Важливо
Ми вплинули

Ще троє посадовців Київзеленбуду отримали підозри у справі щодо розтрати 115 мільйонів – юристи Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

НАБУ і САП повідомили про підозру ще трьом особам у справі про розкрадання коштів комунального об’єднання «Київзеленбуд», а попереднім семи фігурантам оновили підозри в контексті нових доказів. Таким чином, кількість підозрюваних у справі, відкритій за заявою юристів Bihus.Info зрозла до 10, а загальна сума завданої шкоди – до 115 млн грн. 

Про це повідомляють юристи Bihus.Info з посиланням на сайт НАБУ. 

В серпні 2020 року ми писали про те, що НАБУ і САП повідомили 7 особам про підозру у розкраданні місцевого бюджету Києва при закупівлі техніки для комунального об’єднання  «Київзеленбуд». Розслідування справи було розпочате після звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info).

Тепер серед підозрюваних: 

 • в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради;
 • колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд»;
 • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.);
 • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.);
 • заступник генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд»;
 • начальник одного з відділів КО «Київзеленбуд»
 • працівник одного із відділів КО «Київзеленбуд» ;
 • довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду»;
 • директор ТОВ;
 • приватний підприємець.

За даними слідства, у 2016–2018 рр. КО «Київзеленбуд» оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній, які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами.

НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії.

На підставі здобутих доказів, з метою відшкодування в подальшому збитків, завданих громаді Києва, детективи НАБУ домоглися накладення арешту на корпоративні права італійської компанії та об’єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених із КО «Київзеленбуду».

Розслідування було розпочате у лютому 2018-го за фактами, викладеними в заяві юристів Bihus.Info у співпраці з громадським активістом Костянтином Піонтковським.

Звернення до Генеральної Прокуратури юристи проєкту “Тисни” (Bihus.Info) написали ще у 2017 році.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.