Судді з Гватемали і латиноамериканські чиновники не відбирали склад Антикорупційного суду – фактчек Портнова

Колишній заступник глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов повідомив неправду, коли сказав, що склад Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) формували судді з Гватемали та латиноамериканські чиновники.
Цитата: “Высший антикоррупционный суд сформирован комиссией, в которую входила судья из Гватемалы, какие-то латиноамериканские чиновники и понятно, что они находятся под контролем не латиноамериканских стран, а давно сотрудничают по программам западной помощи” (Андрій Портнов, в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі Zik, 22.06.2020)
6 листопада 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала та ухвалила шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів, які надалі брали участь у формуванні Вищого антикорупційного суду.
До складу комісії потрапили:
Ауреліюс Гутаускас (Литва) – суддя Верховного суду Литви. Спеціалізація – кримінальне право, організована злочинність, суддівська етика і дисципліна. Глава відділу кримінальних проваджень та Комісії із суддівської етики і дисципліни. У минулому член комісії з іспитів кандидатів при Генеральній прокуратурі Литви.
Тед Зажечни (Канада) – суддя суду Королівської лави у провінції Саскачеван. Має досвід роботи прокурором і адвокатом. Спеціалізується на кримінальному та цивільному праві, боротьбі з корупцією та шахрайством. У минулому обіймав посаду державного прокурора.
Флемінг Крістіан Денкер (Данія) – колишній заступник державного прокурора в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів у Данії. Працював прокурором, адвокатом. Спеціалізується на розлслідуванні корупції та економічних злочинів. Колишній член GRECO, мультидисциплінарної групи з питань корупції при Раді Європи і Групи з моніторингу реалізації Конвенції ООН проти корупції.
Лорна Харріс (Велика Британія) – британська прокурорка у відставці. Спеціалізується на протидії корупції та боротьбі з відмиванням грошей і шахрайством, зокрема на міжнародному рівні. У минулому очолювала відділ міжнародного співробітництва та відділ по поверненню активів в рамках цивільного провадження у складі Королівської канцелярії (відділ Суду королівської лави). Працювала в Бюро по боротьбі з шахрайством в особливо великих розмірах і в прокурорській службі Шотландії. Очолювала комітет експертів, розробляла Конвенцію Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.
Сер Ентоні Гупер (Велика Британія) – суддя апеляційного суду у відставці. Має досвід здійснення судочинства зі спеціалізацією в області повернення активів (конфіскації) в рамках кримінального та цивільного виробництв, зокрема конфіскації доходів, отриманих корупційним шляхом. Працював суддею кримінального та цивільного відділень Апеляційного суду Англії і Уельсу. Був призначений членом Комісії з питань етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.
Мір’яна Лазарова Трайковська (Македонія) – колишня глава Першої секції Європейського суду з прав людини. Має досвід суддівської роботи. Спеціалізація: права людини, конституційні питання і питання, пов’язані з корупцією. У минулому працювала суддею Конституційного суду і членом Венеціанської комісії. В ЄСПЛ протягом трьох років була одноосібним суддею в справах, що стосувалися України. Очолювала Місію оцінки виборів Бюро демократичних інститутів та прав людини при ОБСЄ під час парламентських (Рійгікогу) виборів в Естонії у 2007 році.
Як бачимо, серед шести міжнародних експертів немає нікого ні з Гватемали, ні з Латинської Америки, як стверджував Портнов.
Громадська рада міжнародних експертів – це допоміжний орган Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який бере участь у формуванні Вищого антикорупційного суду України. Громраду міжнародних експертів обирають на два роки з осіб, які мають досвід роботи з підтримання державного обвинувачення або судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.
Стати членом Громадської ради міжнародних експертів можуть громадяни України чи іноземці, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, мають досвід роботи в інших країнах не менше п’яти років зі здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.
Кандидатів, зокрема, рекомендували Рада Європи, Представництво Європейського Союзу в Україні, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).
Нагадаємо, раніше Bihus.Info розповіли, що Андрій Портнов дезінформує аудиторію твердженням, що українська влада передала “Укрзалізницю” в управління німецькій компанії. Насправді в “УЗ” планували закупити послуги з консультування, але наразі тендер скасовано.
Попри твердження Андрія Портнова, законні прослуховування та слідкування за громадянами і далі можливі лише з дозволу суду.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниFour Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children
The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.
Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини
Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України.
“They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications
The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.