У НАЗК не впевнені, що керівництво Адміністрації президента повинно декларуватись

У відповідь на звернення юристів Bihus.Info щодо недостовірних відомостей в декларації Олексія Філатова, у НАЗК повідомили, що потрібні “додаткові заходи”, аби визначити, чи підпадає керівництво Адміністрації президента під дію Закону “Про запобігання корупції”.
“Адміністрація президента не є державним органом в розумінні закону”, – повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни”. І зазначили, що потрібні “додаткові заходи, спрямовані на визначення, чи являються голова Адміністрації президента та його заступники особами, на яких поширюється дія закону” (“Про запобігання корупції”, – ред.).
Нагадаємо, закон про запобігання корупції зобов’язує декларувати всіх осіб, з якими посадовців пов’язує спільний побут.
Як раніше з’ясували журналісти “Наших грошей”, у декларації заступника голови АП Олексія Філатова відсутня згадка про сина, цивільну дружину Анну Бабич і її юридичну компанію AEQUO. Фірма створена одразу після призначення Олексія Філатова в АП і отримала солідний контракт на обслуговування “Нафтогазу”*.
Водночас, під час підготовки сюжету вдалось підтвердити, що Анна Бабич мешкає в будинку, де розташована квартира самого Філатова. Про це йдеться в сюжеті Марини Ансіфорової, що вийшов в ефір в травні цього року.
“Я декларую все відповідно до чинного законодавства”, – єдине, що повідомив Філатов у відповідь на питання про недекларування.
Одразу після виходу сюжету юристи проекту “Тисни” (Bihus.Info) надали матеріали, зібрані в ході журналістського розслідування, в антикорупційні органи – НАБУ, САП і НАЗК.
У НАБУ повідомили, що долучили матеріали журналістів до провадження про незаконне збагачення Філатова, яке було відкрите ще у лютому 2018-го.
Пізніше стало відомо, що НАБУ отримало доступ до телефону цивільної дружини Філатова.
За словами детективів, у рамках розслідування перевіряються факти того, що Філатов у період 2014-2018 років отримав у власність активи в значному розмірі, законність походження яких не підтверджено доказами, і можливо передав їх своїй сестрі та цивільній дружині.
Зазначається, що Філатов не вніс до декларації свою цивільну дружину Анну Бабич, їхню спільну дитину, а також її майно загальною вартістю 6,51 мільйона гривень. У Бюро вказали, що Бабич є співзасновницею ТОВ «Екво» (розмір статутного внеску 205 440 грн), власником автомобіля Porsche Macan 2016 року випуску і має дві квартири в Києві.
*Фірма “Екво” створена через 2 дні після призначення Філатова на посаду в АП і відтоді отримала низку вигідних контрактів у сферах, де рішення приймають давні знайомі Філатова та Бабич.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЛабораторія викриттів 3.0: новий набір на прокачку для регіональних розслідувачів
Команда Bihus.Info оголошує набір на програму підтримки для розслідувачів, що викривають корупцію в регіонах. 8 журналістів-розслідувачів отримають можливість наступні 10 місяців працювати і навчатись під менторством Bihus.Info, отримувати стипендію, а також прокачати свої навички не лише в створенні матеріалів, але й в їх “упаковці” і просуванні.
Переліт президента в ОАЕ коштував 1,7 млн грн. Летіли 10 осіб
Переліт президентського борту в ОАЕ 13-15 лютого 2021 року коштував українським платникам податків 1 688 199 грн. Літак перевозив 10 представників української делегації - Bihus.Info.
Місія “не пропустити суд”: як дізнатись, що ви фігуруєте в судовій справі і отримати позов
Щоб одного дня не прокинутись з арештованими рахунками, кожному громадянину корисно час від часу перевіряти себе на сайті “Судова влада”. Як з’ясувати, чи фігуруєте ви в судовій справі, і що робити, якщо позову ви не отримували - пояснили юристки Bihus.Info Марія Музичка і Тетяна Дмитрюкова.