САП передала до суду справу Микитася, розпочату за розслідуванням Bihus.Info

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду “квартирну” справу екснардепа Микитася. Розслідування щодо нерівноцінного “обміну” квартир Національної гвардії, в результаті якого держава втратила понад 80 мільйонів гривень, НАБУ розпочали після виходу сюжету Bihus.Info. Серед обвинувачених – екснардеп та в минулому – фактичний власник “Укрбуду” Максим Микитась, ексочільник Нацгвардії Юрій Аллєров, і топменеджмент будівельної компанії. Заступника Офісу Президента Олега Татарова, що засвітився в цій історії, у справі немає.
Як повідомляє САП Facebook, прокурори закінчили розслідування та скерували до суду обвинувальний акт у справі незаконного заволодіння квартирами Нацгвардії. Обвинувачення стосується 7 осіб, серед яких колишній нардеп та екскомандувач Нацгвардії та топ-менеджмент “Укрбуду”.
Йдеться про історію, яка розпочалась ще наприкінці 2017-го після виходу сюжету Bihus.Info. Тоді журналісти виявили: Нацгвардія і підконтрольна Микитасю фірма “Укрбуд Девелопмент” провернули вкрай невигідний для держави квартирний обмін. Замість квартир і паркомісць в центрі Києва, де нацгвардійцями була виділена земля під будівництво багатоповерхівки, забудовник “Укрбуд Девеломпент” віддав військовим помешкання на околиці. В Угоді із забудовником «Укрбуд Девелопмент» від 2015 року йшлося про 50 квартир та 30 паркомісць у ЖК «Аристократ» (Печерськ), передбачених для нацгвардійців у центрі Києва. Але восени 2016-го командувач Національної гвардії Юрій Аллеров підписав додаткову угоду, за якою його відомство фактично відмовляється від квартир і машиномісць на Печерську, натомість отримує 65 квартир у ЖК «Оберіг» на вулиці Бориспільській, 21-45.
За місяць після цього сюжету, НАБУ відкрило кримінальне провадження.
Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, виявилась на 81 635 448 грн меншою за ту, в яку оцінили квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.
В травні 2019 року про підозру у вчиненні злочину повідомлено екскомандувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовниці та оцінювачу. В липні коло підозрюваних поповнилося виконавчим директором згаданої компанії. А 2-го жовтня 2019-го підозру отримав і сам екснардеп Микитась.
Згодом, САП стягнули з Микитася 80 мільйонів гривень застави у дохід держави, за порушення запобіжного заходу. Після цього призначили нову заставу 100 мільйонів гривень, яку Микитась мав внести впродовж 5 днів, але не зробив цього, через що антикорупційні прокурори вимагали арешту Микитася.
Наприкінці 2020-го з’явилася інформація про можливу причетність до цієї справи Олега Татарова, який у 2017-му, очолюючи юридичний департамент “Укрбуду”, нібито був посередником між Микитасем і службовцем, який за винагороду сприяв створенню фейкової експертизи, що стосувалася оцінки вартості нерухомості. Олег Татаров отримав від НАБУ підозру у пов’язаному кримінальному провадженні, однак у справу втрутилася Генпрокурорка Ірина Венедіктова, справу передали з НАБУ до СБУ, а прокурори 30 грудня минулого року відкликали з Вищого антикорупційного суду клопотання про арешт Татарова.
Журналісти Bihus.Info також з’ясували, що незадовго до і вже після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу Президента, окремі активи його колишніх роботодавців – компанії “Укрбуд” і її експрезидента Максима Микитася – почали переписувати на осіб, які привели журналістів до оточення самого Татарова.
Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка і Данила Мокрика.
Мільярдні активи “Укрбуду” і Микитася почали “розтягувати” люди, які приводять до оточення Татарова
Незадовго до і вже після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу Президента, окремі активи його колишніх роботодавців - компанії “Укрбуд” і її експрезидента Максима Микитася - почали переписувати на осіб, які привели журналістів до оточення самого Татарова. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка і Данила Мокрика для Bihus.Info.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.