У світовому корупційному рейтингу Україна не подолала показник «ганьби для нації»

29 балів із 100 можливих – така оцінка в України […]
29 балів із 100 можливих – така оцінка в України за 2016 рік у світовому Індексі сприйняття корупції (СРІ), – повідомляє Transparency International Україна . Така оцінка на 2 бали вище, ніж показник попереднього року, але дуже низька для країни, влада якої називає боротьбу з корупцією головним пріоритетом.
Ці два бали Україна заробила за просування антикорупційної реформи. Але подолати 30-бальний бар’єр «ганьби для нації» Україна не може через відсутність дієвої судової системи та фактичної безкарності корупціонерів, яку постійно висвітлює Bihus.Info.
Україна посідає 131 місце зі 176 країн у всесвітньому рейтингу СРІ. На одному рівні з нашою державою із показником 29 балів знаходяться Казахстан, Росія, Непал та Іран.
Найбільше балів в цьому році Україні приніс показник досліджень World Justice Project Rule of Law Index, який пов’язаний зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), у поліції та збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича. До речі, це постійно підтверджують антикорупційні розслідування програми «Наші гроші. Досудилися».
Ще одна складова оцінки – дослідження Freedom House Nations in Transit, експерти якого зазначили найголовніші зміни у втіленні демократичних перетворень у державі. Серед них підзвітність державних закупівель завдяки системі ProZorro, державне фінансування партій, перші розслідування НАБУ та участь громадськості в антикорупційних реформах. Серед мінусів: слабкість інституцій, які мають забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки та зосередження влади в руках олігархічних кланів
Негативні оцінки Україна отримала від досліджень World Economic Forum Executive Opinion Survey та Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings. На них вплинула значна корупція при розподілі державних коштів, а судова система була визнана нездатною зашкодити цьому.
Нижче наведена інфографіка Індексу сприйняття корупції в світі від Transparency International Україна. Детальний варіант інфографіки дивіться тут.
Довідково: Індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, у яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, у тому числі Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо. Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (украй низький рівень корупції). Повне дослідження доступне за посиланнями: www.ti-ukraine.org або www.transparency.org.
__________________________________
У підготовці матеріалу використовувалась інформаційно-аналітична платформа Youcontrol. Youcontrol – повне досьє на кожну компанію України.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.