СБУ викриває містечкових агентів ФСБ в тій самій базі податкової РФ, в якій не може перевірити Семочка

Для перевірки російських паспортів, виданих на непідконтрольних територіях, СБУ користується відкритими сервісами російської податкової. Копії паспортів родини СБУшного високопосадовця Сергія Семочка уже два місяці у відкритому доступі – але про їх перевірку СБУ не звітує.
3 жовтня 2018 р. офіційна прес-служба СБУ оприлюднила новину про те, що Служба безпеки викрила голову держадміністрації одного з районів Харкова на співпраці з спецслужбами РФ. СБУ встановила, що посадовець у 2015 році під час перебування в анексованому Криму був завербований російською ФСБ. За даними СБУ чиновник, що мав доступ до держтаємниці, їздив в РФ на зустрічі з «кураторами», саботував мобілізацію, займався рекетом, а ще – збирав і передавав спецслужбам РФ інформацію щодо особистих даних учасників АТО.
«Співробітники спецслужби у межах досудового розслідування також встановили факт наявності у чиновника подвійного громадянства, – повідомляє прес-служба СБУ. – За сприяння ФСБ без наявних на те підстав зловмисник у лютому 2015 року користувався на тимчасово анексованій території АР Крим внутрішнім паспортом громадянина РФ. У квітні 2016 року цей паспорт був змінений Управлінням з питань міграції ГУ МВС Росії по м. Москва на інший, також посадовцю був виданий закордонний паспорт громадянина РФ та індивідуальний податковий номер».
Публікацію СБУ зокрема ілюструє скрін-шотами з сайту Федеральної податкової бази РФ та Головного управління з питань міграції МВС РФ.
Нагадаємо, на сайті російської податкової є окремий сервіс, де за номером паспорта, ПІБ і датою народження можна дізнатись чи надавався власнику паспорта російський індивідуальний податковий номер, а відтак – підтвердити факт видачі такого паспорта.
Що ж до МВС РФ, то один з їхніх онлайн-сервісів дозволяє за номером паспорта перевірити – чи не значиться він у переліку недійсних (наприклад втрачених або визнаних недійсними). Обидва сервіси є публічними – тобто загальнодоступними, скористатися ними може кожен, не тільки правоохоронні органи.
Отже, в СБУ знають ці сервіси і вміють ними користуватися за потреби.
Разом з тим, йдеться про ті самі офіційні публічні сервіси, за допомогою котрих журналісти програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом» верифікували російські паспорти родичів Сергія Семочка – екс-очільника ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ (2015-2017) та екс-очільника ГУ СБУ у м.Києві та Київській області (2017-2018). З липня цього року ��емочко обіймає посаду першого замголови Служби зовнішньої розвідки.
Нагадаємо, ще в серпні одне з інтернет-видань опублікувало копії паспортів, нібито виданих в Криму родичам Семочка – гіпотетичній дружині Тетяні Лисенко, її дочці Анастасії Котон та зятю Володимиру Котону. Копії паспортів були опубліковані з усіма необхідними для їх перевірки вихідними та персональними даними. Тож за останні два місяці перевірити їх міг кожен охочий.
Журналісти програми не тільки підтвердили зв’язок Семочка із родиною Лисенків-Котонів, але й підтвердили два з трьох паспортів. За даними російської податкової, Тетяні Лисенко і її зятю – російський ІПН присвоєно. Це означає, що російські паспорти з такими персональними даними – існують. За номером оприлюдненого паспорта, нібито виданого її донці Анастасії, ІПН не пробивається. Це означає, що такий паспорт може 1) існувати, просто дівчина не мала справ з податками і тому не отримувала ІПН або 2) не існувати. Окрім цього в Єдиному реєстрі юридичних осіб РФ журналісти знайшли витяг на повного тезку Станіслава Лисенка з Ялти (старший син Лисенко), де він також зазначений громадянином Росії. Такі ж витяги з російським громадянством ЕГРЮЛ видає – на дружину і тещу Станіслава, а також на батьків Володимира Котона, тобто сватів Тетяни Лисенко.
Жодних повідомлень від СБУ про аналогічну перевірку паспортів родичів Семочка досі не оприлюднено.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.