Важливо
Новини

Родина судді Печерського райсуду, яку обшукувало НАБУ, звела маєток під Києвом і їздить на дорогих позашляховиках

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram
Родина судді Печерського районного суду Києва Тетяни Ільєвої, у кабінеті якої 20 жовтня НАБУ провело обшуки, розбудовується під Києвом і користується дорогими позашляховиками. До того ж офіційних співмірних статків у родини судді немає. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Так, у Ільєвої є маєток у Хотянівці на 264 квадратні метри. Поруч з ним добудовують ще один будинок – трохи менший. У декларації судді вказано, що будівництво маєтку коштувало як двокімнатна квартира на околиці Києва – 1,8 млн грн. Але офіційно і цих грошей у судді не було, тож, в момент, коли будівництво вже велося, Ільєва задекларувала спочатку 1 млн грн, а потім ще 1,5 млн у якості нібито подарунків від матері. 

Ільєва-старша живе у Могилів-Подільському і зі слів місцевих мешканців, жінка продає пиріжки на місцевому ринку. Окрім торгівлі матір судді займається фермерством і має у користуванні близько 50 гектарів землі. Але за 10 років ця діяльність офіційно принесла їй трохи більше 20 тисяч доларів.

Земля під будинком, де живе родина судді, також дісталася в якості подарунку. 24 сотки у Хотянівці, які на ринку коштують орієнтовно 2.5 млн грн, Ільєвій нібито подарувала тітка. Остання також мешкає у Могилів-Подільському і за документами займається фермерством і торгівлею. 

Окрім нерухомості родина судді володіє і дорогими автомобілями. Зокрема, на початку листопада суддя купила Range Rover. На сайтах з продажу такі авто коштують від півмільйона гривень. Цікаво, що Range цьогоріч став вже третім автомобілем Ільєвої. До цього суддя їздила на Mercedes G-класу і на BMW X5.

На доньку Ільєвої записаний Land Cruiser 200, вартість якого на ринку стартує з відмітки у півтора мільйони гривень. На момент купівлі машини дівчина тільки закінчила навчання в університеті і співмірних доходів офіційно не мала.

Пояснювати і коментувати походження коштів на дорогу нерухомість, авто і подарунки від матері Ільєва відмовилась.

Нагадаємо, детективи НАБУ прийшли з обшуками до Печерського райсуду через те, що у листопаді 2020-го Ільєва зняла арешт з коштів, які були вилучені у колишнього першого заступника голови правління компанії “Хліб України” Андрія Миханіва. Чоловіка звинувачують у «легалізації злочинних коштів» експрем’єра Павла Лазаренка. Гроші у Миханіва – а це 110 700 євро і 9 300 доларів – вилучили ще у 2018-му. Але аж за два роки до суду звернувся адвокат Дмитро Коноваленко з проханням зняти арешт на користь свого клієнта Андрія Сердюка, який нібито і віддав арештовану суму Миханіву на зберігання. 

Цікаво, що Ільєва взагалі не мала права розглядати питання зняття цього арешту, бо справа Миханіва вже розглядалася по суті. Втім, після рішення Ільєвої гроші очікувано зникли.

На початку року за аналогічною схемою і за участі фактично тих самих осіб було виведено 400 тисяч доларів, арештованих у рамках іншого кримінального провадження. До Агентства з розшуку і менеджменту активів, які зберігали арештоване, звернувся адвокат з рішенням суду про зняття арешту з коштів. Пізніше з’ясувалося, що рішення було підробленим. За даними слідства, у схемі взяли участь ті ж люди (Коноваленко і брат Сердюка), яким Ільєва фактично віддала понад 3 мільйони гривень.

16 листопада в будинку народного депутата від “Опозиційної платформи - За життя” Іллі Киви правоохоронці проводили обшуки. Але ніякого будинку в декларації Киви немає, тож журналісти Bihus.Info взялися його розшукати.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.