Суддя Петрик, який каже, що САП сфабрикувала його справу, втік від питань про хабар (ВІДЕО)
Суддя Київського апеляційного адмінсуду Ігор Петрик, в якого Спеціалізована антикорупційна […]
Суддя Київського апеляційного адмінсуду Ігор Петрик, в якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура та СБУ вилучили $5 тис хабара, переконував членів Вищої ради юстиції, що не брав цих грошей, а справа проти нього сфабрикована. Та коли журналісти спробували уточнити, як гроші потрапили до нього в мантію, суддя відштовхнув кореспондента й оператора, і швидко побіг. Про це йдеться в сюжеті Євгенії Слівко для програми «Наші гроші. Досудилися».
1 грудня 2016 року керівник САП Назар Холодницький повідомив про затримання судді Ігоря Петрика одразу після отримання хабара в розмірі $5 тис.
На засіданні Вищої ради юстиції, яка розглядала питання про відсторонення Ігоря Петрика від здійснення правосуддя, суддя перекладав вину на свого помічника. «Все, що тут сказано прокурором, може бути закинуто в город не мій, а мого помічника. Який чомусь кудись дзвонив, кудись ходив, щось він десь там брав. Я в цьому не задіяний і не маю ніякого відношення», – переконував Петрик членів ВРЮ.
«Гроші були вилучені безпосередньо у нього, не у помічників, не у прибиральників чи у домашніх улюбленців. А саме в нього,» – стверджує натомість Назар Холодницький в інтерв’ю програмі “Наші гроші. Досудилися”.
Спершу суддя зазначав, що гроші, вилучені в нього – це сімейні заощадження, які він приніс на роботу, аби не зберігати в квартирі. З часом суддя змінив свідчення і на черговому засіданні ВРЮ таки визнав, що гроші передав йому помічник.
Коли журналісти звернулися до судді за коментарем щодо ролі помічника і вилучення грошей в нього, Ігор Петрик почав рятуватися втечею. Уникаючи відповідей на питання, суддя швидко пробіг майже квартал та «відірвався» від знімальної групи. Напередодні цього забігу суддя стверджував, що важко хворий і лікується у «Феофанії».
Гроші передавалися за винесення рішення на користь ТОВ “БТУ,” яке займається утилізацією небезпечних відходів. Компанія судилася з Міністерством екології та природничих ресурсів. “Після проведення позапланової перевірки підприємству було анульовано ліцензію. Вони звернулися до суду, аби оскаржити рішення Міністерства екології”, – розповідає Володимир Бучко, директор юридичного департаменту Мінекології. Суддя Петрик виніс рішення на користь компанії.
12 січня 2017 року Вища рада юстиції тимчасово відсторонила Ігоря Петрика від здійснення правосуддя. Суддя Петрик наразі лишається кандидатом на посаду судді нового Верховного Суду.
Дивіться повний випуск “Наші гроші. Досудилися” про суддів-хабарників, що хочуть потрапити у ВСУ.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.