Судді-мільйонеру Ємельянову заборонили виїжджати за межі Київщини та зобов’язали сплатити заставу 1,5 млн грн

Сам Артур Ємельянов вважає рішення неправомірним, а його адвокат, Олексій Шевчук називає докази причетності Ємельянова до скоєного злочину необґрунтованими і недостатніми.
Щодо екс-голови ВГСУ, а нині судді цього суду Артура Ємельянова, якого підозрюють у втручанні в діяльність судових органів та втручанні в автоматизовану систему документообігу суду, застосований запобіжний захід у вигляді застави розміром 1,5 млн гривень із забороною виїжджати за межі Київської області. Клопотання прокурорів Печерський райсуд Києва задовольнив частково: судді не вдягатимуть електронний браслет, однак він зобов’язаний інформувати прокуратуру про свої переміщення.
За інформацією обвинувачення, Артур Ємельянов має можливість внести таку заставу. За матеріалами слідства у липні 2009-го суддя витратив 10 тисяч євро на одяг, а впродовж 2014-2015 років Ємельянов жив у квартирі, оренда якої коштувала 7 тисяч 200 доларів на місяць.
Сам Артур Ємельянов вважає рішення неправомірним, а його адвокат, Олексій Шевчук називає докази причетності Ємельянова до скоєного злочину необґрунтованими і недостатніми.
Нагадаємо, 17 жовтня Артур Ємельянову оголосили підозру, передбачену ч.2 ст. 376 та ч. 2 ст 376-1 Кримінального Кодексу. За словами Сергія Новікова, який очолює групу прокурорів у кримінальному провадженні, з грудня 2010-го по лютий 2011-го року, Артур Ємельянов фактично змусив суддів Вищого Господарського Суду на зборах доручити йому самостійно створювати і змінювати склад колегій суддів та судових палат, а також надавав вказівки працівникам суду втручатися в роботу автоматизованої системи розподілу суддівських справ. Зараз судді загрожує позбавлення волі до трьох років або ж позбавлення права здійснювати правосуддя від 3-ох до п’яти років.
Окрім цього провадження, Ємельянов фігурує у справі за фактом легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. За версією слідства, дружина Ємельянова була власником панамської компанії «Restwood Products Corporation», яка перевела 7 мільйонів доларів на рахунок в Ліхтенштейні.
У 2014 році суддя задекларував одну квартиру в себе та довгий перелік нерухомості у дружини Світлани Ємельянової: дві земельні ділянки по гектару кожна, три квартири, житловий будинок, паркомісце та 11 приміщень загальною площею понад 2 тис. кв м в графі «інше нерухоме майно». Дружина судді також володіла іномаркою Infiniti EX35.
В е-декларації Артура Ємельянова за 2015-ий суддя вказав, що орендує будинок під Києвом площею 73 кв м та користується квартирою, яка перебуває у власності Світлани Ємельянової. Цього разу суддя не зазначив дружину серед членів родини, а відтак не вказав повний перелік майна, яким вона володіє. Як повідомили програмі «Наші гроші. Досудилися» в прокуратурі, з дружиною Світланою Артур Ємельянов розлучився, однак і надалі мешкає разом з нею.
Крім того, у декларації за 2015-ий рік суддя задекларував власний годинник Breguet за $68 тисяч та кілограми готівки: 2 мільйони 740 тисяч гривень, 180 тисяч доларів та 70 тисяч євро.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниПоліція розслідує захоплення прибережної зони в Миколаєві – юристи проєкту “Свої Люди”
Юристи проєкту “Свої Люди” спільно з журналістами Центру журналістських розслідувань добились відкриття 5 справ щодо передачі в приватну власність земельних ділянок біля річки в Миколаєві.
Житло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити
1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.
Оточення Коломойського через художницю з Черкас “відкусило” в держави третину мільярда на вугіллі
Компанія “Укрвуглезбагачення груп”, яку нове керівництво державного підприємства “Центренерго” звинуватило в перепродажі вугілля з держшахт і боргах перед шахтарями, пов’язана з оточенням олігарха Ігоря Коломойського. На схемі з посередництвом фірма встигла “відкусити” в держави більше 300 мільйонів гривень.