Новини

Суддя-свідок у справі Ємельянова зустрічається з ним у секретному офісі

FacebookTwitterTelegram

Суддя Господарського суду Києва Роман Бойко зустрічається з суддею Вищого господарського суду Артуром Ємельяновим. Останнього підозрюють у втручанні в Автоматизовану систему розподілу справ та у втручанні в роботу суддів. В той час як Роман Бойко фігурує у кримінальній справі у статусі свідка. Журналісти Bihus.Info cпеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд! проаналізували деталі цієї кримінальної справи.

Близько трьох років Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, в якому зафіксовано понад 20 тисяч фактів втручань в Автоматизовану систему розподілу справ. Підозру висунули екс-голові Вищого господарського суду Віктору Татькову та його тодішньому заступнику – Артуру Ємельянову. За матеріалами слідства, судді фактично поставили під власний контроль прийняття рішень у всіх господарських інстанціях. Зараз досудове розслідування на завершальному етапі. Справу може “затягнути” ознайомлення з матеріалами провадження самих суддів, які є підозрюваними.

“Звичайно, слідчі та прокурори зацікавлені в тому, щоб результати їхньої праці якнайшвидше потрапили до суду”, – розказав керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Серед епізодів у кримінальному провадженні, в якому зафіксовано втручання, – позов Міністерства оборони Російської Федерації до Кабінету Міністрів України. Позов почав розглядати у 2011-му році Господарський суд м. Києва. Саме в той час головою Господарського суду м. Києва був Артур Ємельянов, а його заступником – суддя Роман Бойко. Саме ті судді, зустріч з якими зафіксували журналісти Bihus.Info в сюжеті “Штаб-квартира судді Артура”.

За матеріалами позову, Росія вимагала в України повернення більш як 3-х мільярдів гривень боргу приватної компанії Юлії Тимошенко “Єдині енергетичні системи України” буцімто через те, що Україна надавала державні гарантії повернення боргу. Як доказ держгарантій у суді вказали листи тодішнього Прем’єр-міністра України Павла Лазаренка екс-главі уряду Росії Віктору Черномирдіну. Попри те, що ці листи не можуть бути державними гарантіями, суддя Господарського суду м. Києва Анатолій Івченко задовольнив позов та зобов’язав державу виплатити Росії 3 мільярди грн.

“Вони не могли бути гарантіями ні з точки зору процедури, які приймав Кабінет Міністрів, ні з точки зору тієї інформації, яка в них була викладена”, – сказав Сергій Горбатюк.

За законом, право надавати державні гарантії має тільки Кабінет Міністрів. Сам Прем’єр-міністр підписувати від імені Кабміну державні гарантії не має права.

“Зрозуміло було і тоді, і зараз, що Кабінет Міністрів України є колегіальним органом, всі рішення приймає на засіданнях більшістю від конституційного складу Кабміну. Тобто сам прем’єр-міністр незалежно від прізвища, незалежно від дати, коли це було, у нього немає повноважень підписувати гарантії і так далі, діяти від імені Кабміну” , – прокоментував радник юридичної фірми “ARIO” Кирило Юхно.

За матеріалами слідства, при виборі судді на справу було допущене втручання в Автоматизовану систему розподілу справ. За інформацією журналістів Bihus.Info, суддя Анатолій Івченко, аби бути включеним до списку суддів для участі в автоматизованому розподілі, приїхав до суду на останній день своєї відпустки. Якщо врахувати, що підозру за втручання отримав Артур Ємельянов, який тоді був головою суду, логічно припустити, що керівництво суду (в тому числі і тодішній заступник Роман Бойко) могли знати про факти втручання.

Нині проект підозри судді Анатолію Івченку в частині постановлення завідомо неправосудного рішення вже сформований і лежить на підписі в Генеральній прокуратурі. Однак відомство з цим не спішить і тому підозру Івченку, за словами Горбатюка, не можуть вручити вже близько трьох місяців.

Натомість у березні 2014-го року, саме після того, як в Україні сталась Революція Гідності, суддя Роман Бойко особисто прийняв нове рішення по справі “за нововиявленими обставинами”. По факту суддя прийняв рішення, яким скасував попереднє рішення Івченка, зобов’язавши повернути гроші України до державного бюджету.

Однак суддя посилається на нововиявлені обставини, які по своїй суті такими бути не можуть. Суддя вказує, що жодних державних гарантій не існувало, – і це було виявлено у 2014-му році, в той час як вже при розгляді справи вперше таких гарантій не було. “Як не дивно, наступним рішенням це було скасовано одразу після подій на Майдані, і скасовано воно було не як незаконне рішення, не як безпідставне рішення. Що начебто встановлено, що немає оригіналів цих гарантій. Хоча яка це нововиявлена обставина, якщо під час дослідження тоді, в 2012-14 роках це чітко було досліджено в судовому засіданні, що оригіналів немає” , – розказав керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк.

До того ж, при отриманні цієї справи саме суддею Романом Бойко, на думку слідства, теж ймовірно відбулося втручання в Автоматизовану систему. Нині Роман Бойко має статус свідка в кримінальній справі Ємельянова, однак, не виключено, що ГПУ може найближчим часом підготувати підозру для нього в частині постановлення завідомо неправосудного рішення. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Свобода” без підтримки: за перший квартал 2021-го на рахунку партії жодного внеску

   З 1 січня по 31 березня на рахунок партійного осередку “Свободи” в Івано-Франківську  не надійшло жодного внеску ані від юридичних, ані від фізичних осіб. Принаймні ці рядки у фінансовому звіті організації залишилися порожніми. Тоді як за 2020-ий осередок прозвітував про понад 2 млн грн внесків. З них більше половини - 1,4 млн грн зареєстровані, як внески від фізичних осіб. Про це йдеться у фінансових звітах організації, отриманих журналістами.

   Новини

   Партія Савченко отримала вдесятеро менше донатів після провалу на виборах

   Після невдалих позачергових виборів до Верховної Ради 2019-го року фінансова підтримка від прихильників партії Надії Савченко суттєво скоротилась. Згідно поданих фінзвітів за 2020 рік, на партійні рахунки  «Громадсько-політичної платформи Надії Савченко» надійшло лише 76 тисяч гривень, тоді як за попередній рік сума донатів досягла майже 723 тисяч.

   Новини

   Юрист проєкту “Свої Люди” допоміг журналістці добитись від Держгеокадастру інформації для розслідування

   Юрист проєкту «Свої Люди» Віталій Гусак спільно з журналісткою “Лабораторії Викриттів” Анастасією Зубовою добились надання інформації про депутатські звернення/запити до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині. Після двох відмов юрист з журналісткою звернулись до Офісу Омбудсмена, де визнали відмову незаконною.