Судді з Гватемали і латиноамериканські чиновники не відбирали склад Антикорупційного суду – фактчек Портнова

Колишній заступник глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов повідомив неправду, коли сказав, що склад Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) формували судді з Гватемали та латиноамериканські чиновники.
Цитата: “Высший антикоррупционный суд сформирован комиссией, в которую входила судья из Гватемалы, какие-то латиноамериканские чиновники и понятно, что они находятся под контролем не латиноамериканских стран, а давно сотрудничают по программам западной помощи” (Андрій Портнов, в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі Zik, 22.06.2020)
6 листопада 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала та ухвалила шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів, які надалі брали участь у формуванні Вищого антикорупційного суду.
До складу комісії потрапили:
Ауреліюс Гутаускас (Литва) – суддя Верховного суду Литви. Спеціалізація – кримінальне право, організована злочинність, суддівська етика і дисципліна. Глава відділу кримінальних проваджень та Комісії із суддівської етики і дисципліни. У минулому член комісії з іспитів кандидатів при Генеральній прокуратурі Литви.
Тед Зажечни (Канада) – суддя суду Королівської лави у провінції Саскачеван. Має досвід роботи прокурором і адвокатом. Спеціалізується на кримінальному та цивільному праві, боротьбі з корупцією та шахрайством. У минулому обіймав посаду державного прокурора.
Флемінг Крістіан Денкер (Данія) – колишній заступник державного прокурора в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів у Данії. Працював прокурором, адвокатом. Спеціалізується на розлслідуванні корупції та економічних злочинів. Колишній член GRECO, мультидисциплінарної групи з питань корупції при Раді Європи і Групи з моніторингу реалізації Конвенції ООН проти корупції.
Лорна Харріс (Велика Британія) – британська прокурорка у відставці. Спеціалізується на протидії корупції та боротьбі з відмиванням грошей і шахрайством, зокрема на міжнародному рівні. У минулому очолювала відділ міжнародного співробітництва та відділ по поверненню активів в рамках цивільного провадження у складі Королівської канцелярії (відділ Суду королівської лави). Працювала в Бюро по боротьбі з шахрайством в особливо великих розмірах і в прокурорській службі Шотландії. Очолювала комітет експертів, розробляла Конвенцію Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.
Сер Ентоні Гупер (Велика Британія) – суддя апеляційного суду у відставці. Має досвід здійснення судочинства зі спеціалізацією в області повернення активів (конфіскації) в рамках кримінального та цивільного виробництв, зокрема конфіскації доходів, отриманих корупційним шляхом. Працював суддею кримінального та цивільного відділень Апеляційного суду Англії і Уельсу. Був призначений членом Комісії з питань етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.
Мір’яна Лазарова Трайковська (Македонія) – колишня глава Першої секції Європейського суду з прав людини. Має досвід суддівської роботи. Спеціалізація: права людини, конституційні питання і питання, пов’язані з корупцією. У минулому працювала суддею Конституційного суду і членом Венеціанської комісії. В ЄСПЛ протягом трьох років була одноосібним суддею в справах, що стосувалися України. Очолювала Місію оцінки виборів Бюро демократичних інститутів та прав людини при ОБСЄ під час парламентських (Рійгікогу) виборів в Естонії у 2007 році.
Як бачимо, серед шести міжнародних експертів немає нікого ні з Гватемали, ні з Латинської Америки, як стверджував Портнов.
Громадська рада міжнародних експертів – це допоміжний орган Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який бере участь у формуванні Вищого антикорупційного суду України. Громраду міжнародних експертів обирають на два роки з осіб, які мають досвід роботи з підтримання державного обвинувачення або судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.
Стати членом Громадської ради міжнародних експертів можуть громадяни України чи іноземці, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, мають досвід роботи в інших країнах не менше п’яти років зі здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.
Кандидатів, зокрема, рекомендували Рада Європи, Представництво Європейського Союзу в Україні, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).
Нагадаємо, раніше Bihus.Info розповіли, що Андрій Портнов дезінформує аудиторію твердженням, що українська влада передала “Укрзалізницю” в управління німецькій компанії. Насправді в “УЗ” планували закупити послуги з консультування, але наразі тендер скасовано.
Попри твердження Андрія Портнова, законні прослуховування та слідкування за громадянами і далі можливі лише з дозволу суду.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.