Новини

«Сонячні» активи в Україні досі належать Клюєву

FacebookTwitterTelegram

Ринок сонячної енергетики в Україні на сьогодні продовжує контролювати родина […]

Ринок сонячної енергетики в Україні на сьогодні продовжує контролювати родина опального політика і держслужбовця, оголошеного в розшук Андрія Клюєва.

Про це йдеться в сюжеті Олени Логінової.

Опосередковано, через офшорні компанії братам Клюєвим належить іноземна компанія Activ Solar. Її частка у виробництві електроенергії з сонячного світла на сьогодні становить майже 90%. Якщо за підсумками 2013 року в Україні виробили сонячної енергії загалом на 3,5 мільярди гривень, то тільки на Activ Solar припадає виробництво енергоресурсу на понад 3 мільярди гривень. Компанія має замкнений цикл виробництва. До її структури входять українські промпідприємства «Завод напівпровідників» та «Укрпідшипник», що випускають обладнання для сонячних електростанцій, і низка таких станцій у різних областях країни.

Та попри те, що австрійський Activ Solar Клюєвих – найпотужніший гравець на вітчизняному ринку, все ж це не єдиний представник галузі. На теренах України працюють близько сотні сонячних електростанцій. Вони належать як великим компаніям, так і незначним за обсягами бізнесу приватним підприємствам. Конкуренти Клюєвих регулярно роблять спроби переписати умови гри у сфері сонячної енергетики.

Як з’ясували журналісти, на розгляд до парламенту надійшли низка законопроектів, які регулюють виробництво електроенергії з альтернативних джерел. Одні автори законодавчих ініціатив пропонують удвічі зменшити зелений тариф для великих станцій, тобто відсікти інтереси Клюєва, Інші – навпаки, лобіюють так звану «місцеву складову», тобто залучення потужностей вітчизняного виробництва для випуску обладнання енергетичної інфраструктури, тим самим, залишаючи комфортні умови для роботи «Укрпідшипника», що належить Activ Solar.

Мінрегіонрозвитку ж переконує, що виступає за рівні умови для всіх виробників альтернативки – з енергії сонця, вітру і біомаси.

Як виявили журналісти проекту, ключові інтереси в сонячній енергетиці мають не лише представники попередньої влади. Проти зниження кабального для держави зеленого тарифу виступають і нинішні чиновники. Ще одним великим гравцем на цьому ринку є компанія «Соларенерго». Їй належить сонячна електростанція в Херсонській області з генеруючими потужностями 11 млн. кВт/год електроенергії.

За даними Держреєстру підприємств, більшою частиною статутного капіталу «Соларенерго» володіє «Укренергосервіс». Бізнес-зв’язки з останнім опосередковано – через низку юридичних структур – донедавна мав народний депутат Андрій Іванчук. Бізнесмен зі стажем, він робив гроші і в агросекторі, і в енергетиці, однак особисті інтереси у сонячній енергетиці Іванчук тепер чомусь заперечує.

Зрештою, дискусії про те, як реформувати цей ринок, тривають. Експерти застерігають від радикальних змін умов гри. Адже так держава налякає інвесторів, які вклали чималі кошти у розвиток енергетичної інфраструктури.

Довідка

Сонячна енергетика працює за таким принципом: накопичення енергії за допомого спеціального устаткування, перетворення її на електричний струм, продаж державі і отримання прибутку.

В Україні діє один з найвищих у Європі «зелених» тарифів для сонячних електростанцій – 7,35 грн. за кіловат.  Для порівняння, населення оплачує електроенергію за єдиним тарифом – менше 30 копійок, інші споживачі платять у межах 1 грн за кіловат. Відтак, бізнесмени продають електроенергію державі дуже дорого, а держава постачає її населенню на порядок дешевше, таким чином, субсидуючи сонячний бізнес.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку

      У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів. 

      Новини

      “Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів

      Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану. 

      Новини

      Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ

      В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info