Новини

Родини президентського помічника та кандидата до ЦВК “відпиляли” шматок музею Київська фортеця

strizhakjpg.jpg
FacebookTwitterTelegram

Столична компанія “Інтеркас-Київ” загнала у борги Міністерство оборони та забрала […]

Столична компанія “Інтеркас-Київ” загнала у борги Міністерство оборони та забрала у нього. майже 2 тис. кв. метрів корпусів, гаражів та інших будівель на 0, 49 га території музею “Київська фортеця”. Як з”ясувала Аліна Стрижак у програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом”, серед причетних до діяльності компанії – радник Президента та член комісії, що набирає співробитників Національного агентства із запобігання корупції, а ще родина кандидата до Центральної виборчої комісії.


Одним із перших засновників “Інтеркасу” були екс-міністр ЖКХ Олексій Кучеренко та Сергій Веселов, компаньйон Ігоря Бакая. На початку 2000-их фірма переходить до Дениса Лутюка та Миколи Горащенкова (на початку 90-х керував столичним карним розшуком). Гендиректором “Інтеркасу” Горащенков був аж до 2005. Там же 1999-2000 працював і син Горащенкова Олексій, донедавна – помічник президента Порошенка, нині – член комісії, з відбору кандидатів на посади в НАЗК.

Нещодавно Горащенков-молодший наряду із главою уряду, міністрами та секретарем РНБО отримав від міністра оборони в подарунок “маузер-К-96” –  “за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності країни”.

Що саме в “Інтеркасу” закуповувало Міноборони, невідомо. Але 2002 року військова частина А2352 уклала з компанією мирову угоду, згідно якої 1976,6 кв.м. будівель частини на столичному Печерську, за адресою пров. Госпітальний 16, відійшло ТОВ “Інтеркас-Київ”. У переліку: адмінкорпус, виробничий корпус, гаражі та складські приміщення. Адреси “провулок Госпітальний, 16” не існувало, військове містечко було розташоване по вулиці Госпітальна, 16.

Одночасно, майно частини здали в оренду до 2015 року АТЗТ “Конкорд”, серед засновників якого була Катерина Чіріч – дружина командира військової частини-боржника – Володимира Чіріча.

В середині 2003 “Інтеркас” продає військову частину “Адвокатському бюро “Лотюк та партнери”. Дружини Степана Лотюка та Миколи Горащенкова – сестри, тож майно війського містечка продали “своїм”. У фірмі “Лотюк та партнери” працював 2000-2002 і Горащенков-молодший. Більше того, Лотюк в прямому сенсі близький до командира військової частини Чіріча: їхні маєтки розташовані вікно до вікна. Родинний маєток Чіріча записаний на дочку Наталію.

Степан Лотюк 6 років керував прокуратурою Києва, пішов на пенсію 1998-го з посади заступника генерального прокурора. Разом із Віктором Шокіним та ще кількома прокурорами створив “Українську асоціацію прокурорів”. Лотюк, імовірно, і досі лишився в гарних взаєминах із Шокіним. За даними видання “Українська правда”, під час обшуку у “діамантового прокурора” Олександра Корнійця, якого називають людиною Шокіна, знайшли не лише документи Шокіна, але й копію дозволу на носіння зброї, видану на ім’я Лотюка.

Дочка Лотюка Ольга є нині кандидатом від БПП до ЦВК. Ольга Лотюк викладає право в університеті Шевченка. Їздить на авто Range rover 2012 року вартістю в $50 тис.

Бюро “Лотюк та партнери” перепродало будівлі військової частини ТОВ “Селл” за 3 188 871 грн, пов”язану знову із Горащенковим. Співзасновники “Селлу” – Сергій Алісімчик та Елла Опанасюк, яка разом із Горащенковим представляла в судах іншу компанію під керівництвом Алісімчика. За даними ЗМІ, у ”Селлі” після виходу на пенсію працював і Степан Лотюк.

Пізніше “Селл” перейшов людям бізнесмена Мстислава Скоробогатова, а від них – під контроль російського бізнесмена, депутата Держдуми Олександра Бабакова. Суд зацементував власність на колишню військову частину за фірмою ”Селл”, але тут уже став судитися музей “Київська фортеця”, який переконував, що вулиця і провулок Госпітальні – то дві різні вулиці

У 2012 БТІ зареєструвало право на будівлі військової частини за ТОВ “Мунлайт-Іст” з орбіти Бабакова. І на початку 2013 представники “Мунлайту” намагалися захопити територію військового містечка, прибивши на корпусі вул. Госпітальна, 16-а табличку “Провулок Госпітальний, 16”.

Нині, за інформацією програми “Наші гроші”, “Мунлайт” веде переговори з музеєм “Київська фортеця”, і вже підготувало проект офісного центру з виїздом з боку спорткомплексу “Олімпійський”. Ціна питання – 2 мільйони доларів. Саме такою є ринкова вартість півгектара землі в центрі Печерська.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Для окупантів ми були не людьми, а цілями”: місяць окупації на Чернігівщині

   У 2017-му році країна дізналась про Припутні. Невеличке село у Прилуцькому районі Чернігівської області стало антуражем, а заодно й одним з героїв трагікомедії Аркадія Непиталюка “Припутні”. Минуло п’ять років і про село заговорили знову. Але на цей раз історія трагічна.