Важливо
Новини

У скільки обійшлося просування  партії “ЗА МАЙБУТНЄ” y Facebook

FacebookTwitterTelegram

Якщо проаналізувати рекламу, яка опублікована тільки зі сторінки політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ” з 25 червня 2019 по 10 грудня 2021 – то просування цього профілю коштувало політсилі $ 229 659. Але, крім основного акаунту, партія використовує низку профілів із назвами областей, обласних територіальних громад та містечок, в яких фігурує її назва. Крім того, низку сторінок партії рекламують із особистих профілів людей. Тож журналісти проаналізували всі сторінки, які рекламували та рекламувались, і в яких фігурувала назва партії “ЗА МАЙБУТНЄ”. 

У топі платежів реклама акаунту Ігоря Палиці. На нього витратили $ 122 074, ще  $ 81 131 пішло на рекламу сторінки “Жіночий рух “За майбутнє”.

Варто зазначити, що у річних звітах партії та її осередків за 2019 рік витрати за рекламу у Facebook не прописані. Так само як і у документах за I квартал 2020 року (це останній квартал, за який партія звітувала до Національного агентства з питань запобігання корупції).

Платежів, які були б дорівнювали $ 100 або були меншими за цю суму – близько 104, тож загальну вартість цих рекламних публікацій порахувати неможливо. 

Якщо аналізувати кошти, які складають понад $ 100 та спрямовані на рекламу партії, її осередків та представників, то виходить наступне. За даними бібліотеки реклами Facebook, за вказаний термін на рекламу, що стосується партії “ЗА МАЙБУТНЄ” у Вінницькій області було сплачено приблизно $ 952. Зокрема, у звітах соціальної мережі йдеться про те, що $ 257 сплатили за рекламу з акаунту Maxym Adamchuk та ще $ 200 надійшло з профілю GoFit, який також кілька разів фігурував у платежах менших за $ 100. За даними руху ЧЕСНО, Максим Адамчук – був кандидатом у депутати до Вінницької облради у 2020 році від партії “ЗА МАЙБУТНЄ”.

Щодо Волині, то тут за рекламу було сплачено близько $ 3 367. Зокрема, $ 761 пішло на рекламу профілю Ірини Констанкевич та $ 222 на рекламу профілю Ігоря Леха. Ірина Констанкевич, за інформацією ЧЕСНО, у 2020 стала депутаткою Волинської облради від партії, Ігор Лех також обраний депутатом.

У Дніпропетровській області на рекламні публікації витратили приблизно $ 4 827, з них $ 109 сплатили із профілю Navrotskyi Maksym. Для реклами в Донецькій області сплатили приблизно $ 619. Щодо Житомирщини, то там за рекламні публікації сторінок сплатили $ 2 595, $ 178 з яких надійшло з профілю Dmytro Lyushenko, який на своїй сторінці пише, що є радником голови Радомишльської міської ради. 

На Закарпатті вартість реклами у Facebook склала приблизно $ 1 363.

Щодо Запоріжжя, то там профіль Виталий Сиволап витратив на сторінку місцевого осередку партії $ 19 129. На сторінці у Facebook з відповідним іменем є безліч репостів  зі символікою партії. Відповідно до даних з профілю, це лікар обласного перинатального центру. Загалом реклама у цій області коштувала близько $ 21 219.
На рекламу сторінок Івано-Франківської області пішло $7 498. З цієї суми $2 023 оплатив профіль Igor Kostyuk, ще $150 Наталія Турчин.

