безстроковий сертифікат у Дніпровському окружному адмінсуді, однак той вирішив, що справу має розглядати скандальний і досі не ліквідований Окружний адміністративний суд Києва.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.