Суддя, що заборонив Майдан, не підтвердив свою кваліфікацію

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін, який у листопаді 2013-го своїм рішенням заборонив будь-кому мирно збиратись у центрі Києва, не пройшов кваліфікаційне оцінювання.
Суддя, що заборонив Майдан, не підтвердив свою кваліфікацію

МАРИНА

АНСІФОРОВА

Всі тексти автора

Як повідомляють журналісти Bihus.Info, суддя Санін своїм рішенням заборонив на місяць організовувати мирні мітинги під час Революції Гідності. У квітні 2014-го Вищий адміністративний суд України це рішення скасував. Прийняте рішення Санін пояснив браком часу: “В зв’язку із скороченнями строків, в зв’язку з тим, що відсутній єдиний закон про проведення мирних зібрань до цих пір, були з порушеннями норми процесуальні”, - сказав він на співбесіді у Вищій кваліфкомісії суддів.

З 2015-го року суддя отримував зарплату, але не міг здійснювати правосуддя - його п’ятирічний строк завершився, а безстроково він ще не був обраний. На співбесіді у квітні 2018 Санін мав шанс підтвердити свою доброчесність. Однак цього не сталося. 4 члени колегії ВККС з 4-х прийняли рішення, де Саніна визнали таким, що “не підтвердив здатність здійснювати правосуддя”.

Окрім рішення щодо Майдану, суддя відомий яхтою, набутою його дружиною у березні 2014-го року. Ринкова вартість судна - близько 100 тисяч доларів, натомість дружина Саніна Ганна вказала, що придбала її за половину ціни - 50 тисяч доларів.  

Також подружжя користується будинком у Конча-Заспі, який орендує тесть Саніна - Володимир Яцуба - колишній голова Севастопольської райдержадміністрації. Ще один будинок у користуванні - площею 517 квадратів, належить тещі Оксані Яцубі. По квартирі 150 та 170 квадратів - належить дружині Саніна Анні та його матері Тамарі Саніній.