Важливо
Новини

Трухін впливає на більшість депутатів бюджетного комітету Ради: подробиці отримання контролю у ньому

FacebookTwitterTelegram

Більшість членів бюджетного комітету з вересня контролює депутат фракції “Слуга народу” Олександр Трухін, а не офіційний голова комітету Юрій Арістов. Трухін та лояльні члени бюджетного комітету у вересні-жовтні 2021-го намагалися продемонструвати свій вплив міністру фінансів. Цьому передувала непублічна зустріч нардепів в бек-офісі народного депутата Ігоря Молотка.

Про це йдеться в новому розслідуванні Bihus.Info.

Підготовка до отримання контролю в бюджетному комітеті, судячи з офіційних стенограм, почалась ще влітку 2021 року. На одному із засідань член комітету, “слуга народу” Арсеній Пушкаренко висловив незадоволення роботою офіційного голови комітету Юрія Арістова, і сказав, що у вересні треба “вирішувати питання”.

А на початку вересня відбулась неформальна і непублічна зустріч членів бюджетного комітету, яких не контролює його офіційний голова Арістов. На зустрічі обговорили план, як змінити частину кадрів в комісії і підкомітеті, які впливають на розподілення бюджетних грошей, зокрема і соцеконому (так звані “депутатські” гроші на округи). Також обговорювалось, що це має бути зроблено в присутності міністра фінансів Сергія Марченка. Мовляв, міністр має розуміти, хто насправді контролює комітет.


Зустріч відбувалась в бек-офісі депутата “За майбутнє” Ігора Молотка в бізнес-центрі “Парус”. Цю зустріч підтвердив і сам нардеп в коментарі.

Там були запрошені всі люди і прийшло 24 людини, якщо я не помиляюсь. А в комітеті там 34”, – сказав нардеп Ігор Молоток журналістам Bihus.Info.

Журналісти неодноразово зафіксували спілкування Трухіна та Молотка в Раді і поза нею.


На цій зустрічі, за даними редакції, були лояльні до Трухіна члени бюджетного зі “слуги народу”, “слуги”, що “коливалися”, а також окремі члени комітету із опозиційних фракцій і груп.

21 вересня 2021-го, коли міністр фінансів прийшов на комітет представляти бюджет на 2022 рік, депутати реалізували план, який обговорювався у бек-офісі Молотка.

Після привітання Молоток попросив голову комітету проголосувати кілька кадрових питань. Перед запланованими бюджетними. Замінити керівника підкомітету, склад комісій та призначити голів двох робочих груп. Ця, зафіксована стенограмою пропозиція, збігається із планами озвученими на непублічній зустрічі.

Як видно зі стенограми, голова комітету Арістов відмовився ставити на голосування питання і оголосив перерву. Але депутати зібралися без нього та частини колег і таки змінили план на засідання. Далі вже у присутності Арістова змінили голову підкомітету із бюджетного кодексу. З людини Арістова “слуги народу” Юрія Кузбита на близького до Трухіна  “слугу народу” Арсенія Пушкаренка.


Змінили співголову комісії з соцеконому, яка займається розподіленням грошей на депутатські округи. Знов людину Арістова  “слугу народу” Михайла Лабу замінили на  “слугу народу” Анатолія Драбовського. А також призначили керувати групами по підготовці бюджету на 2022 рік Олександра Трухіна і близьку до нього депутатку  “слуги” Олену Копанчук.У форсуванні питання, згідно зі стенограмами, крім Пушкаренка, Трухіна та Молотка брали участь і інші члени комітету, серед них Іван Крулько з “Батьківщини” і депутат групи “За майбутнє” Анатолій Урбанський.Призначення, ухвалені в той день, голова комітету Арістов так і не підписав. Через це “група Трухіна” в комітеті в подальшому кілька разів (зокрема 20 жовтня) зривала кворум комітету.

Крім вже озвучених нардепів, за даними редакції, вплив Трухіна також поширюється на “слуг” Любов Шпак, Дениса Германа і Ореста Саламаху.


Загалом, за підрахунками журналістів, депутат впливає на близько 20 своїх колег із 34-х членів комітету. Як стверджують наші співрозмовники, після публічних виступів керівництва “Слуги” про виключення Трухіна із партії та фракції ситуація з впливом депутата не змінилась.

Більше – у відео на нашому ютубі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.