Новини

У Дніпрі деталі до “швидких” продають по завищеній ціні пов’язані ФОПи

FacebookTwitterTelegram

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Автопідприємство санітарного транспорту» Дніпровської міської ради. Про його діяльність рідко хто чує чи знає навіть в самому Дніпрі, але саме це КП здає в оренду автівки швидкої допомоги лікарням міста.

У розслідуванні Валерії Іванової про “тіньову мерію” Дніпра ми звернули увагу на те, що представники комунального підприємства “Автопідприємство санітарного транспорту” Дніпровської міської ради їздять на так звані “наради” в ЖК “Амстердам до друга очільника Дніпра Бориса Філатова Геннадія Корбана. 

Тож ми вирішили з’ясувати як функціонує це комунальне підприємство і ось що ми дізнались. 

«Автопідприємство санітарного транспорту» – це по суті автобаза, на балансі якої знаходиться медтранспорт, яким користуються медичні заклади. Не безкоштовно. А орендують за чималі кошти.

Наприклад, одним з найбільших клієнтів цієї комунальної автобази є Обласний центр медицини катастроф. Лише за 2019 рік медустанова заплатила комунальному підприємству більше 110 млн грн за користування 22 автівками швидкої допомоги. Загалом підприємство обслуговує 35 лікувально–профілактичних закладів міста та області.

Більша частина автопарку «Автопідприємства санітарного транспорту» – старенькі ВАЗи та ГАЗи. До слова, за останні три роки Дніпровська міська рада закупила всього 15 новеньких швидких. У 2017 році – п’ять, у 2018 – десять, у 2019 – жодної. Традиційно все через нібито величезну нестачу коштів у бюджеті. Принаймні так запевняють у мерії. Мовляв, на оновлення автопарку “швидких” грошей просто немає. Тож єдине, що залишається – постійно ремонтувати старі машини.

Втім, проаналізувавши закупівлі комунального підприємства запчастин для “швидких” через систему Prozorro ми з’ясували, що ремонти медичного транспорту це не тільки вимушена необхідність через брак бюджетних коштів, а й чиясь конкретна вигода. 

Лише за останній рік комунальне підприємство закупило різноманітних деталей для ремонту машин швидкої допомоги більше ніж на 30 мільйонів гривень. Більшість переможців – пов’язані між собою ФОПи, які на сьогодні освоїли десятки мільйонів бюджетних гривень. 

Наприклад, 54-річний Владислав Удовиченко за останній рік продав запчастин для ремонту автомобілів на 1 909 056 гривень. На тендерах чоловік конкурував із 33-річним Дмитром Лисаком та 52-річним Костянтином Фонічем

Троє чоловіків у документах вказують спільні телефони та однакові електронні адреси. 

Ще один дніпрянин 47-річний Олег Музальов за 2019 рік освоїв 2 584 499 грн бюджетних гривень. Тендер на продаж запчастин для ремонту “швидких” він розіграв із вищезгаданим Владислав Удовиченко. Чоловік також вказує той самий номер телефону та електронну адресу. 

Також Констянтин Фоніч, Олег Музальов та Владислав Удовиченко у тендерній документації зазначають Дмитра Лисака, як свого менеджера. Окрім того, молодики часто вантажать документи із схожим дизайном.

Зазначимо, що Владислав Удовиченко одружений на Ірині Музальовій – родичці Олега Музальова. Чоловік і дружина також є співзасновниками трьох фірм, які спеціалізуються на оптовій торгівлі та продажі автомобільного приладдя.

Окрім того, що пов’язані ФОПи лише створюють видимість конкуренції та розігрують між собою тендери, деталі для автівок “швидкої” допомоги підприємці продають мерії приблизно вдвічі дорожче ринкових цін. 

Наприклад, запчастину “Главная пара 2217” комунальне підприємство купило за 9267 грн за одиницю.

Середня ринкова вартість такої деталі з ідентичними характеристиками сягає від 1958 до 3500 грн.

Ще одна деталь “Головна пара 3302” коштувала Дніпровській мерії 8069 грн за штуку. 

А Військова частина Одеси закупила таку саму запчастину за 4250 грн. 

 

“Вимикач маси 12В”, який купило комунальне підприємство за 1315 грн знаходимо в мережі Інтернет в середньому по 550 грн за одиницю. 

Військова частина у Слов’янську закупила подібні вимикачі по 949 грн за штуку.

“Картер заднього мосту” обійшовся бюджету Дніпра у 18 259 грн за одиницю. Більше 73 000 грн за чотири. 

У Черкасах точно такі ж деталі закупили по 6 875 грн. 

І такі ситуації не випадкові. Ми проаналізували більшість тендерів, участь у яких перемагали вищезазначені ФОПи. І майже в усіх випадках  помітили завищення цін на продукцію удвічі, а то й втричі.

Ще один дніпрянин, який продав КП «Автопідприємство санітарного транспорту» деталей на 2 467 999 грн – 32-річний дніпрянин Олексій Єфімов. 

На тендерах молодик конкурував із 40-річною Галиною Кабитовою.Олексій Єфімов та Галина Кабитова товаришують у соцмережі Facebook, активно рекламують та репостять одну й ту саму сторінку “Автосервіс на Калиновій”.

Олексій Єфімов та чоловік Галини Артем Кабитов на своїй сторінках також запрошують усіх бажаючих скористатися послугами цієї СТО та повідомляють ціни на автопослуги.

Окрім не прихованого знайомства та навіть можливого спільного бізнесу, ФОПи також продають частини для ремонту “швидких” з чималою націнкою.

Наприклад, “Дзеркало ліве” мерія закупила по 5198 грн за одиницю. 

Ринкова вартість точно такого ж дзеркала становить від 2000 грн до 3000 грн.  

Ще одна запчастина “Замок двері боковий”, який мерія купила за 10 394 грн. В мережі інтернет знаходимо його приблизну вартість від 3000 грн до 6800 грн. 

“Педалі зчеплення”, до речі вже для ремонту нових “швидких”, закупили по 6420 грн, а “Перемикачі підкермові” по 9239 грн. 

Ринкова вартість педалей з ідентичною характеристикою сягає від 2700 грн до 3529 грн. Такі ж перемикачі знаходимо в середньому по 4231 грн.

“Супорт задній лівий” коштував для комунального підприємства 7507 грн.  

В мережі інтернет дорожче, аніж 3005 грн за одиницю ми не знайшли. “Автосервіс на Калиновій” пропонує подібні деталі вартістю від 390 грн до 3309 грн.

Така тенденція із завищенням цін на продукцію також не є дивною. І ось чому. Брат Олексія – Олександр Єфімов є власником ТОВ “ТПК Альфа ЛТД”. Протягом 2017 та 2018 років саме ця компанія продавала запчастини для ремонту “швидких” комунальному підприємству “Автопідприємство санітарного транспорту”. Але в листопаді 2018 року правоохоронці відкрили кримінальну справу, в рамках якої встановили, що представники ТОВ “ТПК Альфа ЛТД” та низки інших фірм за попередньою змовою із комунальниками продавали частини для ремонту машин за завищеною ціною на 40-60% від фактично ринкової. 

Що це може означати? Що поки триває слідство, до бюджетних коштів просто завели низку інших підконтрольних ФОП, які продовжують “освоювати” бюджетні кошти Дніпра.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.