У Мін’юсті збрехали, що відкрили Єдиний державний реєстр юридичних осіб у повному обсязі

8 листопада на офіційному сайті Міністерства юстиції з’явилася новина, що відомство відкрило Єдиний державний реєстр юридичних осіб у повному обсязі. Проте насправді дампи, що оприлюднюються на порталі відкритих даних, все ще не містять частину важливої інформації з реєстру.
Цитата: “Міністр юстиції України Денис Малюська підписав Наказ від 06 листопада 2019 року № 3412/5 «Про внесення змін до Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України», яким розширюється перелік інформації для оприлюднення у формі відкритих даних. Таким чином, наказ передбачає відкриття Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) в повному обсязі”
(новина на сайті Міністерства юстиції України за 08.11.2019)
Перший набір даних у оновленому форматі з’явився на порталі data.gov.ua 16 грудня, через п’ять тижнів після заяви, але він все ще не містить частини важливої інформації.
У оприлюдненому наборі даних вказується лише країна громадянства фізичних осіб-засновників компаній, але не вказуються їх адреси. Хоча ця інформація і міститься у повноцінному реєстрі, але її оприлюднення не передбачене у переліку до наказу. Оскільки в Україні є багато повних тезок, то через це неможливо ідентифікувати юридичні особи, засновані конкретною людиною.
Також у дампах не вказується дата реєстрації компаній, які вже припинили свою діяльність. Відсутні також відомості про відкриті виконавчі провадження стосовно юридичної особи або фізичної особи-підприємця, хоч ці дані і передбачені переліком. Через це неможливо відразу дізнатися, що компанія або ФОП є боржником, і необхідно додатково шукати цю інформацію в інших джерелах, наприклад, реєстрі судових рішень або системі виконавчих проваджень.
До прийняття останніх змін Міністерство юстиції публікувало на порталі відкритих даних лише близько 30% ЄДРу. Зокрема, у дампах не було інформації про дати реєстрації юридичних осіб, їх телефонів, інформації про відокремлені підрозділи та компаній-правонаступників, тощо. Це значно ускладнювало роботу різних сервісів, які використовували у своїй роботі дані про компанії, наприклад, Ring від Bihus.Info та Clarity Project, оскільки автоматично підтягувати ці дані можна було лише через платний доступ до реєстру.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниОчільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info
Дружина очільника БЕБ продає заводам Укрзалізниці деталі з подвійною націнкою і має ще 20 інших бізнесів
Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці. Ціна продажу деталей заводам у півтора-два рази перевищує ціну, за якою фірма купує їх у виробника. Про це повідомляється в сюжеті “Брейкінг БЕБ” Лесі Іванової на Bihus.Info.
Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.