Новини

Тубдиспансери та психіатричні лікарні працюватимуть і після другого етапу медреформи – фактчек

723197982874354919245337979440731775041536o.jpg
FacebookTwitterTelegram

Народний депутат та співголова партії “Опозиційна платформа – За життя” Юрій Бойко заявив, що другий етап медичної реформи передбачає закриття туберкульозних диспансерів та психіатричних лікарень. Насправді наразі договори на фінансування укладені зі 45 тубдиспансерами та майже 200 психіатричними лікарнями.

Цитата: “Это и было предусмотрено вторым этапом – это закрыть туберкулезные диспансеры, психбольницы и отправить людей на улицы (Юрій Бойко, народний депутат “Опозиційна платформа – За життя”, в ефірі політичного ток-шоу “Голос народу”, 24.04.2020).

Насправді Національна служба здоров’я України (НСЗУ) вже уклала договори із 48 тубдиспансерами. В кожній області є заклад, де надаватиметься допомога хворим на туберкульоз.

Згідно з останньою доступною статистикою на сайті Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) у 2018 році в Україні функціонувало 68 протитуберкульозних диспансерів, зокрема 52 диспансери зі стаціонаром на 10 520 ліжок, де проліковано за рік 39 276 хворих. У свою чергу лікар-інфекціоніст, директор ЦГЗ у 2018-2019 роках Володимир Курпіта в інтерв’ю зазначив, що у 2019 році в Україні було 93 заклади, які відносилися до туберкульозної служби.

Аналогічна ситуація з психіатричними лікарнями. Станом на 12 травня НСЗУ уклала 198 договорів зі спеціалізованими закладами охорони здоров’я в межах пакету «Психіатрична допомога дорослим та дітям» та 234 контракти в межах пакету «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії». НСЗУ сплачуватиме виключно за надання стаціонарної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки, якщо надання психіатричної допомоги можливе тільки в умовах стаціонару, а також за надання амбулаторної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки відповідно до потреб пацієнтів.

Другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня 2020 р., стосується вузькопрофільних спеціалістів (урологів, отолорингологів, ендокринологів і т.п.) та передбачає нову схему оплати їхньої роботи. Ідея в тому, щоб пацієнт міг вільно обирати лікаря та медзаклад – з тих, які підписали угоду з Національною службою здоров’я. НСЗУ в свою чергу діє, як державна страхова компанія. З держбюджету до неї надходять кошти за кожного громадянина України, як страхові внески. Після чого НСЗУ виплачує усі страхові випадки. За надані послуги лікарні заплатить НСЗУ . Направити пацієнта до фахівця має сімейний лікар, інакше платити доведеться самостійно.

Безкоштовно лікуватимуть тільки в закладах, які підписали договір з НСЗУ. Щоб підписати такий договір, медзаклади повинні бути комунальними некомерційними підприємствами, комп’ютеризованими та зареєстрованими в електронній системі охорони здоров’я E-Health. З 1 квітня медичний персонал повинен вести усі медичні записи в електронному вигляді. Керівники медзакладів повинні були вибрати із 27 пакетів медичних послуг тільки ті, які заклад зможе надавати якісно.

У  Міністерстві охорони здоров’я також зазначили, що закриття туберкульозних диспансерів – це міф. Зокрема у повідомленні йдеться про те, що в разі, якщо медзаклад не має достатньої кількості пацієнтів, аби покрити свої потреби у фінансуванні згідно з тарифом, він може отримати дофінансування за регіональною програмою, перепрофілюватися, наприклад, у хоспіс або об’єднати кілька послуг.

Раніше Юрій Бойко вже вдавався до маніпуляцій у сфері освіти. Зокрема він заявляв, що у невеликих містах школярі зможуть навчатися тільки до 9 класу. А до старшої школи змушені будуть виїжджати до більших населених пунктів. Однак, це твердження є некоректним – прийнятий закон не передбачає озвучених обмежень.

Народний депутат та співголова партії “Опозиційна платформа - За життя” Юрій Бойко заявив, що у невеликих містах школярі зможуть навчатися тільки до 9 класу. А до старшої школи змушені будуть виїжджати до більших населених пунктів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.