Новини

Татьков та Ємельянов тиснули на суддів, щоб домогтися «потрібних» їм рішень у справах, – слідство

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Серед суддів, які відкрито заявляють про тиск з боку Артура Ємельянова – суддя господарського суду м. Києва Алла Пригунова

Екс-голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та його колишній заступник Артур Ємельянов протягом 2011- 2014 років втручалися в роботу суддів. Про це йдеться у тексті підозри, оголошеної Артуру Ємельянову, яка є в розпорядженні програми «Наші гроші. Досудилися».

За даними Генпрокуратури, Ємельянов вимагав від суддів прийняття потрібних їм рішень у низці господарських справ. Свідчення про тиск дає низка суддів, які працювали в господарських судах під керівництвом Артура Ємельянова. Так, згідно з текстом підозри, Ємельянов як голова господарського суду м. Києва:

  • переконував суддю цього суду задовольнити позов ТОВ «БМК Планета-Міст» про визнання недійсним купівлі-продажу цінних паперів;
  • намагався вплинути на того ж суддю у справі за позовом прокуратури м. Києва в інтересах держави щодо скасування рішень про передачу земельної ділянки ТОВ «Славутич». За даними слідства, Ємельянов вимагав від судді залишити позов без розгляду або відмовити по суті у зв’язку з його необґрунтованістю;
  • вимагав відкласти розгляд, припинити та зупинити провадження у справі за позовом до АТ «БТА Банк» (Казахстан) про стягнення 168 млн грн. заборгованості;
  • надавав вказівку прийняти рішення про задоволення позову ТОВ «Лук Авіа Ойл» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету.
  • здійснював тиск на суддю, що розглядала низку позовів прокуратури в інтересах держави про розірвання договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з приватниками (ТОВ «Сонар ТМ», ТОВ «Рент Інвест», ФОП Сусла В. В., ФОП Ковальова С. Е.).

Серед суддів, які відкрито заявляють про тиск з боку Артура Ємельянова – суддя господарського суду м. Києва Алла Пригунова. «Кінець 2011 – початок 2012 – це вже почало носити більш жорсткий характер, – розповідає вона. – Надавав вказівки, що і як  робити з якими справами конкретні справи. Тобто я, на його думку, була зобов’язана вирішити справу саме так, як він наказав».

Після свідчень Пригунової щодо Ємельянова проти неї відкрили кримінальне провадження одразу за трьома епізодами. Суддя начебто отримала хабар від трьох різних компаній – за прийняття потрібних їм рішень. Загальна сума – понад 60 тисяч доларів. При обшуку в квартирі Пригунової знайшли аж 500 доларів. «На мою думку, все активізувалося вже після того, як я почала надавати покази, почали надавати покази мої колеги-судді і зокрема, мені здається, як Ємельянов дізнався, що йому буде вручена підозра,» – вважає суддя Пригунова.

Окрім втручання в роботу суддів, Татькова та Ємельянова підозрюють у створенні штучної спеціалізації суддів у низці господарських судів, щоб мати можливість зараховувати потрібну справу до зручної спеціалізації та віддавати лояльним суддям. «Їх [спеціалізацій] створювалась велика кількість, біля 40-ка, які дозволяли зменшувати кількість суддів, які беруть участь в автоматизованому розподілі до двох або й до одного», – каже керівник Департаменту спецрозслідувань  Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За версією слідства, за вказівками підозрюваних працівники суду втручалися в роботу системи і штучно зараховували справи до  певної спеціалізації суддів. Щоправда у підозрі особи, які це робили, названі «невстановленими». На це вказує і сам Артур Ємельянов. «Ємельянов вступив у змову з якимись невідомими особами, надавав цим невідомим особам якісь вказівки щодо втручання в систему, які таким чином дали можливість на розсуд Ємельянова коригувати розподіл якихось невідомих справ і прийняття по цих справах якихось незаконних рішень. Все невідомо. Тобто це якийсь абсурд – Ємельянов відомий, всі інші невідомі службові особи», – каже він.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Артуру Ємельянову обрали запобіжний захід –  застава в півтора мільйони гривень і заборона виїжджати за кордон. За даними його декларації, суддя має більше 9 мільйонів гривень готівки.

Віктор Татьков особисто підозру поки що не отримав, оскільки, за даними прокурорів, виїхав за кордон на лікування.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.

      Новини

      В очільника “Київського метрополітену” знайшлася незадекларована “колишня” дружина зі статками на мільйон доларів

      Журналісти Bihus.Info з’ясували, що офіційно колишня дружина директора КП “Київський метрополітен” Віктора Брагінського, не маючи співмірних доходів, стала власницею активів вартістю в мільйон доларів, а сам Брагінський декларує дивні грошові подарунки від рідні. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.