У Держархбудінспекції назвали аудитом попередній аналіз

На сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції в січні з’явилась новина про виявлені в процесі аудиту тисячі виданих “сліпих ліцензій”.
Проте, як з’ясували журналісти Bihus.Info, аудиту, на який посилаються в новині, – не було. Мова йде лише про попередній аналіз.
Цитата: “Під керівництвом в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олени Костенко було проведено аудит, який виявив, що тривалий період в ДАБІ видавалися “сліпі ліцензії”. В документах на отримання таких ліцензій абсолютно відсутні фактичні відомості щодо ліцензіата”. (Новина під назвою “Олена Костенко: Аудит ДАБІ виявив тисячі «сліпих ліцензій», виданих з порушеннями” на сайті ДАБІ від 11 січня 2020 року).
У цій же новині зазначили, що виконуюча обов’язки голови ДАБІ Олени Костенко, “вже оновила ліцензійну комісію і відтепер жодної “сліпої ліцензії” не буде видано”.
Проте на запит журналістів Bihus.Info з проханням отримати копії актів та результатів аудиту – у ДАБІ жодних документів надати не змогли. А все тому, що заявленого аудиту не було.
Одразу після публікації новини на сайті ДАБІ, журналісти Bihus.Info попросили надати копії результатів аудиту. Адже в компетенції ДАБІ ліцензіювати підприємства, які працюють у будівельній сфері. Тому за переліком отримувачів “сліпих ліцензій”, можна було б з’ясувати, які об’єкти вони будують або навіть уже збудували. А відповідно могли б становити небезпеку.
Але у відповіді на запит у ДАБІ повідомили: жодних актів та результатів надати не можуть, тому що наразі мова йде не про аудит, а про “результати аналізу попереднього вивчення об’єкта внутрішнього аудиту”, що передбачає збір та аналіз інформації про об’єкт внутрішнього аудиту, у тому числі щодо цілей діяльності, системи внутрішнього контролю та ризиків. Більше того, у цій же відповіді зазначили, це лише підготовчий етап до внутрішнього аудиту.
Ідея проведення аудиту діяльності ДАБІ виглядає цілком логічною та затребованою. Зважаючи на те, що з початку 2019-го року в інспекції тричі змінювалося керівництво, і після кожної зміни у медіа з’являлись історії про корупційну діяльність попередників.
Але публічні спроби називати аудитом підготовку до нього можна сприймати як свідоме перебільшення. Подібні заяви дають можливість маніпулювати даними, які не мають документального підтвердження.
Нагадаємо, нинішня в.о. голови ДАБІ Олена Костенко прийшла на посаду в грудні 2019-го. І одразу ж втрапила у скандал через призначення радників, які раніше вже працювали в інспекції, що викликало у ЗМІ нову хвилю заяв про “повернення корупційних схем в ДАБІ”. Тож після розголосу їх звільнили.
Держархбудінспекція, крім ліцензування, займається архітектурно-будівельним контролем, що у разі виявлення порушень дозволяє навіть зупиняти будівельні роботи. Ще одна з ключових функцій ДАБІ – видача дозвільних документів. Зокрема, дозволів на виконання будівельних робіт, коли мова йде про будинки вищі за 4-и поверхи.
До речі, саме після розслідування Bihus.Info ДАБІ анулювала один такий дозвіл на будівництво. Мова йде про кілька висоток на Печерську. Забудувати ділянку на Вільшанській планувала компанія “МК-8”, яка пов’язана з Андрієм Вавришем. Як з’ясували журналісти Bihus.Info, подані до ДАБІ матеріали – не відповідають нормативам. Зокрема, було порушено Генеральний план.
“Улюблений забудовник Банкової” Андрій Вавриш отримав дозвіл будувати висотку там, де не зміг навіть Микитась
Попри порушення та відсутність ключових документів компанія з орбіти девелопера Андрія Вавриша отримала дозвіл будувати висотки на вулиці Вільшанській, що на Печерську в Києві. Про це йдеться в сюжеті Марії Землянської для телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниУ справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.