Новини

“Стадіонний розпил”: у Кернеса освоюють 160 мільйонів на “золотих” майданчиках для дітей

FacebookTwitterTelegram

В мерії Харкова за останні 2 роки напланували оновлень дитячих майданчиків і шкільних стадіонів на півмільярда гривень. На скільки завищують ціни на цих оновленнях та з ким пов’язані фірми, що отримують підряди – дослідив журналіст Павло Новик (“Харківський антикорупційний центр”) в рамках проєкту “Лабораторія Викриттів 2.0” від Bihus.Info.

“Харків”, “Кернес”, “схеми”, “розпил”. Так-так-так, найвірогідніше ви вже знаєте чимало історій і про “золотий” парк Горького в Харкові, і про харківські божевільно-дорогі лавки в метро. Це прямо таки легендарні об’єкти. Так ось. До цього асоціативного ланцюжка тепер, схоже, можна буде додавати ще одну ланку – банальний розпил бюджетних коштів на шкільних стадіонах. 

Позитив та корупція

Ремонти на пришкільних майданчиках розпочалися після проведення в Україні Євро-2012. Світові футбольні зірки і десятки тисяч фанатів надихнули чиновників на перетворення занедбаних радянських часів майданчиків на щось сучасніше – з синтетичним покриттям, парканами, подекуди освітленням, тренажерами, волейбольною та баскетбольною інфраструктурою.

Бігати приємно, займатися спортом зручно – самі плюси. А, ні. В місті, де примудряються з божевільними накрутками купити навіть банальні лавки в метро, пройти повз “жирні” підряди по облаштуванню майданчиків просто не могли.Підряди отримували люди з оточення тодішнього віце-мера Харкова Олександра Попова. Якось на тендер прийшла навіть його донька. 

Фірмою-фавориткою ж кілька років поспіль значилася “Машстройсервіс”. Вона очікувано керувалася людьми віце-мера з зятем Ігорем Воробйовим на чолі. Але порушення під час проведення робіт були настільки очевидними, що у 2017 році для одного з родичів Попова – Валерія Воробйова – ця історія закінчилася двома роками хоча й “умовної”, але тюрми. 

Тож вже у наступному, 2018 році, “улюбленець” змінюється. Щоправда, доволі формально. Бо головним “майданчиковим” підрядником стає «Фоворті Білд» що належала Володимиру Козуліну, який, в свою чергу, керував фірмою «Машстройсервис» з оточення все того ж Попова.

Ще за рік КП «Харківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» , яке і проводить тендери на  ремонт і реконструкцію спортивних майданчиків, роздає підрядів на 226,15 млн грн. і більшість бере вже одразу тріо компаній – ТОВ «СПБО «Східцивільпромбуд», ТОВ «НВФ «Технології енергозбереження» та ТОВ «Будівельна компанія «Дизайнбуд».

І. Проблеми продовжилися.

Що не так з майданчиками
Так шкільний стадіон школи №94 на вул. Плеханівській, який має відремонтувати ОВ “БК “Дизайнбуд”. Вартість робіт тут складає 11,5 млн. грн. І це прямо суттєво дорожче, ніж в інших куточках України.

Наприклад, стандартний майданчик для гри в міні-футбол планують зробити за 2,726 млн. грн. Простий моніторинг закупівель показує, що середня вартість по країні – вдвічі менша – 1,3 – 1,8  млн. грн. Є будівництво майданчика за релевантні гроші у Київській області. Але там ціна включає в себе ще освітлення та благоустрій. 

Ще один приклад – стрибкова яма. Тут вона коштує понад 30 тисяч гривень. У Вишгороді, що під Києвом, аналогічна коштувала 16 тисяч гривень.
Вражає і ціна бігової доріжки – 1.3 млн. грн. Для порівняння у Борисполі також на шкільному стадіоні зробили сучасну бігову доріжку за суму в півмільйона гривень.
Цікаве порівняння  з Житомиром. Де очікувана вартість була 9 млн. грн., але реальні  торги знизили її до 6,5 млн. грн. Так ось, вартість огорожі склала 630 тис. грн на відміну від 870 тис. грн. харківських. 

І подібне стосується всіх кошторисів – на сотні мільйонів гривень.

У “Харківському антикорупційному центрі” помітили проблеми не лише з вартістю, але й з якістю. Тут кажуть – на територіях щонайменше 4 шкіл –  № 143, № 16, № 62 та № 17 планують будувати футбольні майданчики з синтетичним покриттям, поклавши штучну фібрільовану траву з довжиною ворсу 20 мм. 

“Хоча в Україні в цілому укладають монофіламентну траву з довжиною ворсу від 40 мм. Вважається, що монофіламентна трава, хоча й дорожча, але краща для довготривалої експлуатації”, відмічають у ХАЦ з посиланням на експертів.

І це правда. Ми промоніторили ще ряд закупівель через систему “Прозорро” аби переконатися – надійніші і, що важливо, дешевші покриття використовувалися у Львові, Маріуполі, Сумській області і навіть зовсім поруч – в Балаклійському районі.

Як приклад, будівництво футбольного майданчику у Балаклійському районі.

Або майданчиків у Сумській області, Львові, Маріуполі тощо.

І от ми підійшли до ще однієї проблеми. Окей, дорого. Окей, не так як в інших регіонах. Головне питання – навіщо. Що ми маємо на увазі? Дивіться. Стадіон біля харківської гімназії №152. Його відремонтували зовсім нещодавно –  у 2012 році. Більше того, його урочисто відкривав Кернес.

При цьому, за словами учнів гімназії № 152, стадіон в основному був закритий на замок і далеко не завжди уроки фізкультури відбувалися саме на ньому.

