Важливо
Ми вплинули

Ще троє посадовців Київзеленбуду отримали підозри у справі щодо розтрати 115 мільйонів – юристи Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

НАБУ і САП повідомили про підозру ще трьом особам у справі про розкрадання коштів комунального об’єднання «Київзеленбуд», а попереднім семи фігурантам оновили підозри в контексті нових доказів. Таким чином, кількість підозрюваних у справі, відкритій за заявою юристів Bihus.Info зрозла до 10, а загальна сума завданої шкоди – до 115 млн грн. 

Про це повідомляють юристи Bihus.Info з посиланням на сайт НАБУ. 

В серпні 2020 року ми писали про те, що НАБУ і САП повідомили 7 особам про підозру у розкраданні місцевого бюджету Києва при закупівлі техніки для комунального об’єднання  «Київзеленбуд». Розслідування справи було розпочате після звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info).

Тепер серед підозрюваних: 

  • в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради;
  • колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд»;
  • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.);
  • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.);
  • заступник генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд»;
  • начальник одного з відділів КО «Київзеленбуд»
  • працівник одного із відділів КО «Київзеленбуд» ;
  • довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду»;
  • директор ТОВ;
  • приватний підприємець.

За даними слідства, у 2016–2018 рр. КО «Київзеленбуд» оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній, які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами.

НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії.

На підставі здобутих доказів, з метою відшкодування в подальшому збитків, завданих громаді Києва, детективи НАБУ домоглися накладення арешту на корпоративні права італійської компанії та об’єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених із КО «Київзеленбуду».

Розслідування було розпочате у лютому 2018-го за фактами, викладеними в заяві юристів Bihus.Info у співпраці з громадським активістом Костянтином Піонтковським.

Звернення до Генеральної Прокуратури юристи проєкту “Тисни” (Bihus.Info) написали ще у 2017 році.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.