Суди три роки не розпочинають слухання справи проти колег-хабарників
Розгляд справи щодо впійманих на хабарі чотири роки тому суддів […]
Розгляд справи щодо впійманих на хабарі чотири роки тому суддів Солом’янського райсуду Алли Демидовської та Андрія Макухи досі не розпочався. Про це ідеться у сюжеті Юлії Самсонової для програми «Наші гроші. Досудилися». Наприкінці січня 2017 року Апеляційний суд Київської області залишив у силі рішення попередньої інстанції, яким обвинувальний акт щодо суддів черговий раз повернули прокуратурі.
Колегію, яка ухвалила відповідне рішення, очолював суддя Олександр Миколюк. У відповідь на питання журналіста, чому він разом з колегами ухвалив таке рішення, суддя Миколюк дав вкрай плутане пояснення. «Єсть там формальні порушення, і єсть порушення по суті справи. Там не визначені норми закону, якими регулюється конкретний закон. Вони принімалися, мінялися… закон в різних редакціях. Слідство, на жаль, цього не зазначило. Ви ж бачите, що там є і формальність, що незазначені адреси, за якими проживають обвинувачені. І ще ряд порушень, без усунення яких проблематично буде… Я вам і так багато наговорив, вибачте».
У прокуратурі вважають, що власники мантій просто не хочуть слухати справу проти колег.«Я пов’язую факти неодноразового повернення обвинувального акту прокурору з судовою корпоративністю», – заявив Руслан Савров, прокурор Прокуратури міста Києва.
Щоправда, робота прокуратури також не бездоганна. У останньому обвинувальному акті була вказана неправильна адреса одного з обвинувачуваних. До того ж, правоохоронці забули арештувати майно суддів під час досудового розслідування, незважаючи на те, що покарання за хабарництво передбачає не лише позбавлення волі, а й конфіскацію майна.
У березні 2013 роки Служба безпеки України разом з Прокуратурою м. Києва спіймали на хабарі двох суддів – Андрія Макуху та Аллу Демидовську, а також адвоката Євгена Педенко. Служителі Феміди, за версією Служби безпеки України, яка і викрила злочин, начебто одержали $7 тис. за прискорення розгляду справи щодо порушення митного законодавства. У спецслужбі стверджують, що за попередньою домовленістю Алла Демидовська мала одержати $5 тис., а Андрій Макуха – $2 тис. Однак під час досудового розслідування сума хабара змінилася. За версією прокуратури, Алла Демидовська одержала від митного порушника все ті ж $5 тис., а Андрій Макуха – лише $500. Причому, під час обшуків у його робочому кабінеті знайшли ще менше – $400.
До кінця лютого у Прокуратурі м. Києва обіцяють знову направити справу щодо суддів до Києво-Святошинського райсуду Київської обл. Цей суд вже повертав обвинувальний акт щодо Алли Демидовської та Андрія Макухи в 2016 році.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.