Новини

«Трейд Коммодіті» бере паливо у «прокладки» з кримінальним провадженням за «бодягу»

FacebookTwitterTelegram

Компанія ТОВ «Трейд Коммодіті» (ТК), яка за останні два роки виграла державних тендерів на 7,11 млрд грн, закуповує значну частину палива у фірми, що фігурує у кримінальному провадженні через незаконне виготовлення нафтопродуктів.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової «Непалівний чемпіон» для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Хоча частину палива фірми групи «ТК» імпортують безпосередньо від виробників, не все паливо ТК імпортне. 

На внутрішньому ринку серед постачальників є відомі фірми (ВОГ, СОКАР чи Укргазвидобування). Однак за останні 1,5 роки, на які припала перемога у багатьох державних тендерах, ТК також закуповувалося у маловідомих фірм. Зокрема одним з найбільших постачальників було ТОВ «Укр Петрол».

Прикметно, що до середини 2015 р. «Укр Петрол» взагалі не мав жодного стосунку до палива. Фірма називалася ТОВ «Строй-Ресурс 7» і торгувала будматеріалами й сантехнікою. Влітку 2015 р., тобто приблизно у той же час, коли «ТК» зайшов на тендери, фірма «Строй-Ресурс 7» перетворюється на «Укр Петрол»,  в один день змінює назву, директора і власника, згодом КВЕДИ – і починає займатись паливом. Нетривалий час співвласником «Укр Петролу» значився Сергій Євтягін, екс-власник ТОВ «Нафтахімтрейд», директором у якого був формальний власник і керівник ТК – Вадим Майко. Наразі «Укр Петрол» оформлений на дніпровця Олександра Єрохіна, єдиним бізнесом котрого до палива була турфірма ТОВ «Сайраз Тревел».

Про фірму «Укр Петролу» загалом не відомо нічого, окрім кримінального провадження за незаконне виробництво палива.  Головним слідчим управлінням Національної поліції проводиться досудове розслідування у КП № 42015000000000717 за фактами незаконного виготовлення  нафтопродуктів та введення в обіг небезпечної продукції.

Слідство встановило, що у 2015-2016 роках група осіб розпочала протиправне виготовлення і збут палива без отримання відповідних дозволів та сплати податків та акцизів. Під виглядом бензинів марок А-80, А-92, А-95 і дизельного палива ділки продавали  «суміші нафтових фракцій, які містять небезпечні хімічні речовини».

Експертиза бензинів А-92 та А-95 встановила, що за вмістом сірки, ароматичних вуглеводнів, бензолу, фракційним складом зразки бензинів не відповідають вимогам ДСТУ до бензинів підвищеної якості А-92-«Євро» та А-95-«Євро».

У переліку фірм, задіяних у схемі, зазначені  ТОВ «Укр Петрол», а також ще три постачальника «ТК» – ТОВ «Елемент Нафта», ТОВ «Західна нафтогазова компанія» і ТОВ «Алекспром».

В рамках цього провадження досліджується також шахрайство і зловживання службовим становищем співробітників ДП «Південна залізниця», «Південно-Західна залізниця» та «Львівська залізниця».

Окрім того, «ТК» закуповувало паливо у компаній ТОВ «Дніпробудтранс» і ТОВ «Дніпробізнес-Ойл», які  фігурують у кримінальному провадженні як учасники схеми «конвертаційного центру». Нещодавно обидві компанії було перереєстровано в Полтаву, на одного й того ж власника Івана Євстаф’єва (приписаний в окупованій Горлівці), та ліквідовано з різницею в кілька днів одним ліквідатором.

Коментувати свої закупівлі у вказаних вище компаній в «ТК» відмовилися. Щодо «Укр Петролу» зазначили тільки, що справді мали з нею господарські операції, але що це за паливо і звідки воно – не розповіли.  Інших вказаних постачальників пригадати не змогли.

Окрім того, за даними судового реєстру, компанії групи «ТК» за останні кілька років і самі фігурували у низці кримінальних проваджень: ухилення від сплати податків, використання конвертаційних центрів , закупівля нелегально виготовленого пального .

Наприклад, за даними слідства у 2014-2016р.р. на території ДП «НВО Павлоградський хімічний завод» (ПХЗ) розгорнули незаконний нафтопереробний цех. Низькоякісне паливо за готівку продавали низці підприємств, серед яких окремо зазначено ТОВ «Трейд Комодіті» «які шляхом штучного підвищення якості пального на тіньових базах, шахрайським шляхом реалізують низькоякісне пальне видаючи його за продукцію, яка відповідає стандартам»

Наразі провадження передане до Військової прокуратури Південного регіону України, остання на запит «Наших Грошей» відповіла, що розслідування триває, поки що про підозру повідомили директору «ПХЗ» (зловживання владою або службовим становищем, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

У «ТК» запевняють, що зазначеного нелегального палива – не купували. Підтверджують, що в рамках провадження у їхньому офісі було проведено обшук, однак «жодних речей та документів, які б мали будь-яке відношення до кримінального провадження, вилучено не було. До участі у будь-яких інших слідчих діях ТОВ «ТК» або його посадові особи не залучалися. Після проведення обшуку вже більше як півроку будь-яких питань у слідчого до ТОВ «ТК» не виникає».

Більше про скромного власника і гендиректора “Трейд Коммодіті” Вадима Майко читайте у попередньому матеріалі

А також дізнайтесь, як пов’язані тендерник-рекордсмен з Дніпропетровщини, бізнесмен Андрій Адамовський і нардеп з БПП Олександр Грановський.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.