«У боротьби з корупцією й у журналістики завдання різні», – Денис Бігус

Цьогоріч на «Арену-Львів» приїхало понад 500 журналістів із семи країн […]
Цьогоріч на «Арену-Львів» приїхало понад 500 журналістів із семи країн світу. Головні теми медіафоруму — висвітлення війни, протидія російській пропаганді, журналісти в політиці та роль медіа в боротьбі з корупцією.
У дискусійній панелі «Медіа проти корупції: хто кого?» взяв участь і Денис Бігус.
Медіа не мають боротись із корупцією. Журналістика — це теж частина корупційної системи.
Федір Сидорук, «Слідство.Інфо»
То повинні чи не повинні? Дискусійна панель «Медіа проти корупції: хто кого?» завершилася дуже неоднозначно. Севгіль Мусаєва, Денис Бігус, Сергій Лещенко, Юрій Ніколов та Федір Сидорук намагалися знайти відповіді на поставлене питання «хто ж кого?», однак і серед спікерів, і серед учасників виникла певна конфронтація.
Зокрема, автор програми «Наші гроші» на телеканалі ZIK Денис Бігус визнав переможцем у цій боротьбі корупцію. Однак він вважає, що боротьба з корупцією і завдання журналістів — зовсім різні речі: «У боротьби з корупцією й у журналістики завдання різні. Завдання розслідувальної журналістики — це, насамперед, знаходити інформацію, структурувати і подавати її». За його словами, боротися з корупцією — це робота правоохоронних органів, а головне завдання журналістів — інформувати суспільство. Денис Бігус додав, що існує «велика проблема з патерналізмом у політиці й журналістиці» і він не вважає, що ЗМІ мають когось повчати й формувати громадську думку.
Журналіст інтернет-проекту «Наші гроші» Юрій Ніколов підтримує колегу, мовляв, боротьба з корупцією — обов’язок кожного громадянина: «Люди, які апелюють до журналістів як борців із корупцією, делегують нам повноваження, якими мають займатися всі члени суспільства, таким чином перекладаючи відповідальність на інших».
Сергій Лещенко, навпаки, переконаний, що журналісти повинні боротися в силу своєї професійної діяльності. І вважає, що наразі в Україні журналістські розслідування — найбільш дієвий спосіб. Екс-журналіст «Української правди» додає: «За останні роки виросло багато хороших журналістів-розслідувачів. Це вже стає модним. Новим інструментом для розслідувачів має стати реєстр власності, тоді журналісти матимуть більше інструментів у боротьбі з корупцією».
Сергій Лещенко розповів, як написав статтю про корупцію у Washington Post, а з редакції йому надійшла відповідь: «Ви все чудово написали, але які рішення пропонуєте? Які рекомендації?».
У свою чергу головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва наголошує на поверховості журналістських матеріалів, оскільки їм доводиться працювати з великим спектром тем: «Останнім часом я бачу багато розчарування серед своїх колег, адже важко усвідомлювати, що чиновники змінюються не так швидко, як громадяни. Мені не вистачає у розслідувальній журналістиці якихось спеціальних проектів. Немає проблем із класними журналістами, не вистачає спеціалізації журналістики, щоб люди поглиблювались у конкретні проблеми та більше аналізували».
За матеріалами MediaSapiens
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниДружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.
“Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів
Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану.
Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info