Тубдиспансери та психіатричні лікарні працюватимуть і після другого етапу медреформи – фактчек

Народний депутат та співголова партії “Опозиційна платформа – За життя” Юрій Бойко заявив, що другий етап медичної реформи передбачає закриття туберкульозних диспансерів та психіатричних лікарень. Насправді наразі договори на фінансування укладені зі 45 тубдиспансерами та майже 200 психіатричними лікарнями.
Цитата: “Это и было предусмотрено вторым этапом – это закрыть туберкулезные диспансеры, психбольницы и отправить людей на улицы” (Юрій Бойко, народний депутат “Опозиційна платформа – За життя”, в ефірі політичного ток-шоу “Голос народу”, 24.04.2020).
Насправді Національна служба здоров’я України (НСЗУ) вже уклала договори із 48 тубдиспансерами. В кожній області є заклад, де надаватиметься допомога хворим на туберкульоз.
Згідно з останньою доступною статистикою на сайті Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) у 2018 році в Україні функціонувало 68 протитуберкульозних диспансерів, зокрема 52 диспансери зі стаціонаром на 10 520 ліжок, де проліковано за рік 39 276 хворих. У свою чергу лікар-інфекціоніст, директор ЦГЗ у 2018-2019 роках Володимир Курпіта в інтерв’ю зазначив, що у 2019 році в Україні було 93 заклади, які відносилися до туберкульозної служби.
Аналогічна ситуація з психіатричними лікарнями. Станом на 12 травня НСЗУ уклала 198 договорів зі спеціалізованими закладами охорони здоров’я в межах пакету «Психіатрична допомога дорослим та дітям» та 234 контракти в межах пакету «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії». НСЗУ сплачуватиме виключно за надання стаціонарної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки, якщо надання психіатричної допомоги можливе тільки в умовах стаціонару, а також за надання амбулаторної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки відповідно до потреб пацієнтів.
Другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня 2020 р., стосується вузькопрофільних спеціалістів (урологів, отолорингологів, ендокринологів і т.п.) та передбачає нову схему оплати їхньої роботи. Ідея в тому, щоб пацієнт міг вільно обирати лікаря та медзаклад – з тих, які підписали угоду з Національною службою здоров’я. НСЗУ в свою чергу діє, як державна страхова компанія. З держбюджету до неї надходять кошти за кожного громадянина України, як страхові внески. Після чого НСЗУ виплачує усі страхові випадки. За надані послуги лікарні заплатить НСЗУ . Направити пацієнта до фахівця має сімейний лікар, інакше платити доведеться самостійно.
Безкоштовно лікуватимуть тільки в закладах, які підписали договір з НСЗУ. Щоб підписати такий договір, медзаклади повинні бути комунальними некомерційними підприємствами, комп’ютеризованими та зареєстрованими в електронній системі охорони здоров’я E-Health. З 1 квітня медичний персонал повинен вести усі медичні записи в електронному вигляді. Керівники медзакладів повинні були вибрати із 27 пакетів медичних послуг тільки ті, які заклад зможе надавати якісно.
У Міністерстві охорони здоров’я також зазначили, що закриття туберкульозних диспансерів – це міф. Зокрема у повідомленні йдеться про те, що в разі, якщо медзаклад не має достатньої кількості пацієнтів, аби покрити свої потреби у фінансуванні згідно з тарифом, він може отримати дофінансування за регіональною програмою, перепрофілюватися, наприклад, у хоспіс або об’єднати кілька послуг.
Раніше Юрій Бойко вже вдавався до маніпуляцій у сфері освіти. Зокрема він заявляв, що у невеликих містах школярі зможуть навчатися тільки до 9 класу. А до старшої школи змушені будуть виїжджати до більших населених пунктів. Однак, це твердження є некоректним – прийнятий закон не передбачає озвучених обмежень.
Чи справді у невеликих містечках школярі не зможуть навчатися у старших класах? (фактчек Бойка)
Народний депутат та співголова партії “Опозиційна платформа - За життя” Юрій Бойко заявив, що у невеликих містах школярі зможуть навчатися тільки до 9 класу. А до старшої школи змушені будуть виїжджати до більших населених пунктів.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниУ справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.