У справі «Укроборонпрому» повідомлено про три підозри, одна з яких – екс-детективу НАБУ

Слідчі центрального апарату ДБР за процесуального керівництва ГПУ спільно з САП повідомили про підозру трьом особам у кримінальному провадженні щодо можливих розкрадань в «Укроборонпромі», розпочатому за матеріалами розслідування Bihus.Info. Підозрювані – два колишні керівники ДП «Харківський бронетанковий завод» та екс-детектив НАБУ.
Про це на спільному брифінгу повідомили перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко, Генпрокурор Юрій Луценко та керівник САП Назар Холодницький, – йдеться на сайті ДБР.
Два колишні керівники ДП «Харківський бронетанковий завод» за результатами досудового розслідування підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (Розтрата майна). Детектива НАБУ, який у 2016 році розслідував діяльність вищезгаданих посадовців заводу, підозрюють у приховуванні особливо тяжкого злочину (ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу України).
Також під час досудового розслідування встановлено, що в 2016 році до НАБУ надійшли матеріали планової ревізії діяльності ДП «Харківський бронетанковий завод» за період 2012 – 2016 роки. У цих матеріалах встановлено, що 11 із 49 прицілів фактично поставлені не були. Варто зазначити, що кожна така «закупівля» коштувала бюджету України більше 1 млн грн.
«Є звернення детектива НАБУ провести експертизу. Є відповідь експерта, який просить детектива НАБУ надати первинну документацію. Нами встановлено, що вона на той час вже була у детектива НАБУ. Однак, з незрозумілих поки що причин, замість того, щоб надати документи, детектив відкликав експертизу», – повідомила перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко.
«Далі будемо працювати аби з’ясувати: це була його самостійна ініціатива чи він виконував вказівки керівництва», – додав Генеральний прокурор Юрій Луценко.
Згодом, вищезгадану експертизу було проведено за клопотанням слідчих ДБР. Це стало підставою для повідомлення про підозру двом колишнім керівникам ДП «Харківський бронетанковий завод».
Крім того, результати експертизи свідчать про завдані державні збитки у сумі близько 9 млн 700 тис. грн. за результатами неправомірних дій посадових осіб ДП «Харківський бронетанковий завод».
Нагадаємо, в лютому-березні 2019-го року журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування про схему розпилу близько 250 мільйонів ДК «Укроборонпром» за участі сина замсекретаря РНБО Ігоря Гладковського. Зокрема оприлюднили листування організаторів та учасників схеми Рогози-Жукова-Гладковського – з керівниками оборонних підприємств, а також зі співробітниками правоохоронних структур, з-поміж іншого – зі співробітниками НАБУ. На той час Бюро розслідувало кримінальне провадження щодо можливих зловживань в оборонній сфері, в котрому фігурувала центральна фірма зі схеми Рогози-Жукова-Гладковського. Однак, судячи з переписок, детективи НАБУ на прохання Рогози оформлювали «потрібні» групі листи й викреслювали з «непотрібних» для групи списків компаній з ознаками протиправної діяльності. Окрім того, виявилося, що частину переписок Жукова і Рогози ГПУ передало в НАБУ ще на початку 2017-го року.
Серед переданих матеріалів була зокрема й переписка з детективами НАБУ щодо вказаних вище листів та списків, а також переписка, в котрій Жуков і Рогоза обговорюють Гладковського-молодшого – як співінвестора в їхньому бізнесі з продажу запчастин заводам Укроборонпрому, і як людину, яка впливає на роботу держконцерну й має забезпечувати контракти, проплати і загалом «вирішувати питання». Попри це, передані з прокуратури матеріали не були долучені до матеріалів розслідування, яке на той час вело НАБУ, службове розслідування щодо дій співробітників НАБУ також почалося лише після публікації журналістського розслідування.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.