Важливо
Новини

У Запоріжжі троє підрядників “Великого будівництва” – фігуранти кримінальних проваджень

FacebookTwitterTelegram
В рамках програми “Велике будівництво” у Запоріжжі за 2020 рік освоїли понад 300 мільйонів гривень. Серед підрядників важливих інфраструктурних об’єктів – фірми з кримінальним послужним списком за розіграні тендери, завищені ціни й зірвані строки.

Про це йдеться у матеріалі Лілії Статівко в рамках спільного з Bihus.Info проєкту “Лабораторія викриттів 3.0”.

Капітальний ремонт школи №8 у Мелітополі вартістю 25 млн грн виконувала «Компанія Позитив». На момент підписання договору фірма вже була фігурантом кримінального провадження за роботу на іншому об’єкті – теж школи у Мелітополі. Правоохоронці підозрюють завищення цін на будівельні матеріали, повторну сплату коштів за одні роботи та неповне виконання інших. 

Ще два об’єкти “Великого будівництва” – школа-інтернат №7 у Запоріжжі та Веселівська районна різнопрофільна гімназія ремонтувала фірма «Вогнетривавтоматикасервіс». Контракт на капітальний ремонт першої складав 19,6 млн, на гімназію – 8,8 млн грн. І саме на ремонті гімназії правоохоронці підозрюють розтрату бюджетних коштів: постійний зрив графіку робіт потягнув за собою збільшення бюджету ремонту.

Ще один підрядник «Вайт-Білдінг» займався реконструкцією дитячого садочка у селищі Малокатеринівка зв 17,2 млн грн. Ця ж фірма наприкінці 2018 року стала фігурантом великого розслідування щодо будівництва військових казарм у Миколаївській області. Там «Вайт-Білдінг» отримував підряди через переговорну процедуру, посилаючись на «потреби оборони». Слідство підозрює, що контракти мали «явно завищені ціни, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам». Ще один кримінал фірма отримала за ремонт мереж водопостачання в Миколаєві. Їй знову віддали контракт без відкритого конкурсу – хоча, на думку слідства, жодної обґрунтованої причини обмежувати конкуренцію і укладати контракт з ким заманеться – не було. Окрім того правоохоронці підозрюють завищені ціни на кошторисі: дизельний генератор, який коштував максимум 210 тисяч, вписали у вартість ремонту по ціні 400 тисяч, а насосну станцію пожежогасіння, ринкова ціна котрої була до 200 тис. грн. – “впарили” за 505 тисяч. 

Наразі в справах тривають будівельні експертизи.

Матеріал створено в рамках проєкту “Лабораторія викриттів 3.0”. Проект реалізується спільно Bihus.Info та Interlink Academy за підтримки German Foreign Ministry. 

Майже 600 млн. грн. Саме на таку суму за останні роки виграли тендерів у структурних підрозділів Харківської міськради - фірми з оточення депутата цієї ж міськради Семена Сироти. Самого Сироту вже п’ятий рік судять за корупцію. Але це аж ніяк не завадило його оточенню освоїти півмільярда, а йому самому - посісти одночасно дві топ-посади, заступника міського голови та очільника Департамента ЖКГ з запланованим річним бюджетом у кілька мільярдів гривень. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.