Новини

Суд зменшив Журилу заставу у вісім разів до 12 мільйонів і він скоро зможе вийти на волю

FacebookTwitterTelegram

Гендиректора "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" Руслана Журило, який наніс збитків державі на 300 мільйонів гривень, і не заперечував співпрацю "зі своїми" в інтерв'ю журналістам, можуть випустити за 12 мільйонів застави.

Апеляційний суд м. Києва 9 березня зменшив заставу затриманому керівнику ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Руслану Журилу зі 100 млн грн. до 12 млн грн. Про це повідомив кореспондент «Наших грошей» з зали засідань.

При цьому суд залишив Журила відстороненим від посади.

У січні Солом’янський райсуд м. Києва обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Адвокати Журила оскаржили в апеляції обраний йому запобіжний захід – тримання під вартою. Апеляційний суд давав прокурорам  час до 9 березня підтвердити можливість залишення для Журила застави у розмірі 100 млн грн.

Також народні депутати від фракції «Народного фронту» Максим Поляков і Олег Кришин 23 лютого надали суду письмові зобов’язання про взяття затриманого на поруки.

Нагадаємо, Руслан Журило і ще двоє працівників «ОГХК» 25 січня були затримані детективами НАБУ. Їм було вручено повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем і вчинені злочину групою осіб за попередньою змовою.

За версію слідства, затримані причетні до завдання збитків держпідприємству на суму понад 300 млн грн. Схема зводилася до реалізації за заниженими цінами титанової продукції, що використовується в авіаційній та хімічних галузях промисловості, приватним фірмам-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, та пов’язаними зі службовими особами «ОГХК».

За словами Давида Жванії, австрійська фірма-посередник «Steuermann» була пов’язана з громадянською дружиною Журила та Миколою Мартиненком, який був одним з найвпливовіших нардепів «Народного фронту».

За даними НАБУ, австрійські посередницькі фірми «Bollwerk» і «Steuermann» очолює Вольфганг Ейбергер. Австріяк є міноритарним акціонером «Діамантбанку», чиїми акціонерами також є Жванія і Мартиненко.

Сам Мартиненко також знаходиться під слідством по справі про хабарництво в системі «Енергоатому», яку веде НАБУ.

Нагадаємо, що журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» провели розслідування про діяльність титанових комбінатів під керівництвом Руслана Журило та його співпрацю із дружніми фірмами, яким він віддавав підряди на закупівлях та експортні контракти. Повну версію дивіться на відео.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.