Важливо
Новини

“Свобода” без підтримки: за перший квартал 2021-го на рахунку партії жодного внеску

FacebookTwitterTelegram
З 1 січня по 31 березня на рахунок партійного осередку “Свободи” в Івано-Франківську  не надійшло жодного внеску ані від юридичних, ані від фізичних осіб. Принаймні ці рядки у фінансовому звіті організації залишилися порожніми. Тоді як за 2020-ий осередок прозвітував про понад 2 млн грн внесків. З них більше половини – 1,4 млн грн зареєстровані, як внески від фізичних осіб. Про це йдеться у фінансових звітах організації, отриманих журналістами.

Усього, за перші 3 місяці 2021-го року Івано-Франківська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» прозвітувала про 364 з половиною тисячі гривень на рахунку, з яких за цей же період витратила – 128 тисяч. 

За перший квартал 2021-го року франківська організація “Свободи” прозвітувала, що витратила 86 тисяч гривень на пропаганду. Зокрема, гроші пішли на оплату послуг з видавництва. Це найбільша стаття витрат організації за цей період. До речі, відповідно до річного звіту, за весь минулий рік на оплату тих самих послуг пішло 100 тисяч. 

Але повернімося до видавничих послуг, ймовірно, мова йде про рекламно-інформативні матеріали, які використовує франківська “Свобода” для своєї популяризації. Зокрема, такі матеріали розповсюджують на вулицях Івано-Франківська, в тому числі через намети. 

Попри те, що намети “Свободи” можна побачити у центрі Івано-Франківська, у звітах за останній рік відсутня будь-яка інформація про оплату роботи людей, які у них чергують.

Разом з тим, люди, які роздають листівки запевняють, що грошей не отримують: “Ми – волонтери”. 

Інформація про тираж агітаційних газет і листівок – відсутня

За перші 3 місяці 2021-го окрім пропаганди, гроші з рахунку Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» пішли на оренду офісного приміщення (3 тис. грн), оплату інших послуг (1,8 тис. грн) та інші витрати (33 тис. грн). 

Натомість, за перші три місяці “Свобода” офіційно не витрачалась на рекламу, тоді як торік на розміщення зовнішньої реклами пішло понад 150 тисяч гривень.

Юлія Марціновська

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Після невдалих позачергових виборів до Верховної Ради 2019-го року фінансова підтримка від прихильників партії Надії Савченко суттєво скоротилась. Згідно поданих фінзвітів за 2020 рік, на партійні рахунки  «Громадсько-політичної платформи Надії Савченко» надійшло лише 76 тисяч гривень, тоді як за попередній рік сума донатів досягла майже 723 тисяч.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.