Суд не дав Дратверу скористуватись «кредитом довіри» і залишив в СІЗО під заставу 5 мільйонів за розкрадання в «БГ-банку»
Екс-заступника голови правління «БГ-банку» Вадима Дратвера Шевченківський районний Києва лишив […]
Екс-заступника голови правління «БГ-банку» Вадима Дратвера Шевченківський районний Києва лишив під вартою до середини березня. Про це повідомляє кореспондент сайту «Наших грошей» із зали суду.
Суди попередніх інстанцій призначили Дратверу заставу в 5 млн. грн.
Вадима Дратвера підозрюють у службовому підробленні документів та заволодінні 80 млн грн. «БГ-банку».
Як повідомляла програма «Наші гроші з Денисом Бігусом», у 2014 році «БГ-банк» здійснив низку операцій із виведення активів попри те, що в ньому вже працював куратор Нацбанку.
Голова правління банку Андрій Осипенко досі перебуває у розшуку.
Вадима Дратвера правоохоронці теж шукали, і затримали у червні 2016 року у столичному метро. На суді прокурор заявив, що під час обшуку у квартирі Дратвера в Київській області було знайдено копію закордонного паспорта з фотографією Дратвера та прізвищем іншої особи.
Дратвер у суді заявив, що не знав, що перебував у розшуку, бо його ніхто не повідомив. Закордонного паспорта не має взагалі. Натомість, має родину, зокрема, дитину, якій 1 рік і 8 місяців, і вже 7 місяців не бачить їх. Тому просив суд не тримати його під вартою: «Хочу скористатися кредитом довіри суду», – сказав затриманий банкір.
Нагадаємо, в «БГ-Банку» були 4,6 млн євро позики Європейського інвестиційного банку. Кредитні гроші призначалися на реалізацію інвестпроекту «Укренерго» і мала бути рекредитована Мінфіном. Мінфін обрав «БГ-банк» партнером ще коли фактичним власником банку син екс-генпрокурора Віктора Пшонки Артем.
В листопаді 2014 року з банкрутуючого «БГ Банку» були виведені держоблігації майже на $4,70 млн. За п’ять днів до оборудки замголови правління цього банку було призначено Вадима Дратвера, якого тепер в НБУ називають одноосібним виконавцем крадіжки. При цьому, куратор від НБУ Валентина Дика свого часу оборудку не помітила. Хоча той же Дратвер до крадіжки банкіром був лише десять днів, а до того він з партнерами був засновником низки фірм, які були прописані в житомирському підвалі. Зараз Дратвер знаходиться в СІЗО без грошей на заставу в 5 млн грн.
Через тиждень після виведення облігацій з «БГ Банку» їх за $4,50 млн купила фінансова група ICU, якій через певний час Мінфін погасив номінальну вартість паперів та виплатив купонний дохід в 7,75-9,45%.
Нагадаємо, що раніше “Наші гроші з Денисом Бігусом” розповідали про перебіг справи про виведення облігацій з “БГ Банку”.
________________________________
У підготовці матеріалу використовувалась інформаційно-аналітична платформа Youcontrol. Youcontrol – повне досьє на кожну компанію України.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]