Важливо
Новини

Трухін впливає на більшість депутатів бюджетного комітету Ради: подробиці отримання контролю у ньому

FacebookTwitterTelegram

Більшість членів бюджетного комітету з вересня контролює депутат фракції “Слуга народу” Олександр Трухін, а не офіційний голова комітету Юрій Арістов. Трухін та лояльні члени бюджетного комітету у вересні-жовтні 2021-го намагалися продемонструвати свій вплив міністру фінансів. Цьому передувала непублічна зустріч нардепів в бек-офісі народного депутата Ігоря Молотка.

Про це йдеться в новому розслідуванні Bihus.Info.

Підготовка до отримання контролю в бюджетному комітеті, судячи з офіційних стенограм, почалась ще влітку 2021 року. На одному із засідань член комітету, “слуга народу” Арсеній Пушкаренко висловив незадоволення роботою офіційного голови комітету Юрія Арістова, і сказав, що у вересні треба “вирішувати питання”.

А на початку вересня відбулась неформальна і непублічна зустріч членів бюджетного комітету, яких не контролює його офіційний голова Арістов. На зустрічі обговорили план, як змінити частину кадрів в комісії і підкомітеті, які впливають на розподілення бюджетних грошей, зокрема і соцеконому (так звані “депутатські” гроші на округи). Також обговорювалось, що це має бути зроблено в присутності міністра фінансів Сергія Марченка. Мовляв, міністр має розуміти, хто насправді контролює комітет.


Зустріч відбувалась в бек-офісі депутата “За майбутнє” Ігора Молотка в бізнес-центрі “Парус”. Цю зустріч підтвердив і сам нардеп в коментарі.

Там були запрошені всі люди і прийшло 24 людини, якщо я не помиляюсь. А в комітеті там 34”, – сказав нардеп Ігор Молоток журналістам Bihus.Info.

Журналісти неодноразово зафіксували спілкування Трухіна та Молотка в Раді і поза нею.


На цій зустрічі, за даними редакції, були лояльні до Трухіна члени бюджетного зі “слуги народу”, “слуги”, що “коливалися”, а також окремі члени комітету із опозиційних фракцій і груп.

21 вересня 2021-го, коли міністр фінансів прийшов на комітет представляти бюджет на 2022 рік, депутати реалізували план, який обговорювався у бек-офісі Молотка.

Після привітання Молоток попросив голову комітету проголосувати кілька кадрових питань. Перед запланованими бюджетними. Замінити керівника підкомітету, склад комісій та призначити голів двох робочих груп. Ця, зафіксована стенограмою пропозиція, збігається із планами озвученими на непублічній зустрічі.

Як видно зі стенограми, голова комітету Арістов відмовився ставити на голосування питання і оголосив перерву. Але депутати зібралися без нього та частини колег і таки змінили план на засідання. Далі вже у присутності Арістова змінили голову підкомітету із бюджетного кодексу. З людини Арістова “слуги народу” Юрія Кузбита на близького до Трухіна  “слугу народу” Арсенія Пушкаренка.


Змінили співголову комісії з соцеконому, яка займається розподіленням грошей на депутатські округи. Знов людину Арістова  “слугу народу” Михайла Лабу замінили на  “слугу народу” Анатолія Драбовського. А також призначили керувати групами по підготовці бюджету на 2022 рік Олександра Трухіна і близьку до нього депутатку  “слуги” Олену Копанчук.У форсуванні питання, згідно зі стенограмами, крім Пушкаренка, Трухіна та Молотка брали участь і інші члени комітету, серед них Іван Крулько з “Батьківщини” і депутат групи “За майбутнє” Анатолій Урбанський.Призначення, ухвалені в той день, голова комітету Арістов так і не підписав. Через це “група Трухіна” в комітеті в подальшому кілька разів (зокрема 20 жовтня) зривала кворум комітету.

Крім вже озвучених нардепів, за даними редакції, вплив Трухіна також поширюється на “слуг” Любов Шпак, Дениса Германа і Ореста Саламаху.


Загалом, за підрахунками журналістів, депутат впливає на близько 20 своїх колег із 34-х членів комітету. Як стверджують наші співрозмовники, після публічних виступів керівництва “Слуги” про виключення Трухіна із партії та фракції ситуація з впливом депутата не змінилась.

Більше – у відео на нашому ютубі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   У Верховній Раді намагалися приховати, що платили нардепам Ковальову і Козаку після втечі

   На запити Bihus.Info щодо бюджетних виплат народним депутатам у 2022 році у  Апараті Верховної Ради надали дві кардинально різні відповіді щодо колишнього “слуги народу” Олексія Ковальова, який перейшов на бік ворога та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, який втік з України ще на початку 2021-го. Є підозра, що в парламенті намагалися приховати інформацію про те, що ці нардепи отримували гроші після початку повномасштабного вторгнення росіян.

   Новини

   “They Thought They Would Take Ukraine in Eight Days”: The Story of an Odesa Chaplain Who Survived 70 Days of Captivity

   In late February, Odesa chaplain Vasyl Vyrozub, together with the crew of the tug Sapfir traveled to Snake Island to retrieve the bodies of Ukrainian border guards believed dead. They were detained by the Russians near the island. After this, Vyrozub was held captive for two months, interrogated daily, tortured, and pressured to confess to cooperating with the Ukrainian Security Service.

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.