Важливо
Ми вплинули

Ще троє посадовців Київзеленбуду отримали підозри у справі щодо розтрати 115 мільйонів – юристи Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

НАБУ і САП повідомили про підозру ще трьом особам у справі про розкрадання коштів комунального об’єднання «Київзеленбуд», а попереднім семи фігурантам оновили підозри в контексті нових доказів. Таким чином, кількість підозрюваних у справі, відкритій за заявою юристів Bihus.Info зрозла до 10, а загальна сума завданої шкоди – до 115 млн грн. 

Про це повідомляють юристи Bihus.Info з посиланням на сайт НАБУ. 

В серпні 2020 року ми писали про те, що НАБУ і САП повідомили 7 особам про підозру у розкраданні місцевого бюджету Києва при закупівлі техніки для комунального об’єднання  «Київзеленбуд». Розслідування справи було розпочате після звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info).

Тепер серед підозрюваних: 

 • в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради;
 • колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд»;
 • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.);
 • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.);
 • заступник генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд»;
 • начальник одного з відділів КО «Київзеленбуд»
 • працівник одного із відділів КО «Київзеленбуд» ;
 • довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду»;
 • директор ТОВ;
 • приватний підприємець.

За даними слідства, у 2016–2018 рр. КО «Київзеленбуд» оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній, які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами.

НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії.

На підставі здобутих доказів, з метою відшкодування в подальшому збитків, завданих громаді Києва, детективи НАБУ домоглися накладення арешту на корпоративні права італійської компанії та об’єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених із КО «Київзеленбуду».

Розслідування було розпочате у лютому 2018-го за фактами, викладеними в заяві юристів Bihus.Info у співпраці з громадським активістом Костянтином Піонтковським.

Звернення до Генеральної Прокуратури юристи проєкту “Тисни” (Bihus.Info) написали ще у 2017 році.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.