Новини

Рейдернутий завод віддали в управління на закритому конкурсі з двох учасників, фірмі з гіршою пропозицією і без актів прокуратури (документ)

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

У закритому конкурсі на управління вкраденим у власників Братським маслопресовим заводом брали участь лише дві компанії. При цьому Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) обрало управителем фірму, яка запропонувала менший дохід від управління заводом.

Про це йдеться у відповіді АРМА на запит Bihus.Info.

Нагадаємо, у 2017 році приміщення Братського маслопресового заводу, записані на ТОВ “НЕСТ,” реєстраторка Краматорської міськради Катерина Куцен за підробними документами переписала на іншого власника. Відтоді справжній власник так і не зміг повернути завод собі – Антирейдерська комісія Мін’юсту відмовляла, а кримінальне провадження досі триває.

Детально про те, як відбулося рейдерство заводу, писало інтернет-видання “Наші гроші”.

Надалі, у жовті 2018-го, в рамках кримінального провадження приміщення заводу за ініціативою прокуратури було передано рішенням суду в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

У лютому 2019-го АРМА в закритий спосіб, без жодних оголошень про конкурс, обрало для заводу приватного управителя. З’ясувалося це лише тоді, коли в реєстрі нерухомості з’явився запис про реєстрацію управителем заводу ТОВ “Інтер.Оіл.”.

На запит Bihus.Info в АРМА розповіли, що обирали управителя заводу лише з двох фірм.

Агентство від початку надіслало інформацію про конкурс вкрай обмеженому колу учасників – шести компаніям зі свого “Переліку осіб, які можуть надавати послуги управління арештованими активами у формі нерухомості”. Причому з цих шести компаній чотири відмовилися або проігнорували лист АРМА.

Таким чином, Агентство вирішило обирати управителя лише з двох фірм – ТОВ “Інтер.Оіл.” і ТОВ “Охоронна агенція “Титан безпека”.

За даними АРМА, “Інтер.Оіл.” оцінила очікуваний дохід від управління заводом у 50 тис. грн/міс, а свою винагороду – у 25%. Тоді як “Титан безпека” спрогнозувала дохід у 300 тис. грн/міс (з перспективою зростання до 600 тис. грн) та оцінила свою винагороду у 35%.

Попри те, що пропозиція “Титан безпека” була фінансово вигіднішою для держбюджету, АРМА обрала управителем компанію “Інтер.Оіл.”.

Тендерний комітет, який прийняв це рішення, очолював головний юрист АРМА Андрій Потьомкін.

Крім того, у відповідь на запит Bihus.Info в агентстві письмово визнали, що тендерний комітет обрав компанію-управителя і передав їй майоновий комплекс без складання актів прийому-передачі заводу від прокуратури.

“Загальна логістика подій така, що для того, щоб управитель почав управляти на підставі договору управління, потрібен акт прийому-передачі від АРМА до управителя, а перед цим підписується акт прийому-передачі від прокуратури до АРМА”, – зазначав голова АРМА Антон Янчук в інтерв’ю Bihus.Info, де обговорювався цей кейс. – Тому, якщо цих актів дійсно не існує, це велике питання”.

Повна версія інтерв’ю – за посиланням.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

      Новини

      Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

      Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

      Новини

      “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

      Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.