Важливо
Новини

“Свобода” без підтримки: за перший квартал 2021-го на рахунку партії жодного внеску

FacebookTwitterTelegram
З 1 січня по 31 березня на рахунок партійного осередку “Свободи” в Івано-Франківську  не надійшло жодного внеску ані від юридичних, ані від фізичних осіб. Принаймні ці рядки у фінансовому звіті організації залишилися порожніми. Тоді як за 2020-ий осередок прозвітував про понад 2 млн грн внесків. З них більше половини – 1,4 млн грн зареєстровані, як внески від фізичних осіб. Про це йдеться у фінансових звітах організації, отриманих журналістами.

Усього, за перші 3 місяці 2021-го року Івано-Франківська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» прозвітувала про 364 з половиною тисячі гривень на рахунку, з яких за цей же період витратила – 128 тисяч. 

За перший квартал 2021-го року франківська організація “Свободи” прозвітувала, що витратила 86 тисяч гривень на пропаганду. Зокрема, гроші пішли на оплату послуг з видавництва. Це найбільша стаття витрат організації за цей період. До речі, відповідно до річного звіту, за весь минулий рік на оплату тих самих послуг пішло 100 тисяч. 

Але повернімося до видавничих послуг, ймовірно, мова йде про рекламно-інформативні матеріали, які використовує франківська “Свобода” для своєї популяризації. Зокрема, такі матеріали розповсюджують на вулицях Івано-Франківська, в тому числі через намети. 

Попри те, що намети “Свободи” можна побачити у центрі Івано-Франківська, у звітах за останній рік відсутня будь-яка інформація про оплату роботи людей, які у них чергують.

Разом з тим, люди, які роздають листівки запевняють, що грошей не отримують: “Ми – волонтери”. 

Інформація про тираж агітаційних газет і листівок – відсутня

За перші 3 місяці 2021-го окрім пропаганди, гроші з рахунку Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» пішли на оренду офісного приміщення (3 тис. грн), оплату інших послуг (1,8 тис. грн) та інші витрати (33 тис. грн). 

Натомість, за перші три місяці “Свобода” офіційно не витрачалась на рекламу, тоді як торік на розміщення зовнішньої реклами пішло понад 150 тисяч гривень.

Юлія Марціновська

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Після невдалих позачергових виборів до Верховної Ради 2019-го року фінансова підтримка від прихильників партії Надії Савченко суттєво скоротилась. Згідно поданих фінзвітів за 2020 рік, на партійні рахунки  «Громадсько-політичної платформи Надії Савченко» надійшло лише 76 тисяч гривень, тоді як за попередній рік сума донатів досягла майже 723 тисяч.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.