Новини

Суд міг помилитися на користь Киви у справі про хабарництво

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Виносячи вирок держслужбовцю Іллі Киві за хабарництво у 2013-2014 роках, Октябрський районний суд у Полтаві міг помилково визначити пом’якшуючі обставини. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

У грудні 2013 року Октябрський райсуд м. Полтави визнав Іллю Киву (нині нардеп від ОПЗЖ) винним в одержанні хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин відбувся у 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту справ споживачів у Полтавській області.

Хоч цей злочин вважається тяжким, суд покарав Киву лише 10 тисячами гривень штрафу і забороною займати посади державної служби на один рік.

При цьому суд, серед пом’якшуючих обставин, взяв до уваги, що Кива “перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм”.

Втім, до листопада цього року Ілля Кива категорично заперечував, що мав проблеми із психічним здоров’ям. Лише 28 листопада в одному із інтерв’ю він розповів, що проблеми зі здоров’ям мав, але іншого характеру. Вони, за його словами, проявилися у 2011 році під час перебування у СІЗО.

“Відбувся, напевне, зрив. У мене почалася епілепсія. Цей момент суд врахував – хоча суд “заряджали” на те, щоб в принципі мене ніколи вже не випустити”, – сказав народний депутат від ОПЗЖ.

При цьому Кива повідомив, що епілептичні напади припинилися чи то у 2012, чи то у 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим.

Якщо ці слова народного депутата відповідають дійсності, то суд не мав підстав пом’якшувати йому покарання через стан здоров’я в кінці 2013 року.

Однак суд повторно врахував його хворобу та інвалідність навіть у серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Іллі Киви амністію. Тоді Кива, за власними словами, уже був здоровим.

Журналісти Bihus.Info також поцікавилися у народного депутата від партії Рабіновича-Медведчука, чому у судових рішеннях у його справі написано не про епілепсію, а про психопатизацію особистості.

“В даному випадку я сказав про те, що у мене в дійсності було. Я не знаю, що там написано в рішенні суду”, – відповів Кива на прохання про роз’яснення цих розбіжностей.

Цікаво також, що і в 2013 році, і при перегляді вироку у 2014 році Ілля Кива визнав свою провину. Так, у вироку 2014 року вказано: “На даний час він усвідомив протиправність попередньої поведінки, яку допустив у більшій мірі через свою необізнаність в нормах чинного законодавства та межах своїх службових повноважень”.

В інтерв’ю в листопаді цього року Кива пояснив, що зізнання у нього витягнули у 2011 році шантажем. На запитання Bihus.Info, чому тоді він визнав свою вину навіть у 2014 році, при перегляді вироку, народний депутат відповіді не дав.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.