Новини

Розпіарений дніпровський парк “Зелений гай” насправді виявився “золотим”

FacebookTwitterTelegram

Реконструкція розпіареного мерією Дніпра парку “Зелений гай” обійшлася зовсім не у 19 мільйонів гривень, як оцінювали одразу і навіть не у 50 мільйонів, як про це заявили після завершення робіт. Про це йдеться в розслідуванні Дар’ї Твердохліб в рамках спільного з Bihus.Info проекту “Лабораторія викриттів”.

У вересні 2017 року комунальне підприємство «Міська інфраструктура» вперше вийшло на торги, аби почати реконструкцію головної алеї парку. 

Початкова вартість робіт склала 19 мільйонів гривень. Корупційні цікавинки починаються відразу –  тендер розіграли дві пов’язані фірми – ТОВ «Промпроектенергобуд» і ТОВ «Мороз Ігор Леонідович». Пізніше, у червні 2018 року, у рамках коригування проекту комунальне підприємство “Міська інфраструктура” без конкурсу замовляє у ТОВ «Промпроектенергобуд» додаткові роботи ще на 6,5 мільйонів гривень.  А потім виділяє ще 25 мільйонів гривень. Тоді в міськраді пояснювали, що “Зелений Гай” – досить проблемна територія через підтоплення та нестійкі ґрунти. Тому більша частина коштів пішла на водовідведення та укріплення підпірних стін. Серед іншого це також укладання тротуарної плитки, сходів, встановлення нового сучасного освітлення, озеленення, встановлення лавок для відпочинку.  Проте паралельно на всі ці роботи виділялися додаткові кошти. Окремими тендерами закуповували лавки та смітники, облаштовували тротуари та каналізацію, проводили інвентаризацію дерев, їх вирубку та висадку нових. Тендери вигравали фірми, які мають досить неоднозначну репутацію та кримінальну історію.

Якщо підрахувати усі додатково виділені кошти, то можна вийти на суму у приблизно 15 мільйонів гривень. Тому на реконструкцію парку як мінімум було витрачено 65 мільйонів.  А через те, що самі ремонтні роботи проводили сумнівні фірми, вже зараз у парку можна помітити неякісно застелену плитку, пошарпані лавки та потріскані бордюри. 

Повну версію розслідування та корупційні схеми під час реконструкції парку можна прочитати тут.

Розслідування створено за підтримки регіонального проекту “Лабораторія викриттів” від Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      НАБУ і САП повідомили про підозру судді Печерського суду Ільєвій з сюжету Bihus.Info

      Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем судді Печерського районного суду і фігурантці сюжету Bihus.Info Тетяні Ільєвій. Про це повідомляє “Слово і діло” з посиланням на джерела в правоохоронних органах. 

      Новини

      Нардеп Ісаєнко з’явився на засіданні парламентського комітету у мерчі будівельної групи, зв’язок із якою спростовує

      Народний депутат від вже забороненої партії “Опозиційна платформа за життя” Дмитро Ісаєнко з’явився на засіданні парламентського комітету у кофті з мерчем будівельної групи Perfect Group, причетність до якої нардеп офіційно не визнає. 

      Новини

      СБУ підтвердила розслідування Bihus.Info: у дружини і родичів ексрозвідника Семочка є паспорти рф

      Служба безпеки України підтвердила наявність громадянства рф, чинних російських паспортів рф та російських податкових номерів у дружини та родичів колишнього замголови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Про це Bihus.Info стало відомо із відповіді СБУ на депутатське звернення.