Ми вплинули

ТОП-5: розслідування “Роттердаму”, 300 мільйонів до бюджету та справа проти Ляшка – дайджест перемог “Наших грошей”

FacebookTwitterTelegram

Завдяки розслідуванням “Наших грошей”, від початку 2017-го антикорупційні органи відкрили ряд проваджень проти високопосадовців, а до українського бюджету повернулись понад 300 мільйонів.

1. САП відкрила справу щодо незаконного збагачення Олега Ляшка (за мотивами сюжету “Рятівник Ляшко”)

Після розслідування Надії Бурдєй походженням радикальних мільйонів зацікавилась Спеціалізована Антикорупційна прокуратура. Головне питання до пана Ляшка – звідки в нього та його дружини Росіти, які ніколи не мали бізнесу, з’явились 15 мільйонів на будинок у Козині?

І якщо, як стверджує сам Ляшко, нерухомість він отримав “в розстрочку” і ще за неї не платив, – чому жодної інформації про боргові зобов’язання не відображено в декларації нардепа?

До того ж, “Наші гроші” з’ясували, що Олег Ляшко їздить на незадекларованому Каділлаку, записаному на радника, який Радикальна партія орендує за бюджетні кошти (!).

 

2. Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнового монополіста на 300 мільйонів (за мотивами серії розслідувань “Сигарета як куля”)

На другому місці в рейтингу приємностей – не людина, а триста мільйонів гривень. Саме таку суму сплатила до бюджету за порушення антимонопольного законодавства компанія “Мегаполіс”, яка роками контролювала практично 100% усіх сигарет, які продавались в Україні. Вперше ми звернули на неї увагу ще три роки тому.

 

Раніше ТОВ “Тедіс Україна” була компанією «Мегаполіс Україна», якою володів російський бізнесмен Ігор Кесаєв, що мав не тільки тютюновий бізнес, а й збройний: виробляв збройні комплекси, форму для російських військових у Криму та підтримував російську ФСБ.

3. Головний антикорупційник ДФС отримав підозру у незаконному збагаченні від САП (за мотивами сюжету “Перевірені кадри”)

Керівник відділу внутрішньої безпеки ДФС і близький соратник Романа Насірова – Юрій Шеремет – не тільки не опублікував декларацію, але й не зміг пояснити походження коштів у власної дружини.

Під час розмови з журналісткою “Наших грошей” Мар’яною Мотрунич, Шеремет не лише “трохи заплутався” в квартирах і настільки рознервувався, що двері додому відкрити не міг, а й переконував – декларацію він не покаже, бо спецагент.

 

А після виходу розслідування передумав – і опублікував. Однак, питань від того менше не стало.

4. Голову НКРЕКП відправили у відставку, формулу “Роттердам+” розслідуватиме НАБУ (за мотивами розслідування “Вовчі тарифи”)

Навесні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та державних послуг (НКРЕКП), запровадила нову формулу ціни на вугілля – “Роттердам + доставка”. Це призвело до зростання тарифів для населення і збільшення прибутків – для олігарха Рината Ахмєтова.

Голова комісії Дмитро Вовк пояснював запровадження формули кроком до диверсифікації постачальників та створення альтернативи вугіллю з ОРДЛО.

Втім, “Наші гроші” виявили цікавий збіг – введення формули співпало із набуттям співмешканкою Дмитра Вовка будинку за $2 млн.

5. Генпрокурор Юрій Луценко звільнив старшого слідчого ГПУ Дмитра Суса (за мотивами сюжету “Прокурорська арифметика”)

Скандальний прокурор Дмитро Сус став антигероєм розслідування “Наших грошей” з декількох причин. По-перше, 12 серпня працівники департаменту, в якому працює Дмитро Сус (і який неофіційно називають «департаментом Кононенка-Грановського»), незаконно затримали та протягом 11 годин утримували двох працівників НАБУ.

А по-друге, Дмитро Сус особисто повернув працівників НАБУ до будівлі Національного антикорупційного бюро на позашляховику Audi Q7, записаному на його 84-річну бабусю Марію Юрчик. Цієї іномарки, якою користувався Сус, попри вимоги Закону, не було в його декларації.

Пізніше прокурор заявляв, що машину викрали, але журналісти “Наших грошей” помітили його на новому авто з тими самими номерами.

Більше антикорупційних перемог – шукайте у спецтемі “Ми вплинули“.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.