Росіяни намагаються влаштувати другий Голодомор

Російські війська неодноразово прицільно обстрілювали продовольчі склади, хлібзаводи, хлібовозки на Київщині, Луганщині, Харківщині. Росіяни знищували склади із зерном і сільськогосподарську техніку, а також мінували поля на Херсонщині і Сумщині. Це свідчить про спробу створити штучний голод і є порушенням норм міжнародного гуманітарного права.
“Росія розглядає голод, як свою зброю” – це меседж, який Президент України Володимир Зеленський заклав у свій виступ перед парламентом Ірландії. Зеленський знав до кого адресував своє звернення, бо слово “голод” для ірландців не порожній звук. Наприкінці XIX століття вони пережили один із наймасштабніших в світовій історії так званий “картопляний голод”. Тож президент навмисне наголосив на тому, що росіяни заблокували Чорне море, чим унеможливили експорт українського зерна в країни, які від нього дуже залежні.
Але згадав Зеленський і про те, що “росіяни зривають нам посівну і знищують нашу інфраструктуру, чим свідомо провокують продовольчу кризу”. Як нам стало відомо, окупанти неодноразово вели прицільний вогонь по складам із продуктами. В матеріалі наводимо кілька тих, де є підозри, що продовольство росіяни знищували навмисно.
29 березня, 16.05. Продуктовий склад торгової мережі “АТБ” на Київщині, що в кількох десятках кілометрів від столиці. Працівники продуктового логістичного складу чують потужний вибух. Все охоплює дим і цілковита темрява.
“Це було близько 16.00 години. Всі були в роботі. Різкий вибух. Туман, темрява в приміщенні. Після цього почалась пожежа. Почали евакуювати людей, виводити всіх зі складу. Одну людину, яка була ближче до епіцентру, її з ніг збило. Ми її забрали, вивели на вулицю, потім намагалися зайти всередину, щоб дістати ще трьох чоловік, але туди зайти вже було неможливо”, – розповідає один з керівників складу Віктор (прізвище не називаємо на його прохання з міркувань безпеки), який в той день був на зміні.
Троє працівників складу, яких не вдалось витягти через пожежу, загинули. Тіло одного з них того ж дня знайшли працівники ДСНС, коли гасили полум’я. Його вибуховою хвилею відкинуло на 30 метрів від місця, де він знаходився у момент обстрілу, каже Віктор.
Чоловік розповідає, що в той день навколо була тиша, і жодних боїв біля них не велось. Та і загалом найближчі бойові дії, які на той момент ще відбувались на Київщині, проходили в 10-15 км від приміщення складу.
“Коли побачили ті всі панелі, які валяються по складу, то зрозуміли, що це був вибух не якогось там снаряду, а саме ракети. Тому що там важкі металеві конструкції були відкинуті майже на сто метрів від самого складу. Це була саме ракета, яка зайшла через дах будівлі, вона взірвалась і рознесла собою все приміщення. Зона ураження десь 5 тис квадратів. Це саме, де розлетілись стіни, розлетілось все”, – каже очевидець.
Про те, що окупанти прицільно били в продуктовий склад кажуть і в прес-службі мережі “АТБ”. Там нарахували 2 ракети, які влучили в складські приміщення.
“Ми розуміємо, що на меті стояло саме знищення продовольчих складів. Іншого пояснення не може бути, бо це складські приміщення, які знаходяться на достатній відстані від населеного пункту. Тобто це не склад, який знаходиться у передмісті прямо, або прямо в місті. Ні. Він там за 10-15 км знаходиться від міста”, – пояснює керівник управління з корпоративних комунікацій АТБ Сергій Демченко.
Прокурори Броварської окружної прокуратури розпочали розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.
Той перший склад був на неокупованій частині Київщини. По інший берег Дніпра теж на Київщині окупанти обстріляли і інший склад з продовольством мережі. Проте обставини обстрілу там наразі невідомі, оскільки з 8 березня і аж до звільнення Київщини від окупантів територія, де він знаходився була під росіянами. Склад не працював, співробітників звідти вдалось евакуювати. Але частину продукції там було знищено, а ще частину розграбували окупанти, які там певний час жили.
“Продукти харчування, комп’ютерна техніка, є список того, що вони винесли. І дуже, мабуть, люблять пить. Дуже багато пустих пляшок з-під алкоголя. Інші люди сиділи по селах не було, що їсти, а вони там бухали на території, їм весело було”, – розповідає той самий співробітник компанії Віктор, який одним з перших приїхав в розподільчий центр після окупації.
