Важливо
Новини

“Слуга”, мама-пенсіонерка якого витратила кілька мільйонів на квартири, бере з бюджету компенсацію на житло у Києві

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Народний депутат від “Слуги народу” Андрій Клочко, мама і сестра якого за останні 2 роки, не маючи відповідного доходу, скупились майном на орієнтовно 20 мільйонів гривень, щомісяця отримує від держави по 20 тисяч гривень в якості компенсації на оренду житла у Києві. Про це йдеться в сюжеті Марії Землянської для Bihus.Info.

Так, за минулий рік з бюджету на оренду житла для Андрія Клочка виділили 236 тисяч гривень. У 2020 – під 160 тисяч, а у перший рік каденції, у 2019-му, нардеп отримав 20 тисяч гривень. 

Клочко з дружиною при цьому є офіційними мільйонерами. Відповідно до останньої поданої декларації за 2020 рік сам нардеп отримав 517 тис. грн зарплатні і 820 тис. грн від продажу авто. Дружина нардепа також отримала 368 тис. грн з продажу транспортного засобу, а також дохід від підприємницької діяльності – майже 3,4 млн грн. Свій ФОП Неля Клочко зареєструвала у квітні 2019-го і одразу почала показувати мільйонні заробітки.

Окрім доходів, родина Клочків мала й мільйонні заощадження. Тільки в готівці на двох з дружиною нардеп задекларував 3,5 млн грн та 200 тисяч доларів.  

При цьому офіційно власного житла у Києві Клочко не має. У його декларації зазначена орендована квартира на 100 квадратів на околиці. Схоже, що це на неї йде отримана з бюджету компенсація. В оголошенні на сайті нерухомості, квартиру майже такої ж як у декларації Клочка площі пропонують за 19 тис. грн на місяць, що співпадає з виділеною з бюджету сумою. 

Попри відсутність житла, народний депутат ледь не щороку оновлює автопарк. Так за останні кілька місяців у його родини з’явилося два нових кросовера – Volvo 2017-го року та Lexus 2018-го. Volvo, за офіційною інформацією з декларації, коштувала 900 тис. грн, Lexus в декларації поки відсутній, бо ймовірно оформлений на дружину. Ціни на такі авто на вторинці стартують від 1,3 млн.

На питання журналістів, чи вважає Клочко нормальний, маючи такі доходи і постійно оновлюючи автопарк, отримувати компенсацію на оренду квартири з бюджету, нардеп відповів, що це законно: “Я точно не порушую закон”.

Нагадаємо, на початку вересня журналісти Bihus.Info розповідали, що матір Клочка – Наталія – протягом двох років стала власницею одразу двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X 2016-го року. Ринкова вартість цього майна становить приблизно 14,5 млн грн, а старт вартісних покупок збігся з потраплянням сина до Верховної Ради. 

У відповідь на це нардеп виклав пост на Facebook, де заперечив свою участь у цих купівлях. Натомість заявив, що з нерухомістю їй допомогла сестра, яка “є забезпеченою людиною і має медичний бізнес, її чоловік очолює місцеву філію міжнародної компанії”. Журналісти перевірили цю версію і з’ясували, що вона не відповідає дійсності. Офіційних доходів ані в матері, ані в родини сестри Клочка на купівлю навіть частини майна не вистачило б. 

Після сюжету та заяв юристів Bihus.Info Національне антикорупційне бюро почало розслідування, а Національне агентство з питань запобігання корупції проводить повний моніторинг способу життя Клочка. 

Цікаво також, що у переліку нардепів, які минулого року отримали бюджетні компенсації на оренду, Клочко не єдиний офіційний мільйонер. Зокрема, 20 тис. грн отримав Олександр Трухін, який у 2020-му задекларував понад 20 млн грн готівки. За листопад-грудень 39 тисяч 650 гривень з бюджету на житло отримав Ігор Негулевський, який теж за 2020-ий показав мільйонні готівкові заощадження. Майже стільки ж за 2 місяці компенсували Олексію Ковальову, який теж задекларував мільйонні заощадження, а 24 грудня отримав у подарунок телеканал. 

Механізм компенсації народним депутатам коштів на оренду житла (чи готельного номеру) і справді передбачений в законодавстві. Відповідно до нього, право на відшкодування коштів мають ті народні обранці, які не мають житла у Києві або в його 30-ти кілометровій зоні. Доходи зазначених осіб в даному випадку до уваги не беруться. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   У Верховній Раді намагалися приховати, що платили нардепам Ковальову і Козаку після втечі

   На запити Bihus.Info щодо бюджетних виплат народним депутатам у 2022 році у  Апараті Верховної Ради надали дві кардинально різні відповіді щодо колишнього “слуги народу” Олексія Ковальова, який перейшов на бік ворога та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, який втік з України ще на початку 2021-го. Є підозра, що в парламенті намагалися приховати інформацію про те, що ці нардепи отримували гроші після початку повномасштабного вторгнення росіян.

   Новини

   “They Thought They Would Take Ukraine in Eight Days”: The Story of an Odesa Chaplain Who Survived 70 Days of Captivity

   In late February, Odesa chaplain Vasyl Vyrozub, together with the crew of the tug Sapfir traveled to Snake Island to retrieve the bodies of Ukrainian border guards believed dead. They were detained by the Russians near the island. After this, Vyrozub was held captive for two months, interrogated daily, tortured, and pressured to confess to cooperating with the Ukrainian Security Service.

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.