У Краматорську знищують трамвайний рух, щоб заробити на металі і на закупівлі автобусів
У Краматорську знищують трамвайні перевезення і закуповують замість трамваїв автобуси. Вартість кожного автобусу - близько двох мільйонів гривень. У тендерах перемагають або дилери черкаського автозаводу із автобусами Ataman (раніше входив до групи виробників “Богдан”), або постачальник автобусів “Богдан”.
Про це йдеться в розслідуванні Олександра Курбатова для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Рішення про припинення трамвайних перевезень прийняв краматорський міський голова Андрій Панков. 20 червня 2017 року він повідомив листом КП “Краматорське трамвайно-тролейбусне управління” про відсутність необхідності у трамвайних перевезеннях.
Мешканці міста кілька разів виходили на акції протесту, збирали підписи під вимогами не зупиняти трамвай, але нічого не досягли. Трамвай зупинили в серпні 2017 і розібрали виїзд із депо.
Мер обіцяв краматорцям замінити трамвай тролейбусними перевезеннями, але обіцянку не виконав. Замість трамваїв були закуплені автобуси середньої місткості, які не в змозі перевезти усіх бажаючих у години пік. Людям у буквальному сенсі доводиться сидіти на головах, вони називають це “другим поверхом”.
Міська влада пояснює ліквідацію трамвайних перевезень економічною недоцільністю. Серед справжніх причин ліквідації трамвайного руху екс-працівники “Краматорського трамвайно-тролейбусного управління” називають бажання заробити на ліквідації трамвайної інфраструкури у Краматорську.
«[Дохід] від реалізації матеріалів і виробів – 17-16 млн. Економічний ефект [за вирахуванням видатків на демонтаж] складе близько 7-8 млн. Прибуток від закриття трамвайного господарства ми плануємо пустити на розвиток КП», – сказав Андрій Бароха, заступник директора трамвайно-тролейбусного управління у квітні 2017 року, коли в міськраді офіційно презентував плани на майбутнє краматорського трамваю.
За альтернативними підрахунками, дохід від демонтажу трамвайного руху навіть більший – понад 40 млн грн. Довжина трамвайної лінії у Краматорську — майже 35 кілометрів. Вага мідного проводу контактної мережі — 26 з гаком тонн. За ціною мідного лому у 160 грн/кг це — близько 4 200 000 гривень. Довжина колії — 70 кілометрів. Це 4 372 тони чорного металу. За ціною тони від 8 300 грн це — понад 36 мільйонів грн. Ці розрахунки не враховують вартість восьми справних пасажирських вагонів Краматорського трамвайно-тролейбусного управління, двох технічних, та вже не робочих вагонів.
Крім того, на поставках Краматорську автобусів заробляють кілька компаній. Їх закуповують через міське Трамвайно-тролейбусне управління і комунальне підприємство “Міст”. На це вже витрачено понад 23 мільйони гривень. Найбільше замовлення – на понад 14 млн грн – дісталося ТОВ “Автоград 2007”, дилеру ПАТ “Черкаський автобус”.
У сусідній Дружківці, де втричі менше мешканців, а відповідно і пасажирів, трамвайний рух залишили, а старі трамваї замінюють на вагони з Європи. Капітально відремонтований трамвайний вагон вміщує 100 пасажирів і коштує 1,6 млн. грн — дешевше, ніж автобус. Бо автобуси в Краматорську на 64 пасажири купують за майже 2 млн грн.
Ліквідація трамваю також означає збільшення пасажиропотоку приватних автоперевізників. У Краматорську це лише два підприємства. 50% маршрутів перепадає на компанію ТОВ “Юмвоса” , яка пов’язана із родиною екс-генпрокурора Пшонки через Ігоря Косарєва, який був помічником Пшонки-молодшого. Ще половина маршрутів — у приватному АТП 11410. Серед його співвласників – представники з команди не лише утікача Януковича, а й нинішнього президента: народний депутат Максим Єфімов (БПП) і Сергій Близнюк, син екс-губернатора Донецької області часів Януковича Анатолія Близнюка.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.