У КМДА переглянуть тарифи на рекламу в метро після звернення юристів Bihus.Info

У Київській міській державній адміністрації пообіцяли переглянути низькі тарифи на рекламу в метро, на яких, за інформацією журналістів, заробляють фірми-посередники.
Про це у відповідь на скаргу юристів проекту Bihus.Info:“Тисни” повідомили з департаменту економіки та інвестицій КМДА.
Як з’ясували раніше журналісти “Слідства.Інфо”, на тлі підвищення тарифів на проїзд, Київський метрополітен не доотримує грошей від реклами, хоч має джерела для заробітку. В реальності, кошти йдуть не на потреби метро, а в кишені сумнівних посередників, пов’язаних із родичами високопосадовців.
Наприклад, одна рекламна наліпка на вході до станції коштує близько 250 гривень на місяць. Тисяча обклеєних дверей на рік — це вже три мільйони. Крім того, є ще лайтбокси на ескалаторах, наліпки на платформах, переходах, вікнах та дверях вагонів.
На цьому метрополітен міг би заробити чималі кошти, однак рекламою в місті займається “Київреклама”. А метрополітен отримує 0 гривень 0 копійок. У відповіді на запит КП «Київреклама» надала інформацію, що за 2016 було перераховано в КМДА трохи більше 21 млн. грн. від надання користуванням майна метрополітену.
З тим, що тарифи занизькі погодився погоджується і тимчасовий очільник «Київреклами» Олександр Смирнов: «Наприклад, рекламне агентство пропонує клієнту пакет із 707 наліпок за 180 тисяч гривень на місяць. Підрахувати, скільки грошей сплатить до бюджету посередник за цей самий пакет послуг, допоможе проста формула: площу рекламної наліпки, — у нашому випадку це 50 на 75 сантиметрів, — множимо на кількість — 707 штук, і базовий тариф у 100 гривень. Виходить трохи більше 26 із половиною тисяч гривень — майже вшестеро менше ціни в оголошенні».
Таким чином, посередник залишає собі понад 80 відсотків усіх грошей, що потенційно може принести реклама в метро. Лише невелика частина потрапляє в міський бюджет. На цьому заробляють фірми, що орендують рекламну площу за тарифами, які роками залишаються незмінними.
Наразі таких посередників 23, і більшість найприбутковіших рекламних площ монополізували компанії, чиї власники тісно пов’язані з народним депутатом від блоку Петра Порошенка. Зокрема, більше двох тисяч квадратних метрів скляних поверхонь вагонів орендує компанія «Центр медіагруп». Її власники — Іван Березенко та Павло Матвієнко — батько і двоюрідний дядько нардепа від БПП Сергія Березенка, який раніше був депутатом Київради від блоку Леоніда Чернівецького.
Щоб виправити ситуацію, юристи Bihus.Info звернулись до КМДА і добились рішення про перегляд тарифів на розміщення реклами для посередників. Незабаром новий порядок обіцяють викласти на сайті КМДА, і дати можливість громадськості вносити до порядку свої пропозиції.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.