Суддю Артура Ємельянова звільнили

Суддю Артура Ємельянова, що фігурував в кількох розслідуваннях програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", звільнила Вища рада правосуддя.
Про це стало відомо з засідання Вищої ради правосуддя.
Її склад підтримав рішення 2 дисциплінарної палати стосовно притягнення його до дисциплінарної відповідальності у вигляді подання на звільнення. Ємельянов має 1 місяць часу, аби скасувати це рішення у суді. Потім Вища рада правосуддя має винести окреме рішення.
Нагадаємо, Артур Ємельянов – відсторонений від правосуддя через статус підозрюваного у справі про втручання в роботу інших суддів. Однак донедавна залишався суддею.
Влітку журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” викрили таємний офіс судді, куди до нього приїжджали інші фігуранти кримінальних проваджень. Про це ідеться в сюжеті Марини Ансіфорової “Штаб-квартира судді Артура”.
Артур Ємельянов підозрюється ГПУ в тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював.
Як з’ясували журналісти проекту “Наші гроші. Досудилися”, в тексті підозри стверджується, що Ємельянов вимагав від підлеглих суддів прийняття потрібних рішень у низці господарських справ. А саме:
- переконував суддю Господарського суду м. Києва задовольнити позов ТОВ “БМК Планета-Міст” про визнання недійсним купівлі-продажу цінних паперів;
- намагався вплинути на того ж суддю у справі за позовом прокуратури м. Києва в інтересах держави щодо скасування рішень про передачу земельної ділянки ТОВ “Славутич”. За даними слідства, Ємельянов вимагав від судді залишити позов без розгляду або відмовити по суті у зв’язку з його необґрунтованістю;
- вимагав відкласти розгляд, припинити та зупинити провадження у справі за позовом до АТ “БТА Банк” (Казахстан) про стягнення 168 млн грн. заборгованості;
- надавав вказівку прийняти рішення про задоволення позову ТОВ “Лук Авіа Ойл” про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету.
- здійснював тиск на суддю, що розглядала низку позовів прокуратури про розірвання договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з приватниками (ТОВ “Сонар ТМ”, ТОВ “Рент Інвест”, ФОП Сусла В. В., ФОП Ковальова С. Е.).
В електронній декларації за 2015 рік суддя Ємельянов вказав еквівалент 10 000 000 грн готівки при річній зарплаті 226 000 грн.
Крім того, Артур Ємельянов з року в рік не декларує користування жодним автомобілем. Єдиний транспортний засіб в його декларації – мотороллер “Веспа” 2012-го року випуску. Однак, як виявили журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, Ємельянов постійно користується автомобілем Honda Accord сталевого кольору 2017-го року випуску.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниТесть нардепа Дубневича розповів як його “вписували” у фірми з мільйонними активами
Тесть народного депутата та фігуранта корупційної справи щодо розкрадання десятків мільйонів гривень “Укрзалізниці” Ярослав Дубневич Мирослав Швидкий, який за документами є власником львівської компанії “Передзвін”, розповів журналістам, що у фірмі виступає виключно як “підставне лице”. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.
“Родинна компанія” нардепа Дубневича володіла 200 кг золота, яке не потрапило під арешт Антикорсуду
Кіпрська компанія Energypoint Holding Limited, яка в різний час контролювалася членами родини нардепа Ярослава Дубневича, володіла 200 золотими злитками вартістю у 8 мільйонів доларів, які найімовірніше були продані в момент зняття з Дубневича депутатської недоторканності і арешту його майна. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.
Бюро економічної безпеки: головне про функції та структуру нового правоохоронного органу
Український бізнес роками страждав від візитів податкової міліції та економічного департаменту СБУ. Та, схоже, у підприємців нарешті з’явився шанс позбавитись від надмірного тиску правоохоронців. Обережну надію дає ухвалений 28.01.2021 Верховною Радою законопроєкт № 3087-д "Про Бюро економічної безпеки" (БЕБ), що фактично створює єдиний правоохоронний орган для розслідування економічних кримінальних правопорушень. Про його функції, структуру та особливості роботи - розповідає адвокат Bihus.Info Євген Воробйов.