Важливо
Ми вплинули

Рік битви за дані для сюжету: як журналісти і юристи Bihus.Info вибороли документи по атестації прокурорів

FacebookTwitterTelegram
В липні 2021 на ютубі Bihus.Info вийшов сюжет Данила Мокрика про “зашкварних” прокурорів, які не пройшли атестацію. Фігурантів вигнали з органів в рамках “очищення прокуратури” у 2019-му, але, як з’ясував Данило, вони знов працюють – в Офісі Генпрокурора та Державному бюро розслідувань. На підготовку цього сюжету знадобилось півтора роки – адже в Офісі Генерального прокурора знищили записи співбесід з прокурорами, а висновки кадрових комісій надавати відмовились. Команда Bihus.Info витратила понад рік, щоб через суд і не безоплатно отримати дані про прокурорів – розповідаємо як це було.

“Велика прокурорська атестація” відбувалась наприкінці 2019-го року. В результаті понад 700 співробітників не пройшли перевірку і були звільнені з прокуратури. Щоб з’ясувати причини і дізнатись, як проходили співбесіди, вже наприкінці грудня 2019 Данило Мокрик надіслав до Офісу Генерального прокурора два запити на отримання публічної інформації.

У запитах Данило Мокрик повідомив, що є журналістом Bihus.Info і для підготовки матеріалу йому потрібна публічна інформація, а саме:

– копії персональних висновків кадрових комісій щодо усіх прокурорів, які пройшли співбесіду (як неуспішно, так і успішно);

– відео- або аудіозаписи усіх співбесід, які проводили кадрові комісії в рамках атестації прокурорів ГПУ в грудні 2019 року;

Згодом, у січні 2020, журналіст надіслав ще один запит, в якому просив надати копії всіх рішень кадрових комісій “Про неуспішне проходження прокурором атестації”. 

У відповідь на запити Данила Мокрика від Офісу Генерального прокурора надійшли листи з відмовою, з аргументацією, що запитувана інформація не може бути надана, оскільки її надання не передбачено Порядком проходження прокурорами атестації, затвердженого наказом Генерального прокурора від 03.10.2019 № 221.

Що було далі?

Після відмови Данило Мокрик спільно з юристами Bihus.Info звернулись до Окружного адмінсуду Києва, який визнав протиправними відмови Офісу Генерального прокурора у наданні публічної інформації та зобов`язав Офіс Генерального прокурора надати журналісту запитувану інформацію, а саме: відео- або аудіозаписи всіх співбесід, які проводили кадрові комісії в рамках атестації прокурорів Генеральної прокуратури України в грудні 2019 року та копії всіх рішень кадрових комісій «Про неуспішне проходження прокурором атестації» (у вигляді цифрових фото- або сканкопій) в рамках атестації прокурорів Генеральної прокуратури України.

В Офісі Генпрокурора так не хотіли надавати рішення щодо прокурорів, що пішли в апеляцію. І вже з апеляційної скарги Офісу Генпрокурора, Данило Мокрик вперше дізнався про те, що потрібні йому для розслідування документи було знищено.

Програвши апеляцію, представники ОГПУ навіть пішли в касацію, однак Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду в квітні 2021 відмовив у відкритті касаційного провадження.

Відповідно в квітні 2021, через майже півтора роки після першого запиту, Офіс Генпрокурора все ж надіслав Данилу Мокрику 10 аркушів запитуваних ним документів (скановані копії рішень кадрових комісій «Про неуспішне проходження прокурорам атестації»), а щодо отримання решти документів,  обсяг яких складав 495 аркушів, зазначили, що йому необхідно відшкодувати фактичні витрати на їх копіювання та друк на суму 3522,20 грн.

У підсумку Данило Мокрик сплатив кошти і отримав довгоочікувані копії рішень кадрових комісій, які були використані і висвітлені у сюжеті “Пяні прокурори зі смертельних ДТП повертаються в Офіс Генпрокурора і ДБР”

 

Проте це ще не кінець історії, адже юристи Bihus.Info анонсували карколомне продовження чиновникам, які затягували з наданням інформації, а після змусили журналістів заплатити за неї.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Тіндер-шахраям з сюжету Bihus.Info про розвод у “Золотому леві” загрожує 12 років тюрми

   Досудове розслідування щодо учасників угруповання, які ошукували чоловіків під час підставних побачень, завершено. Обвинуваченим загрожує до 12-ти років ув’язнення.

   Новини

   Відірвані руки та ноги: армія РФ обстріляла касетними боєприпасами місто на Дніпропетровщині

   Вночі 14 червня російська армія обстріляла забороненими касетними боєприпасами житловий сектор міста Апостолове Дніпропетровської області. Пошкоджені будинки мирних мешканців, є загиблі та поранений.