Тимошенко дезінформувала щодо права власності на державне підприємство

Лідерка партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко, критикуючи поданий президентом Зеленським законопроєкт про державні гарантії, заявила, що “Укргідроенерго” – це приватне підприємство. Однак, це неправда.
Цитата: “Другий законопроект, який вніс президент. На хвилинку зупиніться і подумайте, яка красота гри. Він вносить законопроект, що в цьому році держава буде надавати гарантії під взяття кредитів приватному підприємству – “Укргідроенерго”, приватне підприємство. Почитайте його статут, в цьому статуті чисто написано – був акціонерним товариством потім зробили приватним підприємством” (Юлія Тимошенко, народна депутатка України, в ефірі поличного ток-шоу “Свобода слова” 13.07.2020)
Статут ПрАТ “Укргідроенерго” говорить, що така заява депутатки не відповідає дійсності. 100% акцій “Укргідроенерго” належить державі – це підтверджує і статут, і дані про засновників компанії з державних бізнес-реєстрів, які можна перевірити тут і тут.
“Засновником Товариства є держава в особі Міністерства палива та енергетики України, правонаступником якого є Міністерство енергетики України. Єдиним акціонером Товариства є держава в особі Міністерства енергетики України. Управління корпоративними правами держави у статутному капіталі Товариства здійснює Міністерство енергетики України.” – сказано в 4 пункті статуту“Укргідроенерго”.
ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що також входить до 15 найбільших підприємств державного сектору. У складі компанії – десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС. Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2 в процесі підготовки до будівництва.
Згідно з проєктом закону, в контексті якого Тимошенко згадувала про компанію, Кабмін пропонував надати у 2020 році держгарантії для виконання боргових зобов’язань “Укргідроенерго” за кредитами, що залучаються для будівництва третьої черги Дністровської ГЕС і будівництва Канівської ГЕС.
Мова йде про законопроєкт №3598 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо впровадження механізму надання державних гарантій на портфельній основі і врегулювання порядку сплати податкового боргу”.
13 липня проєкт закону у першому читанні підтримали 215 нардепів з 226 необхідних, підготовку до повторного першого читання підтримали 264 народні депутати.
Нагадаємо, раніше лідерка партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляла, що у великих українських держкорпораціях створили наглядові ради, членами яких у більшості випадків є іноземці. При цьому політик переважно перебільшила відсоток іноземних громадян у наглядових радах компаній держсектору.
Попри заяву Юлії Тимошенко, Мінохорони здоров'я навпаки просить залишатися вдома та при виникненні ознак ГРВІ телефонувати сімейному лікарю, а не відвідувати його. Як підписати декларацію з сімейним лікарем, читайте нижче.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниFour Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children
The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.
Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини
Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України.
“They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications
The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.