Пограбування також є одним із воєнних злочинів.
У прес-службі компанії кажуть, що наразі окупантами знищено близько половини площі обох складів. Також відомо, що третій склад, який знаходиться на Херсонщині заблоковано вже давно.
Як, відомо, що через вище описані логістичні проблеми в Києві з початку повномасштабної війни була зачинена велика частина магазинів мережі “АТБ”. Також компанія втратила кілька десятків магазинів в результаті боїв і захоплення частини територій України російською армією.
“АТБ” не єдина мережа магазинів, яку було знищено прицільним ракетним обстрілом. Постраждала від російського вогню і Fozzy group (магазини “Сільпо”, “Фора”). Російські війська обстріляли і їхній склад з замороженою продукцією під Броварами на Київщині. Згоріло 5500 тонн їжі. Цього вистачило б аби нагодувати 5,5 мільйонів людей. Збитки компанія попередньо оцінює в 560 млн гривень. Цю інформацію нам розповіли в прес-службі компанії.
А 16 квітня Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай розповів, що російські війська намагались залишити людей без хліба, обстрілявши 8 хлібних фургонів у Лисичанську.
“Упевнений, вони стріляли туди обізнано. Був навідник. Зрадник хотів залишити лисичан без хліба. Ворог застосував потужне озброєння”, — написав в себе в ТГ Сергій Гайдай.
А наприкінці березня він повідомляв, що російські військові обстріляли два продуктові склади у Сєвєродонецьку. Обсяг збитків встановлюється.
Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова заявила, що таким чином окупанти намагаються спричинити в області голод. Вона закликала міжнародну спільноту відреагувати на знищення росіянами продовольчих складів в Україні:
“Позбавлення мирних жителів продовольства є ще однією ознакою «руського миру» та грубим порушення міжнародного гуманітарного права”.
Також відомо, що російські війська обстрілювали 2 хлібзаводи. Один з них в Макарові на Київщині, коли українські військові ще не звільнили область. Тоді там загинуло 13-ть людей. А пізніше те саме вони зробили і у Харкові.
На Сумщині окупанти і взагалі розстріляли із літаків зерносховища, які горіли місяць після цього.
А з Херсонщини та Запорізької області окупанти потягами вивозять зерно із зерносховищ, чим планують спричинити голодомор і голод у світі, каже Омбудсмен Денісова.
Bihus.Info
The Russians are trying to carry out a second Holodomor
Russian troops repeatedly targeted food warehouses, bakeries, and bread trucks in Kyiv, Luhansk, and Kharkiv oblasts. The Russians destroyed grain warehouses and agricultural equipment, and mined fields in the Kherson and Sumy oblasts. This shows an attempt to create an artificial famine and is a violation of international humanitarian law.
“Russia sees famine as its weapon” was the message that Ukrainian President Volodymyr Zelensky put into his speech before the Irish Parliament. Zelensky was aware that his message will speak to the audience, because “famine” is not an empty word to the Irish. At the end of the 19th century they experienced one of the largest famines in world history, the so-called Irish Potato Famine. That is why the president deliberately pointed out that the Russians blocked the Black Sea, thus making it impossible to export Ukrainian grain to the countries that are highly dependent on it.
But Zelensky also mentioned that “the Russians are disrupting our sowing season and destroying our infrastructure, thus deliberately provoking a food crisis”. As it came to our knowledge the invaders have repeatedly targeted food warehouses. In this article, we present several cases in which we suspect that the Russians destroyed food on purpose.
March 29, 4:05 p.m.. A grocery warehouse of the ATB retail chain in the Kyiv Oblast, several dozen kilometers away from the capital. Employees of the grocery logistics train hear a powerful explosion. Everything is covered with smoke and complete darkness.
“It was around 4 p.m. Everyone was at work. There was a sudden explosion. Fog, darkness in the room. After that, the fire started. They started evacuating people, taking everyone out of the warehouse. One person, who was closer to the epicenter, got knocked down. We picked her up, took her outside, then tried to go inside to get three more people, but it was impossible to go in,” says one of the warehouse managers, Viktor (we do not give his last name for safety reasons), who was on shift that day.