Крім того, на стадіоні був фактично новий паркан. Який вже знищили під час реконструкції.
Це здивувало, навіть, нейтральних до діяльності Кернеса місцевих мешканців. 
Так, мешканець Холодної Гори Сергій сподівається, що витрачати кошти на новий паркан комунальники не будуть, і встановлять старий.

То хто ж стоїть за тими трьома фірмами, яких “запустили” на такий грошовитий “майданчик”?

Хто робить

Засновником ТОВ «Будівельна компанія «Дизайнбуд» вказаний Костянтин Патоєв. Його дружина – Юлія Барабаш – працювала саме в концерні “Сафарі” екс-віце-мера Попова. 

А сам Патоєв товаришує в Фейсбуці з тією самою донькою Попова, яка якось сама приходила на “майданчикові” тендери. “Тю, є купа друзів у ФБ, яких я навіть не знаю” – скажете ви. Все вірно. Але не всі лишають такі щирі вітання в коментарях. 

Нова фірма, але оточення старе.

«Східцивільпромбуд» записане на Сергія Борового. До минулого року ця фірма займалася лише проектними роботами. Досвіду будівництва спортивних майданчиків у них немає. Що, власне, не завадило віддати їм частину підрядів.

Фірма не лише не має досвіду, але й немає техніки. Її, за документами, «Східцивільпромбуд» орендує у ПП «Вегамакс». Останнє фігурувало у декількох кримінальних провадженнях. Зокрема, в історії, де компанія нібито була «прокладкою» під час постачання чавунних решіток за ціною MacBook’ів. “Свій до свого по своє” як то кажуть.

Крім того, за однією адресою з цією фірмою прописаний ще один тендерний фаворит – ТОВ «Дамиріс». Остання також орендує техніку у “Вегамакс”. Чого ми взагалі вчепилися в ці дві компанії, якщо вони підрядів на майданчики ж не отримували? А все просто – за даними правоохоронців “Вегамакс” і “Дамиріс” входять до одного й того ж конвертцентру, який займається вимиванням коштів. В цій же групі…парам-парам-пам – третій “майданчиковий” улюбленець – “Технології енергозбереження”.

Чудова зібралася компанія, нічого не скажеш. 

Ну і замість підсумку. Тут могло би бути щось пафосне й злісне про корупцію, розкрадання і нечистих на руку чиновників. Але ніт. Просто сухі цифри. За нашими підрахунками виділеної на 25 майданчиків суми, зауважимо – бюджетної суми, вистачило б на цілих 50. Це якщо не використовувати “рідні” фірми, конвертцентри і схеми. Але. Та без але. Нижче можете знайти табличку з вказанням об’єктів, сумами і підрядниками. Побачите ще щось цікаве – дайте знати.

Підрядник Об’єкти Вартість Засновники
ТОВ «Будівельна компанія

«Дизайнбуд»

    Костантин Патоєв з оточення екс-мера Харкова Олександра Попов.
Директор – Дмитро Максимов 
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №70 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ПРОСПЕКТ ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ, будинок 150 8,07 млн. грн  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №1 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ МАНІЗЕРА, будинок 12 1,135 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХАРКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 63 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ” за адресою: ПРОСПЕКТ ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ, будинок 43/19 у м. Харкові 6,3 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №154 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ПРОСПЕКТ ЛЮДВИГА СВОБОДИ, 42-Б у м. Харкові 10,75 млн. грн  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 141 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ БУЧМИ, будинок 44Є 8,574 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 48 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ ТЕРНОПІЛЬСЬКА, будинок 19 у м. Харкові 7,713 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ I-III СТУПЕНІВ №29 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ БАЛАКІРЄВА, будинок 16 А у м. Харкові 7,824 млн.грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 23 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ ТЮРІНСЬКА, будинок 40 у м. Харкові 8 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №94 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ ПЛЕХАНІВСЬКА, будинок 151 11,595 млн. грн.  
ТОВ «НУВФ «Технології енергосбереження»     Засновник – Михайло Сарвілов, директор Поліна Кожевнікова
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №163 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ ЛУЇ ПАСТЕРА, будинок 330 10,288 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХАРКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 158 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ” за адресою: ВУЛИЦЯ ЛЕСЯ СЕРДЮКА, будинок 46 10,778 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 144 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ БУЧМИ, будинок 30 Є 13,255 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХАРКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ №6 “МАРІЇНСЬКА ГІМНАЗІЯ” ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ” за адресою: ВУЛИЦЯ РИМАРСЬКА, будинок 11 5,745 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 41 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ ДОСТОЄВСЬКОГО, будинок 14 у м. Харкові 6,71 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 11 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ОКРЕМИХ ПРЕДМЕТІВ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ” за адресою: ВУЛИЦЯ ВАСИЛЯ МЕЛЬНИКОВА 8,491 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ I-III СТУПЕНІВ №105 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ ДАНИЛЕВСЬКОГО, будинок 36 7,48 млн. грн.  
ТОВ “СХІДЦИВІЛЬПРОМБУД”     Засновник та директор – Сергій Боровий
  Реконструкція спортивного майданчика на території КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХАРКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ І-ІІ СТУПЕНІВ №14 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ” за адресою: ВУЛИЦЯ АРТЕМА ВЕДЕЛЯ, будинок 7 9,972 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №137 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ КОНОТОПСЬКА, будинок 48 7,946 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №152 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ СОЦІАЛІСТИЧНА, будинок 57 у м. Харкові 11,687 млн. грн.  
  Реконструкція спортивного майданчика на території ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУПЕНЯ №171 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: ВУЛИЦЯ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА, будинок 23 6,89 млн. грн.  

 

Матеріал створено у співпраці з Bihus.Info в рамках проєкту “Лабораторія викриттів 2.0″ .

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.