Новини

Судді Вищого господарського суду: Мільйон – не гроші, дві кімнати – не житло

1foto.png
FacebookTwitterTelegram

За 2014 рік судді ВГСУ задекларували мільйони. Свої статки пояснили тим, що отримали їх у спадок або від продажу нерухомості.

За 2014 рік судді ВГСУ задекларували мільйони. Свої статки пояснили тим, що отримали їх у спадок або від продажу нерухомості. За словами голови ВГСУ Богдана Львова, мільйон зараз не вартісний: «Що зараз мільйон гривень. Це двокімнатна, здається, квартира у Києві».


Олексій Євсіков – офіційний мільйонер. За 2014 рік його загальний дохід склав майже 5,5 мільйонів гривень. Суддя Євсіков запевнив, що більше 4 млн доходу – від продажу нерухомості: у 2004 р (за Реєстром нерухомого майна – 2006 р.). він купив земельну ділянку з фундаментом в селі Трипілля на березі Дніпра та звів будинок у 300 кв. м.

Минулого року Євсіков продав нерухомість у Трипіллі майже за 5 млн грн (4 944 000). Суддя додав, що «будинок був проданий за ціною навіть вищою від незалежної оцінки». Крім того, у Декларації Олексія Євсікова зазначено, що в нього є квартира та гараж. А дружина декларанта володіє земельною ділянкою у 904 кв.м., трьома квартирами та двома гаражами. У минулому році суддя придбав собі Volkswagen Touareg 2014 року випуску за мільйон гривень. Ще один Touareg 2009 р.в. вже стояв у нього в гаражі.

Ірина Панова теж суддя-мільйонер. За 2014 рік її сукупний дохід становив 1 млн 412 тис. грн, з яких заробітна плата – 278 тис. «Дарунки, призи і виграші» принесли судді Пановій майже 100 тис. грн. Панова пояснила, що гроші їй подарували батьки. Подарували Пановій і земельну ділянку з будинком у садовому товаристві «Луговий» під Києвом.

Приватизувала цю нерухомість суддя у 2012 році. Ірина Панова їздить на BMW 320 2012 року випуску та на придбаній торік за 561 тис грн. (за декларацією) – Toyota Rav 4.

Василь Саранюк – суддя без офіційних мільйонних прибутків. У декларації суддя Саранюк зазначив дві земельні земельні ділянки (600 і 1183 кв.м.), та три ділянки дружини (500, 919 і 1037 кв.м.) Також у власності Саранюків будинок на 360 кв.м. у Петропавлівській Борщагівці. За декларацією судді в ньому належить тільки 69 квадратів. На території є ще один невеликий будинок, але за словами судді він належить його сусідам. В сім’ї Саранюків є дві автівки – Toyota Avalon 2006 року випуску і Toyota Rav 4 2011 року випуску.  

Дохід  Олександра Кота у 2014 році складав 402 тис грн. Більшість грошей в родині отримала його дружина, Наталя Кузнєцова – понад мільйон. Пані Кузнєцова очолює ГО «Асоціація цивілістів України». Вона – науковець, академік Академії правових наук України, очолює Спеціалізовану Вчену раду по захисту докторських дисертацій Київського університету ім. Шевченка, з 2012 року — в складі Конституційної асамблеї. А також входить до складу Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України.  

Кузнєцова тривалий час співпрацювала з юридичною фірмою «Салком». Співпраця призвела до поділу квадратних метрів. У 2012 році пані Кузнєцова приватизувала майже 450 кв. м. у центрі столиці: будинку №12 на Хрещатику. Нині там знаходиться офіс юрфірми «Антіка». Керуючий партнер цієї фірми – Олексій Кот, син подружжя. Олексій Кот входить в склад Ради з питань судової реформи, а також працює в Антимонопольному комітеті України.

У декларації суддя Олександр Кот зазначив, що у його власності перебуває тільки один гараж на 18 кв.м. та три легкові автомобілі, а в його дружини – один. Проте в Наталі Семенівни, крім машини і нерухомості на Хрещатику у власності перебувають 2 земельні ділянки, загальна площа яких 1180 та 9667 кв.м. Крім землі пані Кузнєцова володіє квартирою і будинком на 513 кв.м. 

Суддя Вищого господарського суду Наталія Дунаєвська вже на пенсії. На роботу ходить, судових справ не веде, але зарплатню і пенсію отримує, адже Верховна Рада досі не звільнила її за віком. Її сукупний дохід за 2014 р. – 370 тис. гривень. У власності судді 3 земельні ділянки (1000, 10003 і 1535 кв.м.), 2 квартири, дачний будинок, два гаражі і Mitsubishi L200 2007 року випуску. Садовий будиночок – більше 200 кв.м. знаходиться за Києвом.

Згідного з реєстром нерухомого майна технічний опис свідчить про те, що тут є «гараж, баня, надбудова, доріжки, площадки». Також Київська міськрада у 2009 році, за підписом Черновецького передала Дунаєвській у приватну власність земельну ділянку у 5-му пров. Лєрмонтова у Дарницькому районі м. Києва. За словами судді: «Воно потім все скасувалося і там не було. Мені здається, що це взагалі озеро».

Суддя ВГСУ Людмила Стратієнко у Декларації 2013 рік вказала популярну серед суддів автівку – Toyota, RAV4, 2008 року випуску. А у 2014 році придбала новеньку BMW X3 за 447 тис. грн. «Все таки на посаді судді Вищого господарського суду наша зарплата дуже вигідно за останні 10 років відрізнялася від суддів місцевих», пояснила суддя із сукупним доходом за 2014 рік у 479 тис. грн., третина з яких (140 тис) – прибутки від нерухомості. У власності Стратієнко одна земельна ділянка, житловий будинок та квартира. За Києвом знаходиться будинок судді у 260 кв.м. Право власності пані Стратієнко отримана у 2011 році.

Дохід судді ВГСУ Світлани Самусенко за 2014 рік зарплата у 248 тис. грн. Ні дивідендів, ні подарунків. З нерухомого майна – одна квартина на 50 квадратів, гараж на 16 та Seat Leon 2011 року. Декларантка не вказала членів сім’ї. Хоча в інтернеті опубліковано світлину, на якій суддя разом із сином-юристом та чоловіком, який працював у Генпрокуратурі, а згодом у банку. Будинок екс-чоловіка судді – Сергія Самусенка – загальною площею в понад 500 кв.м. знаходиться в закритому котеджоному містечку в селі Іванковичі Васильківського району. У власності Сергія Самусенка перебувають такі машини – VOLVO S40 2005 р.в., VOLVO XC70 2012 р.в. та CHEVROLET AVEO 2014 р.в.

Суддя ВГСУ Іван Волік за 2013 р. задекларував понад мільйон доходу. За 2014 р. – лише 318 тис. грн. У власності судді перебуває 5 квартир, одна з яких загальною площею у 107 кв.м. знаходиться у Севастополі. Право власності на квадратні метри в Криму оформлено як спадщину в 2013 р., хоча сам Іван Волік родом із Полтавщини. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.