Витрати для Київської області були найбільшими $ 51 576. З цієї суми $ 7 532 пішло на рекламу профілю Богдана Карпенка. Його ім’я фігурувало в новинах про кандидатів на пост міського голови Ірпеня. $ 4 264 на профіль Ярослава Москаленка. Це депутат, який у 2020-му році був обраний до Київської обласної ради від партії “ЗА МАЙБУТНЄ”. Він також голова фракції в обласній раді. Ще $ 155 витратили на рекламу аккаунту Наталії-Онопрієнко-Капустіної, $ 563 на просування Анни Ісламової, $ 509 на профіль Володимир Сабадаша, $ 367 на Шапрана Сергія та $ 407 на Василя Цвика. Крім того, $ 267 витратив на рекламу партії профіль GoFit та ще $ 112 акаунт Степан Харченко.

На рекламу сторінок, пов’язаних із Кіровоградською областю партія витратила $ 3 224. Просування в Луганській області обійшлося в $434.

Реклама у Львівській області коштувала $ 2 906. З них $ 190 надійшло зі сторінки Назар Притула. На рекламу профілю Володимира Гея партія витратила $ 100, ще $ 157 пішло на піар профілю Телішевського Ігор і $ 110 – Олександра Лозорко.

Для реклами сторінок партії “ЗА МАЙБУТНЄ” у Миколаївській області надійшло приблизно $ 3 490. З них  $ 2 768 пішло на рекламу сторінки Юрий Гранатуров. Ймовірно, це ексмер Миколаєва, який наразі займає посаду заступника міського голови. 

Щодо Одеської області, то там на рекламу витратили $ 7 587.

Полтавська область рекламувалася за приблизно $ 11 118. З цієї суми на рекламу профілю чинного міського голови Олександра Мамая пішло $ 1 702. На Рівненщині рекламні публікації коштували $ 3 786. Сторінка Олег Григола сплатила $ 343 із цієї суми. Щодо Сумської області, то там витратили $ 2 823, $ 1 203 з них сплатили зі сторінки Елена Демиденко.

Тернопільські сторінки партії витратили на рекламу секретаря Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Івана Чайківського понад $ 23 552. Він приєднався до партії у 2020-му. Загалом реклама у цій області коштувала приблизно $ 25 521. Просували у Facebook ще кількох людей: акаунт Володимира Гача за $ 1 480 та першого заступника голови Тернопільської облради Володимира Болєщука за $ 489.
Реклама в Харківській області коштувала $ 4 465. Хмельницька область обійшлася в $ 5 336, а Черкаська в $ 10 511. $ 3 473 пішло на рекламу сторінки Яценко Антон, який, ймовірно, наразі є головою Черкаської обласної організації партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

У Чернігівській області за рекламу сплатили $ 8 938. $ 1 495 надійшло зі сторінки Команда Антона Полякова “ЗА МАЙБУТНЄ”, ще $ 654 зі сторінки Дмитрий Пугач. 

Щодо Чернівецької області, то там на рекламу пішло $ 1473. 

Проведений аналіз витрат на просування у Facebook “ЗА МАЙБУТНЄ” показує, що якщо взяти до увагу витрати на рекламування постів з акаунту самої партії “ЗА МАЙБУТНЄ” за 2,5 роки – то вони становитимуть $ 229 659. Але якщо порахувати піар партії через пов’язані з нею акаунти – то ціна витрати виростають ледь не втричі, до $ 650 000.

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

ДІАНА ЗУБАР

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Відповідь Bihus.Info Офісу Президента: запит стосується всіх “друзів” Єрмака у важливих держструктурах

   Друзі, вперше за час нашої роботи представники влади публікують запит замість відповіді на запит. З маніпулятивними звинуваченнями і вигаданою темою майбутнього сюжету. І оскільки це роблять представники Офісу Президента, схоже, потрібно дещо прояснити.

   Новини

   Bihus.Info виграли суд у забороненої “Партії Шарія”, яка вимагала спростування сюжету про чорну касу політсили

   Голосіївський районний суд залишив без розгляду позов “Партії Шарія” до редакції Bihus.Info, оскільки шаріївці вирішили “зекономити” і не сплатили судовий збір. Йдеться про позов за минулорічним розслідуванням про тіньове фінансування “Партії Шарія”.