Three employees of the warehouse, who could not be rescued because of the fire, perished. The body of one of them was found the same day by emergency workers, while extinguishing the flames. He was thrown 30 meters away by the explosion at the time of the shelling, says Viktor.
Viktor said that it was very quiet and there were no battles that day. And in general, the nearest hostilities, which at that time were still taking place in the Kyiv Oblast, were 10-15 km away from the warehouse premises.
“When we saw all the panels that were lying around the warehouse, we realized that it was not an explosion of some kind of shell, but rather a missile. Because heavy metal structures had been thrown almost a hundred meters away from the warehouse itself. It was a missile that went through the roof of the building; it exploded and blew up the entire building. The damage area was somewhere around 5000 square meters. Everything was blown apart, the walls were blown apart,” said the eyewitness.
The press service of the ATB retail chain also says that the invaders targeted the food warehouse. They counted two missiles hitting the warehouse.
“We understand that the aim was to destroy the food warehouse itself. There can be no other explanation, because these warehouses are at a sufficient distance from the settlement. That is, it is not a warehouse that is located right in the suburbs or right in the city. No. It is 10-15 kilometers away from the city,” Serhiy Demchenko, the head of corporate communications of ATB, explains.
Prosecutors of the Brovary Okruh Prosecutor’s Office opened an investigation into a violation of the laws and customs of war.
This first warehouse was in the unoccupied part of Kyiv Oblast. On the other side of the Dnipro River, also in the Kyiv Oblast, the invaders have also shelled another of the retail chain’s food warehouses. However, the circumstances of the shelling there are still unknown, because from March 8 and until the liberation of the Kyiv Oblast from the invaders, the territory where it was located was controlled by the Russians. The warehouse did not work, and the employees had been evacuated. But some of the goods there were destroyed, and some were looted by the occupants, who had been living there for some time.
“Food products, computer equipment is on the list of things they took. They must have been very thirsty, too. A lot of empty liquor bottles. Other people were stuck in the villages around without anything to eat, and they were there drinking on the premises, they were having fun,” says the ATB employee Viktor, who was one of the first to arrive at the distribution center after the occupation.
Looting is also a war crime.
The ATB press service says that the invaders have now destroyed about half of the premises of both warehouses. Furthermore, it is reported that the third warehouse, which is located in the Kherson Oblast, has been blocked for a long time.
Since the beginning of the full-scale war, due to the logistical problems described above, most of the stores of the ATB chain have been closed in Kyiv. The company also lost several dozens of stores as a result of the hostilities and the seizure of a part of Ukraine by the Russian army.
ATB is not the only store chain that suffered destruction by targeted missile fire. Fozzy Group (Silpo and Fora stores) also suffered from Russian fire. Russian troops also shelled their warehouse with frozen food near Brovary, Kyiv Oblast. 5,500 tons of food were burned. This would have been enough to feed 5.5 million people. The company preliminary estimated the damage at UAH 560 million ($18.5 million – translator). This information was provided to us by the press service of the company.
And on April 16, the head of the Luhansk Oblast Military Civil Administration Serhiy Haiday said that Russian troops tried to leave people without bread by shelling 8 bread trucks in Lysychansk.
“I’m sure they were shooting there knowingly. There was a spotter. The traitor wanted to leave the Lysychansk people without bread. The enemy used powerful weapons,” wrote Serhiy Haidai on his Telegram channel.
And in late March, he reported that the Russian military shelled two food warehouses in Sievierodonetsk. The amount of damage is being established.
The Verkhovna Rada Commissioner for Human Rights Liudmyla Denisova said that in this way, the invaders are trying to cause a famine in the region. She called on the international community to respond to the destruction of food warehouses in Ukraine by the Russians:
“Depriving civilians of food is another hallmark of the “Russian world” and a gross violation of international humanitarian law.”
It is also known that Russian troops shelled two bakeries. One of them in Makariv in the Kyiv Oblast, when the Ukrainian military had not yet liberated the area. Thirteen people were killed by that strike. Later, they Russian troops carried out the same thing in Kharkiv.
In the Sumy Oblast, the invaders even carried out airstrikes against granaries, which burned for a month afterwards.
And the invaders used trains to take grain out of the granaries in Kherson and Zaporizhzhya oblasts, thus planning to cause a famine and starvation in the world, says Ombudsman Denisova.
Bihus.Info
Вночі 24 березня російські війська ракетами “повітря-земля” обстріляли найбільш густонаселений […]
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.