Важливо
Ми вплинули

Ще троє посадовців Київзеленбуду отримали підозри у справі щодо розтрати 115 мільйонів – юристи Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

НАБУ і САП повідомили про підозру ще трьом особам у справі про розкрадання коштів комунального об’єднання «Київзеленбуд», а попереднім семи фігурантам оновили підозри в контексті нових доказів. Таким чином, кількість підозрюваних у справі, відкритій за заявою юристів Bihus.Info зрозла до 10, а загальна сума завданої шкоди – до 115 млн грн. 

Про це повідомляють юристи Bihus.Info з посиланням на сайт НАБУ. 

В серпні 2020 року ми писали про те, що НАБУ і САП повідомили 7 особам про підозру у розкраданні місцевого бюджету Києва при закупівлі техніки для комунального об’єднання  «Київзеленбуд». Розслідування справи було розпочате після звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info).

Тепер серед підозрюваних: 

 • в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради;
 • колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд»;
 • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.);
 • генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.);
 • заступник генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд»;
 • начальник одного з відділів КО «Київзеленбуд»
 • працівник одного із відділів КО «Київзеленбуд» ;
 • довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду»;
 • директор ТОВ;
 • приватний підприємець.

За даними слідства, у 2016–2018 рр. КО «Київзеленбуд» оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній, які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами.

НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії.

На підставі здобутих доказів, з метою відшкодування в подальшому збитків, завданих громаді Києва, детективи НАБУ домоглися накладення арешту на корпоративні права італійської компанії та об’єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених із КО «Київзеленбуду».

Розслідування було розпочате у лютому 2018-го за фактами, викладеними в заяві юристів Bihus.Info у співпраці з громадським активістом Костянтином Піонтковським.

Звернення до Генеральної Прокуратури юристи проєкту “Тисни” (Bihus.Info) написали ще у 2017 році.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   У Верховній Раді намагалися приховати, що платили нардепам Ковальову і Козаку після втечі

   На запити Bihus.Info щодо бюджетних виплат народним депутатам у 2022 році у  Апараті Верховної Ради надали дві кардинально різні відповіді щодо колишнього “слуги народу” Олексія Ковальова, який перейшов на бік ворога та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, який втік з України ще на початку 2021-го. Є підозра, що в парламенті намагалися приховати інформацію про те, що ці нардепи отримували гроші після початку повномасштабного вторгнення росіян.

   Новини

   “They Thought They Would Take Ukraine in Eight Days”: The Story of an Odesa Chaplain Who Survived 70 Days of Captivity

   In late February, Odesa chaplain Vasyl Vyrozub, together with the crew of the tug Sapfir traveled to Snake Island to retrieve the bodies of Ukrainian border guards believed dead. They were detained by the Russians near the island. After this, Vyrozub was held captive for two months, interrogated daily, tortured, and pressured to confess to cooperating with the Ukrainian Security Service.

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.