У НАЗК не впевнені, що керівництво Адміністрації президента повинно декларуватись

У відповідь на звернення юристів Bihus.Info щодо недостовірних відомостей в декларації Олексія Філатова, у НАЗК повідомили, що потрібні “додаткові заходи”, аби визначити, чи підпадає керівництво Адміністрації президента під дію Закону “Про запобігання корупції”.
“Адміністрація президента не є державним органом в розумінні закону”, – повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни”. І зазначили, що потрібні “додаткові заходи, спрямовані на визначення, чи являються голова Адміністрації президента та його заступники особами, на яких поширюється дія закону” (“Про запобігання корупції”, – ред.).
Нагадаємо, закон про запобігання корупції зобов’язує декларувати всіх осіб, з якими посадовців пов’язує спільний побут.
Як раніше з’ясували журналісти “Наших грошей”, у декларації заступника голови АП Олексія Філатова відсутня згадка про сина, цивільну дружину Анну Бабич і її юридичну компанію AEQUO. Фірма створена одразу після призначення Олексія Філатова в АП і отримала солідний контракт на обслуговування “Нафтогазу”*.
Водночас, під час підготовки сюжету вдалось підтвердити, що Анна Бабич мешкає в будинку, де розташована квартира самого Філатова. Про це йдеться в сюжеті Марини Ансіфорової, що вийшов в ефір в травні цього року.
“Я декларую все відповідно до чинного законодавства”, – єдине, що повідомив Філатов у відповідь на питання про недекларування.
Одразу після виходу сюжету юристи проекту “Тисни” (Bihus.Info) надали матеріали, зібрані в ході журналістського розслідування, в антикорупційні органи – НАБУ, САП і НАЗК.
У НАБУ повідомили, що долучили матеріали журналістів до провадження про незаконне збагачення Філатова, яке було відкрите ще у лютому 2018-го.
Пізніше стало відомо, що НАБУ отримало доступ до телефону цивільної дружини Філатова.
За словами детективів, у рамках розслідування перевіряються факти того, що Філатов у період 2014-2018 років отримав у власність активи в значному розмірі, законність походження яких не підтверджено доказами, і можливо передав їх своїй сестрі та цивільній дружині.
Зазначається, що Філатов не вніс до декларації свою цивільну дружину Анну Бабич, їхню спільну дитину, а також її майно загальною вартістю 6,51 мільйона гривень. У Бюро вказали, що Бабич є співзасновницею ТОВ «Екво» (розмір статутного внеску 205 440 грн), власником автомобіля Porsche Macan 2016 року випуску і має дві квартири в Києві.
*Фірма “Екво” створена через 2 дні після призначення Філатова на посаду в АП і відтоді отримала низку вигідних контрактів у сферах, де рішення приймають давні знайомі Філатова та Бабич.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]