Важливо
Ми вплинули

Суд арештував корпоративні права і рахунки підприємств родичів Козака та Медведчука

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Суд за ініціативи ДБР наклав арешт на корпоративні права та рахунки суб’єктів господарювання, що належать родичам народних депутатів України Віктора Медведчука та Тараса Козака. Про це повідомляють у Державному бюро розслідувань. На арештованих рахунках знаходилося понад 40 млн грн.

Перші обшуки у братів Тараса Козака та Віктора Медведчука працівники ДБР провели минулого тижня – 27 квітня. Тоді слідчі обшукали нерухомість, яка належала Богдану Козаку – брату Тараса Козака та Сергію Медведчуку – брату Віктора Медведчука, а також обшукали майно компаній, які належали чоловікам. У документі, який опинився у розпорядженні Bihus.Info йшлося про те, що слідчі планували обшукати більше двадцяти об’єктів нерухомості у Львові та області. 

Ще шість адрес працівники ДБР обшукали днями. Одна з них на Київщині, решта – у Львівській області, як повідомляють у ДБР. 

Обшуки проводилися у межах кримінального провадження за підозрою у зловживанні владою та порушенні правил охорони або використання надр та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 364, ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України). Родичі Козака та Медведчука є суб’єктами кримінального провадження щодо незаконного видобутку піску на двох кар’єрах у Львівській області.

“У ході слідчих дій вилучено цінні картини, предмети антикваріату, інші коштовності. Надалі ДБР буде ініційоване питання щодо накладення на них арешту та їх передачі до Національного агентства з управління активами”, – повідомили у ДБР.

Кілька тижнів тому Bihus.Info показали огляд статків родини нардепа-втікача Тараса Козака. Так, наприклад, брат Тараса Козака – Богдан – є власником дорогих квартир та маєтків на Львівщині. Мама Тараса Козака володіє квартирами, землею у курортній частині області та компаніями, на які записані відпочинковий комплекс на Львівщині та ресторан. За усіма адресами правоохоронці провели обшуки. 

Тарас Козак був наближеним до Віктора Медведчука не лише політично, але й в питаннях бізнесу. В телефонних розмовах, які у травні минулого року оприлюднювали Bihus.Info, Медведчук називає Тараса Козака “депутатом з його бригади”, говорить, що той готовий отримати російський паспорт, якщо це потрібно буде для переоформлення родовища в окупованому Криму, а також згадує про участь Козака як своєї довіреної особи у всіх напрямках комерційної діяльності – від торгівлі окупованим вугіллям до переоформлення “дизельної труби”. Нині Козак переховується, найімовірніше – у Москві. Віктор Медведчук нещодавно ж був затриманий Службою безпеки України під час спроби виїхати з України. І Козак, і Медведчук нині є підозрюваними у державній зраді. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “They Hit Right Where He’d Been Lying”: Russians Shelled Ukrainian Journalists in Avdiivka

   On the evening of August 11, while a camera crew of the Ukrainian Witness project was filming the aftermath of the shelling in Avdiivka, Donetsk Region, the Russians opened artillery fire. Fortunately, both the journalists and the soldier accompanying them remained unharmed. The men say that the invaders deliberately targeted them, knowing that media workers were in the crosshairs. 

   Новини

   “Прилетіло туди, де ми лежали”: в Авдіївці росіяни обстріляли українських журналістів

   Коли ввечері 11 серпня знімальна група Ukrainian Witness фіксувала наслідки “прильотів” у Авдіївці, що на Донеччині, росіяни відкрили по ній прицільний вогонь з артилерії. На щастя, і журналісти, і військовослужбовець, який їх супроводжував, залишилися неушкодженими. Чоловіки кажуть - окупанти били навмисне, знаючи, що перед ними медійники. 

   Новини

   “Beaten and Tortured With a Stun Gun”: Invaders Kidnap Former Captain To Be Illegally Tried in Crimea

   At the end of July, Russians kidnapped Oleksiy Kyseliov in the occupied port city of Henichesk, Kherson Region. After being tortured to obtain a confession, the man was taken to Crimea, where the FSB falsely accused him of involvement in a Crimean Tatar battalion. Oleksiy is now in the Simferopol pre-trial detention center; the fabricated case could result in him spending 15 years in a penal colony.