Новини

Родини президентського помічника та кандидата до ЦВК “відпиляли” шматок музею Київська фортеця

strizhakjpg.jpg
FacebookTwitterTelegram

Столична компанія “Інтеркас-Київ” загнала у борги Міністерство оборони та забрала […]

Столична компанія “Інтеркас-Київ” загнала у борги Міністерство оборони та забрала у нього. майже 2 тис. кв. метрів корпусів, гаражів та інших будівель на 0, 49 га території музею “Київська фортеця”. Як з”ясувала Аліна Стрижак у програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом”, серед причетних до діяльності компанії – радник Президента та член комісії, що набирає співробитників Національного агентства із запобігання корупції, а ще родина кандидата до Центральної виборчої комісії.


Одним із перших засновників “Інтеркасу” були екс-міністр ЖКХ Олексій Кучеренко та Сергій Веселов, компаньйон Ігоря Бакая. На початку 2000-их фірма переходить до Дениса Лутюка та Миколи Горащенкова (на початку 90-х керував столичним карним розшуком). Гендиректором “Інтеркасу” Горащенков був аж до 2005. Там же 1999-2000 працював і син Горащенкова Олексій, донедавна – помічник президента Порошенка, нині – член комісії, з відбору кандидатів на посади в НАЗК.

Нещодавно Горащенков-молодший наряду із главою уряду, міністрами та секретарем РНБО отримав від міністра оборони в подарунок “маузер-К-96” –  “за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності країни”.

Що саме в “Інтеркасу” закуповувало Міноборони, невідомо. Але 2002 року військова частина А2352 уклала з компанією мирову угоду, згідно якої 1976,6 кв.м. будівель частини на столичному Печерську, за адресою пров. Госпітальний 16, відійшло ТОВ “Інтеркас-Київ”. У переліку: адмінкорпус, виробничий корпус, гаражі та складські приміщення. Адреси “провулок Госпітальний, 16” не існувало, військове містечко було розташоване по вулиці Госпітальна, 16.

Одночасно, майно частини здали в оренду до 2015 року АТЗТ “Конкорд”, серед засновників якого була Катерина Чіріч – дружина командира військової частини-боржника – Володимира Чіріча.

В середині 2003 “Інтеркас” продає військову частину “Адвокатському бюро “Лотюк та партнери”. Дружини Степана Лотюка та Миколи Горащенкова – сестри, тож майно війського містечка продали “своїм”. У фірмі “Лотюк та партнери” працював 2000-2002 і Горащенков-молодший. Більше того, Лотюк в прямому сенсі близький до командира військової частини Чіріча: їхні маєтки розташовані вікно до вікна. Родинний маєток Чіріча записаний на дочку Наталію.

Степан Лотюк 6 років керував прокуратурою Києва, пішов на пенсію 1998-го з посади заступника генерального прокурора. Разом із Віктором Шокіним та ще кількома прокурорами створив “Українську асоціацію прокурорів”. Лотюк, імовірно, і досі лишився в гарних взаєминах із Шокіним. За даними видання “Українська правда”, під час обшуку у “діамантового прокурора” Олександра Корнійця, якого називають людиною Шокіна, знайшли не лише документи Шокіна, але й копію дозволу на носіння зброї, видану на ім’я Лотюка.

Дочка Лотюка Ольга є нині кандидатом від БПП до ЦВК. Ольга Лотюк викладає право в університеті Шевченка. Їздить на авто Range rover 2012 року вартістю в $50 тис.

Бюро “Лотюк та партнери” перепродало будівлі військової частини ТОВ “Селл” за 3 188 871 грн, пов”язану знову із Горащенковим. Співзасновники “Селлу” – Сергій Алісімчик та Елла Опанасюк, яка разом із Горащенковим представляла в судах іншу компанію під керівництвом Алісімчика. За даними ЗМІ, у ”Селлі” після виходу на пенсію працював і Степан Лотюк.

Пізніше “Селл” перейшов людям бізнесмена Мстислава Скоробогатова, а від них – під контроль російського бізнесмена, депутата Держдуми Олександра Бабакова. Суд зацементував власність на колишню військову частину за фірмою ”Селл”, але тут уже став судитися музей “Київська фортеця”, який переконував, що вулиця і провулок Госпітальні – то дві різні вулиці

У 2012 БТІ зареєструвало право на будівлі військової частини за ТОВ “Мунлайт-Іст” з орбіти Бабакова. І на початку 2013 представники “Мунлайту” намагалися захопити територію військового містечка, прибивши на корпусі вул. Госпітальна, 16-а табличку “Провулок Госпітальний, 16”.

Нині, за інформацією програми “Наші гроші”, “Мунлайт” веде переговори з музеєм “Київська фортеця”, і вже підготувало проект офісного центру з виїздом з боку спорткомплексу “Олімпійський”. Ціна питання – 2 мільйони доларів. Саме такою є ринкова вартість півгектара землі в центрі Печерська.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Юристи проєкту “Свої Люди” добились від держпідприємства розкриття інформації для журналістського розслідування

   Через запит до Омбудсмена юристи проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) спільно з журналістками ГО “Жіночий Антикорупційний Рух” (ГО «ЖАР») добились розкриття інформації від держпідприємства «Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг».

   Новини

   «Ковідна електроенергія»: чому бюджетники добровільно переплачують за світло

   Бюджетні установи безконтрольно закупились дорогою елетроенергією на понад 57 мільйонів грн. Скористались так званою «ковідною постановою» Кабміну. Вона дала можливість купляти електрику без тендерів. Наслідок - сотні тисяч переплати і база готових до оскарження контрактів, що може лишити десяток установ без електрики.

   Ми вплинули

   Морякам скасували іспити для підтвердження дипломів

   Володимир Зеленський підписав закон, яким суттєво спрощує процедуру поновлення документів для моряків. Раніше усі українські моряки, щоб поновити документи, мали проходити іспит кожні 5 років. Тепер його залишили тільки для тих, хто вперше отримує документи чи хоче підвищити кваліфікацію. Документи діючим морякам продовжуватимуть за наявності у них робочого стажу.